Aktuálne

Pridané: 15. 03. 2017

Žilinskú chirurgiu zdobia obrazy namaľované pacientom stacionára

Žilina 15. marca 2017 – Izby chirurgického oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline budú zdobiť obrazy, ktoré namaľujú pacienti denného psychiatrického stacionára. S myšlienkou oživiť steny oddelenia a spríjemniť nemocničné prostredie prišiel bývalý pacient Milan Maixner. „V lete minulého roku som ležal na chirurgii po operácii na izbe a manželka pozerala na steny. Boli síce pekné, ale prázdne a hovorí, tu by sa hodil nejaký pekný obraz. Bola by to super myšlienka mať takýto obraz na každej izbe s niečím, čo by človeku navodzovalo novú životnú energiu, alebo nejaký pozitívny impulz do života," opisuje Maixner.


Pridané: 23. 02. 2017

Zmeny v organizácii dopravy v nemocnici

Žilina 23. februára – V areáli fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline nastali po revitalizácii parkovacích miest zmeny v organizácii dopravy. Vodičov na to upozorňuje vodorovné a zvislé dopravné značenie. „Napriek tomu, že značky sú osadené takmer dva mesiace, stáva sa, že vodiči si ich buď nevšimnú, alebo jazdia a parkujú tak, ako boli doteraz zvyknutí," upozorňuje námestník pre technický úsek Juraj Chudoba.

Pridané: 16. 02. 2017

Utajený pôrod v nemocnici zabezpečí matke i dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť

Žilina, 16. februára - Utajený pôrod v nemocnici je pre ženy, ktoré sú z rôznych dôvodov nútené svoje tehotenstvo tajiť, tou najlepšou alternatívou. Zhodujú sa na tom lekári z gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Takýto pôrod prebehne štandardne v nemocnici, štandardne je postarané o matku a novorodenca. Je zabezpečená potrebná zdravotná starostlivosť a žena neriskuje pôrod v inom prostredí, kde nemusí byť zabezpečená adekvátna zdravotná starostlivosť, pôrod môže vyžadovať intervenciu lekára a to v domácnosti nevieme zabezpečiť," povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Róbert Ficek.

Pridané: 13. 02. 2017

Nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie vo FNsP Žilina

ŽILINA, 13. februára – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline otvorila nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie. Jeho súčasťou je ambulancia plastickej a estetickej chirurgie určená pre dospelých pacientov, ale aj deti. „Vzhľadom k tomu, že nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre obyvateľov Žiliny a okolia, ale aj Oravy, Kysúc a časti Považia, jeho zriadením chceme pacientovi poskytnúť vyšší komfort v zmysle vzdialenosti. Cez Žilinu prechádzalo veľké množstvo pacientov, ktorí už dnes môžu byť u nás ošetrení," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 31. 01. 2017

V žilinskom hniezde záchrany po takmer roku našli ďalšie bábätko

ŽILINA 31. januára 2017 – V pondelok podvečer o 17:40 vložil neznámy človek do Hniezda záchrany v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou novorodenca. Volá sa Romanka. Vážila 3 800 gramov a merala 50 centimetrov.

Pridané: 21. 01. 2017

Chirurgické oddelenie s novým EKG prístrojom

ŽILINA 20. januára – Chirurgické oddelenie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou má nový EKG prístroj na zaznamenávanie činnosti srdca. Nahradí starý takmer 25 ročný. „Prístroj umožní podstatné zvýšenie komfortu našich pacientov. Budeme môcť vykonávať toto vyšetrenie priamo u nás, nebudeme ich musieť prevážať na iné oddelenia," povedal primár chirurgického oddelenia nemocnice Juraj Váňa.

Pridané: 19. 01. 2017

Lekári použili novú diagnostickú metódu – kapslovú endoskopiu

Žilina 19. januára – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline použili lekári po prvýkrát pri diagnostike krvácania tenkého čreva novú metódu - kapslovú endoskopiu. „Umožnila nám zistiť zdroj krvácania do tráviaceho traktu, do tenkého čreva. Vieme vyšetriť žalúdok, hrubé črevo. Tým, že tenké črevo je v strede traktu, je horšie dostupné. Sú určité vyšetrovacie metódy, ktoré to umožňujú, ale sú pomerne náročné a zaťažujúce pacienta," priblížil primár chirurgického oddelenia nemocnice Juraj Váňa.

Pridané: 10. 01. 2017

Pediatrická ortopédia vo FNsP Žilina má dvadsať

ŽILINA 10. januára – Pediatrická ortopédia existuje vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline už dvadsať rokov. Oddelenie je zamerané predovšetkým na operačnú liečbu ortopedicky chorých detí. Za toto obdobie tu lekári uskutočnili viac ako 15 tisíc operačných výkonov. „Pokiaľ ide o operačnú liečbu deformít chrbtice, začali sme v roku 2004, kedy sme operovali prvé štyri skoliózy. Dnes ich je viac ako 1097," uviedol primár pediatrickej ortopédie a vedúci lekár spondylochirurgie Juraj Popluhár.

Pridané: 09. 01. 2017

Spolupráca s Clowndoctors sa prehlbuje

Teší nás, že Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors si vybralo priestory pediatrického oddelenia žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na fotenie pre ich dvojpercentnú kampaň. Tvárou bude tento rok koordinátorka združenia pre žilinský región Michaela Pastorková - sestrička Krvinka Obehová a Radovan Kianica - doktor Fifipierko. Nemocnica už viac ako desať rokov spolupracuje so združením. Ich zdravotné kluaniády videlo viac ako 30 tisíc hospitalizovaných detí na lôžkových oddeleniach nemocnice.
Strana: ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ...
Strana 40 z 53
Počet návštev: 7061015
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk