Aktuálne

Pridané: 27. 06. 2018

Odborná komisia vybrala vedúce sestry ôsmich oddelení

Žilina 26. jún 2018 – Menovacie obdobie končí tento rok okrem primárov aj viacerým vedúcim sestrám na jednotlivých oddeleniach žilinskej nemocnice. Odborná komisia preto posúdila kandidátov na vedúce sestry, vedúcu pôrodnícku asistentku a vedúceho zdravotníckeho laboranta v rámci už deviatich výberových konaní, pre osem z nich vybrala víťazných uchádzačov.

Pridané: 20. 06. 2018

Väčší komfort pre onkologických pacientov

Žilina 20. jún 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo vďaka grantu spoločnosti Novartis päť nových elektricky polohovateľných kresiel. Za takmer 10-tisíc eur na oddelení vymenili pôvodné sedadlá, ktoré nebolo možné dať do polohy ležmo, boli rokmi opotrebované a nepohodlné. „Onkologickí pacienti, ktorí k nám prídu na ambulantnú chemoterapiu, majú vďaka moderným kreslám omnoho väčší komfort, môžu si ich polohovať do polohy ležmo, v sede a tiež zdvihnúť nohy. K dispozícii je lepší priestor na položenie ruky, do ktorej im tečie infúzia a v rámci sedadiel sú aj infúzne stojany, ktoré zase pomáhajú našim sestričkám. Sú výškovo nastaviteľné, manipulácia je tak jednoduchšia a rýchlejšia," uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

Pridané: 19. 06. 2018

Vedenie obhájili traja primári a vedúci lekár

Žilina 19. jún 2018 – V rámci pokračujúcich výberových konaní na primárov a vedúcich lekárov oddelení žilinskej nemocnice, ktorým skončilo menovacie obdobie pre výkon funkcie, obhájili svoju pozíciu štyria kandidáti. Odborná komisia rozhodla, že oddelenie oftalmológie, chirurgie, novorodenecké oddelenie a gastroenterologické centrum naďalej povedú súčasní primári a vedúci lekár. Zmena nastala od 12. júna na oddelení ortopédie a od 19. júna na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

Pridané: 12. 06. 2018

Nové CT a röntgen skvalitnia a zrýchlia vyšetrenia

Žilina 12. jún 2018 – Žilinská nemocnica otvorila na oddelení rádiodiagnostiky (RDG) za účasti ministerky zdravotníctva SR Andrey Kalavskej nové CT pracovisko a digitálny röntgen. Moderné prístrojové vybavenie za takmer milión eur prinesie pacientom i zdravotníkom kvalitnejšie a rýchlejšie vyšetrenia, čím nemocnica skráti čakacie doby.

Pridané: 07. 06. 2018

Žilinská nemocnica ocenila sestry

Žilina 7. jún 2018 – Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ocenilo spolu 203 sestier a pôrodných asistentiek za ich obetavú prácu, ľudský prístup a odbornosť. Poďakovanie si počas neformálneho stretnutia prevzalo vo štvrtok 6. júna 2018 v športovom areáli Bitarová 17 sestier a 12 kolektívov z 24 oddelení. „Výber sestier bol v rukách pacientov, ktorí v rámci dotazníkov spokojnosti hodnotili ich prácu. Posudzovali predovšetkým prístup a správanie sestier, vnímavosť voči ich potrebám a celkovú spokojnosť. Na konci dotazníka mohli vybrať sestru, ktorá bola podľa nich počas hospitalizácie či vyšetrenia najlepšia a zaslúžila by si špeciálne poďakovanie," uviedla vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Pridané: 06. 06. 2018

V žilinskej nemocnici nacvičovali postup pri podozrení na vysoko nebezpečnú nákazu

Žilina 6. jún 2018 – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline dnes na urgentnom príjme precvičovali koordináciu postupov pri zistení pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu. „Pravidelne realizujeme podobné cvičenia, čím preverujeme a zvyšujeme pripravenosť našich zdravotníkov na krízové situácie, ktoré sa, našťastie, u nás zatiaľ nevyskytli, no na ktoré musíme byť pripravení. Dnes sme simulovali činnosť na urgentnom príjme, počas ktorej pacient uviedol príznaky eboly a zároveň dodal, že sa pred časom vrátil z dovolenky v Afrike," informoval odborný referent Útvaru krízového riadenia a hospodárskej mobilizácie FNsP ZA a hlavný koordinátor cvičenia Vladimír Andrejšin.

Pridané: 05. 06. 2018

Staromestské slávnosti prebehli na žilinskom urgente bez väčších problémov

Žilina 5. jún 2018 – Počas tohtoročných Staromestských slávností ošetrili zdravotníci na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice v Žiline medzi piatou hodinou poobede a štvrtou hodinou ráno v dňoch 31. mája až 2. júna celkom 140 pacientov. V porovnaní s minulým rokom ide o 70 prípadov menej. „Situácia bola o niečo pokojnejšia ako po iné roky. Čo sa týka úrazov, na traumatológii sme ošetrili približne 20 ľudí s tržnými a reznými ranami po bitkách alebo úrazoch. Pacienti prichádzali predovšetkým s intoxikáciou alkoholom a aj tento rok sme riešili rôzne tráviace problémy. Samozrejme, časť pacientov bola ošetrená i bez priamej súvislosti s oslavami," informoval vedúci lekár urgentného príjmu FNsP Žilina Karol Orlovský.

Pridané: 01. 06. 2018

Deň detí oslavovali aj v nemocnici

Žilina 1. jún 2018 – Najmenší pacienti žilinskej nemocnice si v piatok svoj sviatok užili i napriek tomu, že nemohli byť doma s rodičmi, súrodencami či s kamarátmi. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre deti hospitalizované na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie malé prekvapenie. „Každoročne patrí 1. jún našim najmenším a chceli sme, aby Deň detí oslávili aj tí, ktorým to zdravie aktuálne nedovoľuje. Navštívili sme viac ako 40 detských pacientov a verím, že sme ich balónmi, ovocím i sladkosťami potešili. Všetkým prajeme skoré uzdravenie, u našich lekárov a sestričiek sú v dobrých rukách, takže určite sa čoskoro vrátia v poriadku domov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 30. 05. 2018

Obnova nemocnice pokračuje v Liečebni dlhodobo chorých

Žilina 30. máj 2018 – Žilinská nemocnica aktuálne modernizuje priestory Liečebne dlhodobo chorých (LDCH). Obnovou prejde 12 izieb na treťom poschodí, ktoré dostanú novú tvár vďaka sviežim farbám. „Takmer celé oddelenie LDCH sa nám podarilo zrekonštruovať prostredníctvom finančnej podpory spoločnosti Kia Motors Slovakia a našim zdravotníkom, ktorí v maximálnom nasadení spolupracovali a pomáhali, aby bola zachovaná kvalitná zdravotná starostlivosť. Naši seniori tak majú k dispozícii vynovené priestory, moderné postele a omnoho príjemnejšie prostredie. Tento rok pokračujeme v obnove na treťom poschodí," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek.

Pridané: 28. 05. 2018

Červené nosy pomáhajú v Žiline už 12 rokov

Žilina 28. máj 2018 – Od roku 2006 sa deti na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie žilinskej nemocnice tešia z jedinečných návštev profesionálnych zdravotných klaunov z Občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors. Každý pondelok a štvrtok prinášajú radosť a smiech nielen detským pacientom, ale aj ich rodičom, lekárom a sestričkám.
Strana: ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ...
Strana 31 z 53
Počet návštev: 7061099
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk