Aktuálne

Pridané: 26. 03. 2018

Nové monitory dychu pre bábätká

Žilina 26. marec 2018 – Nadácia Križovatka dnes odovzdala novorodeneckému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina 15 kusov nových monitorov dychu BabySense v hodnote 1.200 eur. Monitory kontrolujú dych novorodencov a v prípade jeho zlyhania upozornia na problémy zvukovým a svetelným signálom. „Sme veľmi vďační a vážime si podporu Nadácie Križovatka, ktorá opäť darovala nášmu novorodeneckému oddeleniu monitory dychu. Prvýkrát sme nadviazali spoluprácu v roku 2008 a odvtedy sme z nadácie získali už 27 takýchto moderných prístrojov, ktoré zachraňujú životy novorodencov. Teší ma, že môžeme zlepšovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj vďaka podpore sponzorov, ktorí pomáhajú rozvíjať žilinskú nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 26. 03. 2018

Odstávka telefónnych liniek

V pondelok 26.3.2018 dôjde od 1200 do 1300 h k nutnému odstaveniu telefónnych liniek Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina z dôvodu prác na hlavnej ústredni spoločnosti T-Com.

V uvedenom čase nebude možné sa telefonicky spojiť s ambulanciami a oddeleniami nemocnice prostredníctvom pevných liniek. Po skončení prác budú linky opäť fungovať v normálnom režime.

Ospravedlňujeme sa pacientom a rodinným príslušníkom za dočasné obmedzenia.

Pridané: 21. 03. 2018

Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici

Žilina 21. marec 2018 – V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci. Od 21. do 23. marca môžu predajnú výstavu navštíviť všetci záujemcovia vždy od 12.00 h do 14.30 h v priestoroch telocvične stacionára v budove pod transfúznou službou. Výťažok z predaja využije zariadenie na nákup ďalšieho materiálu pre pacientov s psychickými ťažkosťami.

Pridané: 15. 03. 2018

Igor Stalmašek: Nemocnica, ktorá má modernizačný dlh, sa bez peňazí riadiť nedá

Igor Stalmašek sa stal generálnym riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina pred necelým rokom. Skúsený manažér pracoval predtým dlhé roky najmä v energetike. Koučovať nemocnicu v slovenských podmienkach je však trošku iná práca. Hovorili sme s ním o situácii vo FNsP Žilina, v slovenskom zdravotníctve, jeho financovaní, ale aj o tom, kam by chcel nemocnicu posunúť.


Pridané: 14. 03. 2018

Pri bolestiach chrbta, krku či končatín pomáha unikátna McKenzie metóda

Žilina 14. marec 2018 – Unikátna McKenzie metóda® Mechanická Diagnostika a Terapia® pomáha odhaliť a vyriešiť príčiny problémov pohybového aparátu u pacientov. Ide o bolesti chrbta, krku i končatín. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline poskytuje vyšetrenie a terapiu certifikovaným McKenzie terapeutom na ambulantnom fyziatricko-rehabilitačnom oddelení.

Pridané: 13. 03. 2018

Komunikačné školenie absolvuje viac ako 1200 zdravotníkov

Žilina 13. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre zdravotníckych zamestnancov špeciálne školenie zamerané na zlepšenie komunikácie. Pod vedením klinického psychológa Richarda Grófa sa zameriavajú nielen na priblíženie vzťahu zdravotník – pacient, ale aj na špecifiká osobností a problémových situácií, do ktorých sa môžu lekári či sestry dostať. „Komunikačné školenia sú jednou z oblastí propacientsky orientovaného zdravotníctva, ktoré sa snažíme presadiť tiež u nás v žilinskej nemocnici. Takýmto spôsobom chceme pomôcť zdravotníkom, ktorí sa každý deň stretávajú s rôznymi ťažkými prípadmi a životnými situáciami pacientov a nie vždy je pre nich jednoduché správne reagovať. Preškolíme spolu viac ako 1200 našich zdravotníckych zamestnancov, čiže všetkých lekárov, sestry, ale i fyzioterapeutov, pôrodné asistentky, zdravotníckych asistentov a záchranárov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek. Cieľom je vytvoriť lepšie podmienky pre zdravotníkov a zároveň tak zabezpečiť kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov.

Pridané: 08. 03. 2018

Nemocnica odstraňuje nebezpečné stromy

Žilina 8. marec 2018 – V areáli žilinskej nemocnice dnes technickí pracovníci začali s nevyhnutným výrubom nebezpečných drevín. Podľa oficiálneho dokumentu starostlivosti o dreviny spracovaného odborníčkou musí nemocnica odstrániť dreviny, ktoré by mohli ohroziť pacientov, zamestnancov a návštevníkov jej areálu. „Na základe odborného hodnotenia sa ukázalo, že približne tretina stromov a drevín má narušený tvar, je zdravotne závadná či poškodená a až takmer polovica má dokonca zhoršený alebo zlý zdravotný stav," uviedol vedúci hospodársko-technického odboru Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Eduard Dorčík s tým, že schválenie k výrubu sa týka 69 drevín.

Pridané: 06. 03. 2018

Pomoc pre žilinské novorodeniatka

Žilina 6. marec 2018 – Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice získalo jedinečný dar od dobrovoľníčok zo skupiny Pomôžme predčasne narodeným detičkám. Ženy z celého Slovenska vlastnoručne ušili špeciálne kryty na inkubátory i obliečky do postieľok novorodeniatok. „Kryty na inkubátory slúžia na spríjemnenie prostredia a stíšenie priameho svetla, ktoré by mohlo dopadať na nedonosených novorodencov. Tí potrebujú maximálny pokoj bez rušivých podnetov, medzi ktoré patrí práve aj ostré svetlo. Zakrytím inkubátora tak imitujeme pokračovanie vývoja v maternici," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia FNsP Žilina Katarína Jackuliaková s tým, že každoročne ošetria na jednotke resuscitačnej starostlivosti vyše sto detí, z ktorých približne 70 % je práve v inkubátoroch. „Čím je bábätko nezrelšie, tým je nutnejšie ho takto chrániť a vytvoriť mu príjemnejšie prostredie," doplnila.

Pridané: 02. 03. 2018

Návštevy opäť povolené

Vzhľadom k zlepšeniu vývoja epidemiologickej situácie v rámci akútnych respiračných ochorení sú návštevy na oddeleniach žilinskej nemocnice od piatka 2.3.2018 opäť povolené.
 
Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť v predchádzajúcich dňoch.

Pridané: 01. 03. 2018

Máte riedke kosti? Osteoporózu odhalí denzitometria

Žilina 1. marec 2018 – Ambulancia denzitometrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline mesačne vyšetrí približne 150 pacientov s podozrením na osteoporózu. Ide o bezbolestné vyšetrenie, ktoré odhalí stav odvápnenia kostí. „Pacienta k nám posiela osteológ, reumatológ, ortopéd, internista či gynekológ. Väčšinou však ide o pacientov po úrazoch, s častými zlomeninami, ženy po menopauze a starších ľudí," vysvetľuje rádiologická technička Emília Baránková.
Strana: ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ...
Strana 33 z 52
Počet návštev: 6915575
Dnes je 27. máj 2022, meniny má Iveta
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk