Aktuálne

Pridané: 25. 05. 2017

Obrazy umelecky nadaných detí oživili nemocnicu

Žilina 24. mája – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline oživilo 46 obrazov namaľovaných deťmi, ktoré navštevujú Základnú umeleckú školu Ladislava Árvaya v Žiline. „Oddelenie sme rozšírili o dve nové izby, ktoré sú nové, ale smutné. Oslovili sme základnú umeleckú školu, či by deti pre onkológiu nejaké obrazy nenamaľovali. Stretli sme sa s pozitívnym ohlasom. Obrazy zarámované sponzorsky, oživia celé oddelenie," povedala primárka oddelenia Dagmar Sudeková.

Pridané: 10. 05. 2017

Kolektívna zmluva je podpísaná

Žilina 10. mája  - Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline podpísalo so Základnou odborovou organizáciou Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina, Slovenskými lekárskymi odbormi pri FNsP Žilina a Základnou odborovou organizáciou sestier a pôrodných asistentiek pri FNsP Žilina kolektívnu zmluvu. „Som rád, že rokovania, ktoré prebiehali dlhodobo, boli nakoniec obojstranne úspešné. Došlo k dohode v rámci finančných možností nemocnice a podpisom zmluvy by sa vzťahy medzi zamestnávateľom a zamestnancami zastúpenými odbormi mali stabilizovať," uviedol medicínsky riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 04. 05. 2017

Nemocnicu riadi Rada riaditeľov

Žilina 2. mája 2017 – Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline vedie od 1. mája Rada riaditeľov. Ide o kolektívny riadiaci orgán s presne určenými kompetenciami a vzťahom k dozornému orgánu a zriaďovateľovi.
Radu riaditeľov tvoria generálny riaditeľ – Ing. Igor Stalmašek, ekonomický – Ing. Milan Kurčík a medicínsky – MUDr. Ivan Mačuga.
V nemocnici pôsobí i Dozorný orgán, ktorý má päť členov. Jeho funkciou je kontrola činnosti nemocnice. Členov orgánu vymenúva a odvoláva zriaďovateľ.

Pridané: 13. 04. 2017

Tepelný komfort nedonoseným novorodencom zabezpečuje nový inkubátor

Žilina 13. apríla – Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má nový inkubátor, ktorý bude slúžiť na zabezpečenie intenzívnej zdravotnej starostlivosti o nedonosených novorodencov, ale aj pri starostlivosti o kriticky chorých novorodencov bez ohľadu na hmotnosť. „Inkubátory nám zabezpečia optimálnu teplotu, optimálnu vlhkosť, plus bariéru od okolitého prostredia a keď im prispôsobíme vnútorné prostredie, tak deti majú pocit, akoby sa vyvíjali v brušku mamičky," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia nemocnice Katarína Jackuliaková.

Pridané: 12. 04. 2017

Putovnej knižnici na pediatrickom oddelení pribudli knihy

Žilina 12. apríla – Putovnej knižnici v Osmijankovom kútiku na pediatrickom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pribudli desiatky kníh, vďaka ktorým môžu detskí pacienti hospitalizovaný na tomto oddelení rozvíjať čitateľskú gramotnosť. Deťom ich venovala Krajská knižnica v Žiline, ktorá pri príležitosti Dňa darovania knihy vyhlásila zbierku. „Cieľom bolo zozbierať knihy od ľudí, ktorí ich prečítali a už sa vedia s nimi rozlúčiť, aby ich priniesli k nám do knižnice s tým, že mi tieto knihy potom prinesieme deťom, o ktorých sme presvedčení, že sa im potešia," povedala riaditeľka Krajskej knižnice Katarína Šušoliaková.

Pridané: 11. 04. 2017

Pred syndrómom náhleho úmrtia dojčiat chránia žilinské bábätká nove monitory dychu

Žilina 10. apríla – Pred syndrómom náhleho úmrtia dojčiat chránia bábätká na novorodeneckom oddelení žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou od dnešného dňa tri nové monitory dychu. Oddeleniu ich prostredníctvom projektu Mamička dýcham, ktorý spustili v roku 2008, darovala Nadácia križovatka. „Tento prístroj napomáha k starostlivosti o bábätko v tom, že sníma a monitoruje dych. Zároveň realizujeme projekt a to je zapožičiavanie monitorov dychu domov. Tým, že mamičky to vidia tu, tak majú možnosť si monitor zapožičať a vedia ho požívať aj v domácom prostredí," uviedla riaditeľka nadácie Táňa Tomasch.

Pridané: 31. 03. 2017

Nadštandardné izby majú zvýšiť komfort pacienta v nemocnici

Žilina 31. marca – Od 1. apríla bude v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na lôžkovom oddelení liečbe pre dlhodobo chorých pacientom k dispozícií nadštandardná izba. „Jedným z cieľov zriadenia nadštandardnej jednoposteľovej izby je skvalitniť služby pacientom, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní a zároveň ponúknuť im vyšší komfort. Reagovali sme tak na záujem z ich strany a zo strany príbuzných," uviedol námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť žilinskej fakultnej nemocnice Roman Mráz.

Pridané: 27. 03. 2017

Do učebne Osmijanko pribudne nové materiálno-technické vybavenie

Žilina 27. marca – Pacientom hospitalizovaným na pediatrickom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pribudne do učebne Osmijanko nové materiálno-technické vybavenie. Z grantového programu Vzdelávanie v regióne Nadácie Kia Motors Slovakia ho získala ho Základná škola s materskou školou pri zdravotníckom zariadení, ktorá v nemocnici už 92 rokov zabezpečuje výchovno-vzdelávací proces.

Pridané: 18. 03. 2017

Na Žilinských neurochirurgických dňoch sa stretli odborníci zo Slovenska a Česka

Žilina 17. marca 2017 – Neurochirurgiou v oblasti mozgových nádorov hýbe neuromonitoring. Skonštatovali to účastníci siedmeho ročníka Žilinských neurochirurgických dní, ktorý sa dnes skončil v Terchovej. „Čo sa týka mozgových nádorov dnes tá diagnostická technika postúpila, ale aj počas operácie veľmi vpred natoľko, že my dokážeme nielen zistiť, kde sú ktoré štruktúry mozgu uložené, ale dokážeme si to aj na snímkach overiť počas operácie a dokážeme sledovať aj ich funkciu. Celkovo by sa to dalo nazvať, že to je neuromonitoring," uviedol neurochirurg profesor Juraj Šteňo.

Pridané: 15. 03. 2017

Žilinské neurochirurgické dni sú venované mozgovým nádorom

Žilina 15.marca – Výmena odborných skúseností a poznatkov v liečbe mozgových ochorení a ochorení chrbtice, je cieľom siedmeho ročníka Žilinských neurochirurgických dní.  Trojdňový kongres sa dnes začal v Terchovej. „Tento rok máme hlavnú nosnú tému mozgové nádory, pričom dnes popoludní začína panelová diskusia o zhubných mozgových nádoroch. Zajtra budeme pokračovať v prednáškach o zhubných i nezhubných mozgových nádoroch, operačných technikách a možnostiach spôsobu liečby. V piatok nás čakajú témy týkajúce sa ochorenia chrbtice a operácie s tým súvisiace," priblížil primár žilinského neurochirurgického oddelenia Peter Bačinský.
Strana: ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ...
Strana 39 z 53
Počet návštev: 7061108
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk