Aktuálne

Pridané: 08. 12. 2017

Mikuláš potešil nielen deti, ale i dospelých pacientov

ŽILINA 7. decembra 2017 – Sladkými balíčkami obdarovali členky Občianskeho združenia Žilinské venuše onkologických pacientov hospitalizovaných na oddelení klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. „S týmito pacientmi sme na jednej lodi, tiež sme onkologické pacientky a cítime to oveľa viac ako zdraví ľudia, nakoľko to prežívame na vlastnej koži. Chceme ich povzbudiť v tom, že nie každý, kto príde na onkológiu, musí zomrieť, ale môže pekne žiť. Ja s týmto ochorením žijem už desiaty rok," povedala bývalá pacientka a členka združenia Mária Kubaščíková.

Pridané: 06. 12. 2017

Vianočným koncertom spríjemnili pacientom pobyt v nemocnici

ŽILINA 5. decembra - Vianočné skladby, skladby od Mozarta ale aj moderná hudba v podaní pedagógov žilinského konzervatória potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a denného psychiatrického stacionára žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Je to veľmi príjemné a vážia si to ako pacienti tak i personál, pretože mnohokrát si v tom zhone neuvedomujeme, že nejaké sviatky idú a ďakujeme, že nám to hudbou pripomenuli," uviedla primárka psychiatrického oddelenia nemocnice Martina Hanzelová.

Pridané: 29. 11. 2017

V nemocnici vystavujú vianočné výrobky pacientov

ŽILINA 29. novembra 2017 – Výrobky s vianočnou tematikou vystavujú v priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pacienti psychiatrického oddelenia nemocnice, klienti denného psychiatrického stacionára a Občianskeho združenia Mozaika. Predajná výstava potrvá tri dni - od dnešného dňa do piatku 1. decembra od 12. do 15. hodiny. „Je to dlhoročná tradícia, vďaka ktorej pacienti prezentujú svoje výrobky, ktoré vytvorili v rámci terapie a tešia sa z toho, že je o ich výrobky záujem," povedala fyzioterapeutka stacionára Renáta Pečalková.

Pridané: 29. 11. 2017

Na pediatrii majú asistenta kašľa

ŽILINA 28. novembra 2017 – Pediatrické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má asistenta kašľa. Ide o prenosný prístroj, ktorý napomáha prirodzenému reflexu kašľa. Pacientovi pomáha nadýchnuť sa, ale aj vydýchnuť. „Využijeme ho hlavne u tej skupiny detských pacientov, ktorá sa nedokáže zbaviť hlienov z dýchacích ciest. Asistent im pomôže v procese liečenia, skráti ich hospitalizáciu a napomôže očisťovacej schopnosti dýchacích ciest," priblížil primár oddelenia Juraj Kováčik.

Pridané: 28. 11. 2017

Prebúdzacia miestnosť pomôže pacientom úrazovej chirurgie

ŽILINA 27. novembra 2017 – Zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšiť komfort pacientov i ošetrujúcemu personálu na oddelení úrazovej chirurgie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou pomôže prebúdzacia miestnosť. „Poskytuje pacientom starostlivosť v bezprostrednom pooperačnom období charakteristickom doznievaním anestézie, obnovením obranných reflexov a vedomia. Je strategicky lokalizovaná v tesnej blízkosti jednotky intenzívnej starostlivosti a disponuje kompletne vybavenými piatimi lôžkami, vrátane monitorovacích prístrojov," uviedol primár oddelenia úrazovej chirurgie Karol Orlovský.

Pridané: 15. 11. 2017

Kŕčové žily odstraňujú aj rádiofrekvenčnou metódou

ŽILINA 15. novembra – Na oddelení chirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline v rámci cievnej chirurgie operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou použitím rádiofrekvencie. „Je to metóda, ktorá je pre pacienta podstatne šetrnejšia, menej zaťažujúcejšia, nakoľko odpadá klasická anestéza a pacient sa rýchlejšie dostane do bežného života, pričom sa skráti jeho pobyt v nemocnici," uviedol primár oddelenia chirurgie Juraj Váňa.


Pridané: 27. 10. 2017

Minister zdravotníctva prisľúbil nemocnici financie na nákup zdravotnej techniky, rekonštrukcie a infraštruktúru

ŽILINA 26. októbra – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline rozšírila lôžkovú časť interného oddelenia o 27 postelí. Pacientom ju odovzdal do užívania minister zdravotníctva Tomáš Drucker. „Rekonštrukcia si vyžiadala investíciu 36.000 eur a financovali sme ju z vlastných zdrojov. Vybudovali sme bezbariérové sociálne zariadenia, sprchy pre pacientov a personál. Súčasťou oddelenia je aj nový signalizačný systém a centrálny prívod kyslíka, ktorý je pre ošetrujúci personál prínosom, pretože nemusí voziť kyslíkové bomby," povedal generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.


Strana: ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ...
Strana 36 z 53
Počet návštev: 7061066
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk