Aktuálne

Pridané: 25. 04. 2018

Otvorená nemocnica s novým etickým kódexom

Žilina 25. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline prijala nový etický kódex pre zamestnancov. Pokračuje tak v opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a otvorenosti nemocnice. „V predchádzajúcich rokoch sa urobili mnohé kroky v oblasti nahlasovania korupcie či zverejňovania zmlúv, faktúr a priebehu verejných obstarávaní, ktoré sú dnes pre verejnosť už ľahko dostupné a ktokoľvek si ich môže na internete kedykoľvek pozrieť. Chceme však zákon nielen dodržiavať, ale robiť aj aktivity nad jeho rámec, aby sme čo najviac otvorili žilinskú nemocnicu pacientom, návštevníkom, našim zamestnancom a všetkým záujemcom. Prístup k informáciám by mal byť základom každej komunikácie," priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 24. 04. 2018

Denné psychiatrické stacionáre sú v ohrození, potrebná je zmena v ich financovaní

Žilina 24. apríl 2018 – V žilinskej nemocnici dnes diskutovali zdravotníci v rámci 9. ročníka celoslovenského stretnutia denných psychiatrických stacionárov. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou psychoterapeutickej sekcie Slovenskej psychiatrickej spoločnosti, Združenia denných psychiatrických stacionárov Slovenska a Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Viac ako 50 psychológov, sestier, lekárov, psychoterapeutov a fyzioterapeutov z 11 stacionárov z celého Slovenska diskutovalo o terapeutických postupoch, potrebných zmenách v legislatíve i financovaní a zároveň absolvovalo dva interaktívne workshopy. „Účastníkov sme oboznámili s fungovaním nášho stacionára a terapiami, ktoré tu realizujeme s klientmi. Neustále narastá počet pacientov s psychiatrickými problémami a denné psychiatrické stacionáre plnia nezastupiteľnú úlohu, ktorú nedokáže zabezpečiť ani hospitalizácia, ani ambulantná starostlivosť. Klientom sa počas dňa intenzívne venujeme celých šesť hodín a poskytujeme im potrebnú zdravotnú starostlivosť prostredníctvom komunitných stretnutí či rôznych terapií," uviedla primárka oddelenia psychiatrie FNsP Žilina Martina Hanzelová.

Pridané: 20. 04. 2018

Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár. Poškodeným oznámi, že ich príbuzný, syn, vnuk mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať. Potom uvedie, že je potrebné  vyplatiť odškodné pre zranených účastníkov dopravnej nehody vo výške 3.000.-€ až 5.000.-€, aby sa vec neriešila cestou polície. Poškodeným následne nahlási číslo účtu, na ktorý je potrebné finančné prostriedky zaslať najneskôr do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha prostredníctvom telefonátu.
Stanovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina : "Telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu žilinskej nemocnice, nie sú našimi zamestnancami a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov. Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky. Odporúčame, aby rodinní príslušníci v takýchto podozrivých prípadoch okamžite kontaktovali najprv urgentný príjem, osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie."

Pridané: 19. 04. 2018

V nemocnici obnovujú sociálne zariadenia i ambulancie

Žilina 19. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začína prvé jarné mesiace viacerými rekonštrukciami. Stavební pracovníci ukončili práce na obnove sociálnych zariadení oddelenia rádiológie. Pre pacientov a návštevníkov nemocnica vynovila priestory toaliet v mužskej i ženskej časti, do modernizácie investovala približne 2400 eur. „Naším cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a naši zamestnanci pohybujú. Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz, preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 17. 04. 2018

Žilinskí futbalisti prekvapili detských pacientov

Žilina 17. apríl 2018 – Futbalisti MŠK Žilina navštívili detské oddelenie a oddelenie detskej ortopédie žilinskej nemocnice. Malí i väčší pacienti sa naživo stretli so známymi hviezdami najvyššej slovenskej futbalovej ligy, ako Viktor Pečovský, Michal Škvarka či Ivan Diaz, ktorí prišli spolu s ostatnými hráčmi podporiť deti hospitalizované s rôznymi zraneniami či ochoreniami. „Mnoho z hráčov MŠK pozná naše oddelenie veľmi dobre, keďže sa staráme aj o športovcov a riešime mnohé ich zdravotné problémy. Športový traumatizmus je súčasťou ortopédie a pomáhame i v zložitejších prípadoch, ktoré si vyžadujú náročnejšie operácie, aby sa mohli športovci, a to nielen futbalisti, ale tiež basketbalisti, atléti, kulturisti a mnohí iní zo všetkých športových odvetví, opäť postaviť na ihrisko či na štart a venovať sa tomu, čo ich napĺňa," uviedol primár detskej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Popluhár. Podľa jeho slov riešia lekári v prípade mládežníckych športovcov predovšetkým svalové zranenia. „Ide tiež o zranenia kolena, ramena či roztrhnuté šľachy alebo zlomeniny. Preto som rád, že futbalisti prišli podporiť deti, ktoré si aktuálne podobnými problémami prechádzajú. Verím, že ich to motivovalo a priviedlo na iné myšlienky," dodal J. Popluhár.

Pridané: 11. 04. 2018

CT vyšetrenia budú rýchlejšie a kvalitnejšie, nemocnica vymení počítačový tomograf


CT vyšetrenia budú z dôvodu výmeny prístroja obmedzené od 1. do 23. mája 2018.

Žilina 11. apríl 2018 – Žilinská nemocnica sa pripravuje na výmenu starého CT prístroja za nový, ktorý prinesie modernejšiu a kvalitnejšiu diagnostiku. „Nové CT vysúťažilo ministerstvo zdravotníctva v balíku s ostatnými pre ďalšie nemocnice na Slovensku, doviezť by ho k nám mali na prelome apríla a mája, kedy chceme okamžite začať so stavebnými prácami, aby bol prístroj čo najskôr v prevádzke," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Výmena podľa neho prinesie dočasné obmedzenie vyšetrení od 1. do 23. mája 2018. „Najprv musíme odinštalovať staré CT, pripraviť priestor, následne zapojiť nový prístroj a otestovať ho podľa príslušných technologických noriem, aby sme mali istotu, že je všetko v poriadku. Pacientov nebudeme vyšetrovať počas troch týždňov. O urgentné stavy bude, samozrejme, postarané, no plánované vyšetrenia prebehnú sčasti ešte v apríli alebo už s novým tomografom," priblížil generálny riaditeľ.

Pridané: 05. 04. 2018

Deň narcisov aj tento rok v žilinskej nemocnici

Žilina 5. apríl 2018 – Už budúci piatok 13. apríla sa zapojí do Dňa narcisov aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. Podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine budú môcť návštevníci pred vstupom do areálu a rovnako v hlavnej budove polikliniky, kde umiestnia dobrovoľníci na prízemí pri informátoroch pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1.980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa tak môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať, a zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie," priblížila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

Pridané: 04. 04. 2018

Nový bezbariérový prístup

Žilina 4. apríl 2018 – Žilinská nemocnica vybudovala nový bezbariérový prístup do hlavnej budovy polikliniky. Predným vchodom sa tak dostanú návštevníci s obmedzenou možnosťou pohybu, imobilní pacienti i rodičia s kočíkmi k lekárom omnoho pohodlnejšie. „Pôvodná konštrukcia nevyhovovala a taktiež nespĺňala technické normy, chceli sme preto zabezpečiť kvalitnejší a bezpečnejší prístup pre všetkých pacientov. Získali sme finančnú podporu od viacerých partnerov a spoločnými silami sme vytvorili približne dvojtonovú železnú konštrukciu, ktorá uľahčí vstup do polikliniky. Týmto hlavným vchodom prejde každý deň najviac pacientov, preto som rád, že sa podarila dobrá vec a zlepšili sme prístup tým, ktorí to najviac potrebujú," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 03. 04. 2018

Zdravotníci pomáhali na urgente aj počas Veľkej noci

Žilina 3. apríl 2018 – Počas veľkonočných sviatkov ošetrili zdravotníci na urgentnom príjme žilinskej nemocnice 438 pacientov. V porovnaní s minulým rokom ide o mierny pokles, vlani navštívilo urgentný príjem od Veľkého piatka do Veľkonočného pondelka 446 ľudí. Najviac práce mali lekári počas tohtoročnej Veľkej noci v ambulancii úrazovej chirurgie, kde pomáhali v 220 prípadoch, z ktorých muselo byť osem pacientov hospitalizovaných. Medziročne zaznamenali v tomto období nárast o 12 ošetrení. „Predĺžený víkend a školské prázdniny priniesli na urgentný príjem veľa zlomenín a vyvrtnutí členkov, či už pri pádoch z bicykla alebo korčuľovaní. Pomáhali sme preto nielen dospelým, ale i deťom, ktoré sa zranili pri športovaní. Lekári tiež zašívali rôzne poranenia hlavy a mnoho prípadov sa týkalo zranení pri varení – popáleniny alebo rezné rany," uviedol medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Kacian.

Pridané: 29. 03. 2018

Žilinská nemocnica vyrokovala nové podmienky s VšZP

Žilina 29. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline podpísala novú zmluvu s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Partneri sa dohodli na zmluvnom vzťahu s finančnými podmienkami v záujme zlepšenia a skvalitnenia zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek. „Intenzívne sme sa snažili o vyrokovanie čo najlepších podmienok, poisťovňa síce nebola ochotná akceptovať všetky naše požiadavky a potreby, no podarilo sa nám dohodnúť vyššie financovanie ako v predošlých rokoch. Pre zlepšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti a ďalšie skrátenie čakacích dôb však potrebujeme viac peňazí. Napriek obmedzeným zdrojom robíme maximum, aby sme mohli zachovať aktuálnu dostupnosť a zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti," uviedol I. Stalmašek.
Strana: ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ...
Strana 32 z 52
Počet návštev: 6915423
Dnes je 27. máj 2022, meniny má Iveta
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk