Aktuálne

Pridané: 22. 02. 2022

VÝPADOK TELEFONICKÉHO SPOJENIA

AKTUALIZÁCIA k 23.2.2022 – Prevádzkovateľ odstránil obmedzenie, telefónne spojenie je opäť dostupné.

Ospravedlňujeme sa za dočasný výpadok telefonického spojenia do nemocnice. Aktuálne (22.2.2022) evidujeme obmedzenia na strane prevádzkovateľa, ktoré, žiaľ, nevieme ovplyvniť.

Momentálne nie je možné dovolať sa z vonkajších telefónnych čísel na naše interné klapky s predčíslím 041/5110 xxx. V rámci vnútorného spojenia nemocnice telefónne klapky fungujú.

Prevádzkovateľ pracuje na oprave, veríme, že sa mu podarí problém vyriešiť čo najskôr.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 22. 02. 2022

Skladové priestory menia na moderné zázemie pre budúcich zdravotníkov

Žilina 22. február 2022 – Na rozhraní suterénu a prízemnej časti gynekologicko-pôrodníckeho pavilónu Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia bývalých skladových a obchodných priestorov. V dlhodobo nevyužitých miestnostiach buduje nemocnica nové zázemie pre pedagógov a študentov Strednej zdravotníckej školy v Žiline, ktorí sa v nemocnici pripravujú v rámci odbornej klinickej praxe. Modernizácia prinesie žiakom i učiteľom nové šatne, sociálne zariadenia a zborovňu.

Pridané: 18. 02. 2022

Počet COVID hospitalizácií sa zdvojnásobil

Žilina 18. február 2022 – V priebehu týždňa vzrástol vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 viac ako dvojnásobne. Situácia sa výrazne zhoršila počas uplynulého víkendu a v pandemickom pavilóne je k dnešnému dňu hospitalizovaných už 83 pacientov, z nich 6 s pripojením na invazívnu alebo neinvazívnu ventiláciu. V pavilóne pediatrie sú navyše v izolovanej časti hospitalizovaní ďalší traja detskí pacienti s ochorením COVID-19, najmladšie dieťa má osem mesiacov.

Pridané: 16. 02. 2022

Novorodencov strážia nové monitory dychu

Žilina 16. február 2022 – Oddelenie neonatológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline dostalo 20 nových monitorov dychu v celkovej hodnote 1.600 eur. Moderné prístroje, ktoré viac ako 14 rokov kontrolujú dýchanie bábätiek narodených v žilinskej pôrodnici, získala nemocnica od mimovládnej neziskovej organizácie Nadácia Križovatka. Nákup bol realizovaný z výťažku verejnej zbierky v rámci projektu „Mamička dýcham" realizovanej v predajniach KiK po celom Slovensku.

Pridané: 08. 02. 2022

Kapacity na PCR testovanie sa strojnásobili

Žilina 8. február 2022 – Vzhľadom na nárast požiadaviek o PCR testovanie na ochorenie COVID-19 Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline opätovne posilnila veľkokapacitné odberové miesta. Aktuálna kapacita dostupných termínov sa v porovnaní so začiatkom roka 2022 strojnásobila. V januári navyše presiahla miera pozitivity PCR testov 41 %.

Pridané: 05. 02. 2022

LEKÁREŇ OTVORENÁ AJ CEZ VÍKEND


Vzhľadom na nízky záujem bola prevádzková doba lekárne cez víkend zrušená (s platnosťou od 18.2.2022).

Vzhľadom na aktuálnu situáciu vychádza Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline v ústrety pacientom a od 5.2.2022 mimoriadne otvára lekáreň v areáli nemocnice aj cez víkendové dni.
 
Pre detských aj dospelých pacientov bude každý víkend (až do odvolania) otvorená lekáreň v detskej poliklinike (oproti hlavnej budove polikliniky) vždy v sobotu a nedeľu od 7:30 do 22:00 h.
 
Lekáreň môžu cez víkendy využiť predovšetkým pacienti pohotovosti, urgentného príjmu či iní zákazníci, ktorí v súčasnej situácii nebudú musieť hľadať otvorené lekárne v meste či obchodných centrách, ale lieky si budú môcť vyzdvihnúť priamo v areáli nemocnice.
 
Prevádzka lekární FNsP Žilina ostáva cez pracovné dni nezmenená – PO-PIA 7:00 – 15:30 h. Cez týždeň sú v nemocnici k dispozícii tri verejné lekárne FNsP Žilina, a to v detskej poliklinike, na prízemí hlavnej budovy polikliniky a na 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky. Nákupom v týchto lekárňach podporujú zákazníci priamo žilinskú nemocnicu, ktorá financie vkladá do ďalšej obnovy a modernizácie.

Pridané: 03. 02. 2022

V očnom pavilóne prebieha kompletná výmena okien

Žilina 3. február 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začala celkovú výmenu okien očného pavilónu. V budove, kde sídli lôžková i ambulantná časť troch oddelení, nahradia až 151 pôvodne drevených okien. Investíciu vo výške 91-tisíc eur realizuje žilinská nemocnica prostredníctvom zdrojov zriaďovateľa – Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pridané: 01. 02. 2022

Oddelenie onkológie v žilinskej nemocnici vzdeláva študentov i lekárov

Žilina 1. február 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zriadila na oddelení klinickej a radiačnej onkológie novú edukačnú a seminárnu učebňu. Miestnosť je určená predovšetkým na výučbu vysokoškolských študentov, využívajú ju však aj lekári pri interných vzdelávacích projektoch.

Pridané: 31. 01. 2022

Centrum pre podávanie monoklonálnych protilátok, COVID-19

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline k 1.2.2022 UKONČUJE PODÁVANIE MONOKLONÁLNYCH PROTILÁTOK proti bielkovine vírusu SARS-CoV-2 z dôvodu ich obmedzenej účinnosti voči variantu omikron.

V liečbe rizikových pacientov s ochorením COVID-19 – variant omikron je odporúčané užívanie antivirotík.

O nasadení vhodnej ambulantnej liečby sa informujte u Vášho obvodného lekára.


Pridané: 26. 01. 2022

Detská ortopédia v Žiline oslavuje štvrťstoročie. Na Slovensko priniesla viacero unikátnych výkonov.

Žilina 26. január 2022 – Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline oslavuje 25. výročie založenia. Za štvrťstoročie pôsobenia priniesol profesionálny tím zdravotníkov na Slovensko unikátne operačné výkony, za ktorými do tej doby odchádzali rodičia s chorými deťmi do Česka či iných krajín v zahraničí. Mnohé jedinečné operácie panvy a vrodených porúch detskej nohy sa dodnes vykonávajú len v Žiline a práve v žilinskej nemocnici mali premiéru viaceré unikátne výkony, ako komplexné osteotómie kostí či náročné operácie deformít chrbtice s použitím špeciálnych fixátorov. Vo FNsP Žilina použili rastúci magnetický fixátor chrbtice ako prví vo východnej Európe.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...
Strana 4 z 52
Počet návštev: 7034384
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk