Aktuálne

Pridané: 08. 04. 2022

DO FUNKCIE RIADITEĽA FNsP ŽILINA BOL MENOVANÝ EDUARD DORČÍK

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky MUDr. Vladimír Lengvarský, MPH menoval na základe úspešného výberového konania do funkcie riaditeľa – štatutárneho orgánu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina k 9.4.2022 Mgr. Eduarda Dorčíka na dobu určitú, na päť rokov.

Pridané: 07. 04. 2022

V žilinskej nemocnici je otvorených ešte 11 miest pre absolventov medicíny

Žilina 7. apríl 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zaznamenala výrazne zvýšený záujem o prácu zo strany tohtoročných absolventov medicíny. Od februára zrealizovala pre budúcich lekárov výberové konania na 30 absolventských pozícií. Aktuálne ostáva otvorených ešte 11 miest v šiestich odbornostiach.


Pridané: 24. 03. 2022

Modernizácia na žilinskej ortopédii

Žilina 24. marec 2022 – Oddelenie ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vymenilo svoje staršie vybavenie a skvalitnilo podmienky pre pacientov. K ortopedickým lôžkam pribudli nové nočné stolíky.

Pridané: 21. 03. 2022

Onkologickým pacientom pomáha individuálna fyzioterapia

Žilina 21. marec 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zamestnáva 33 fyzioterapeutov, ktorí sa starajú o pacientov na 14 oddeleniach. Nové trvalé pracovné miesto rehabilitačného pracovníka vytvorila tento rok žilinská nemocnica aj na oddelení klinickej a radiačnej onkológie. Fyzioterapeut sa na plný úväzok venuje hospitalizovaným onkologickým pacientom, ktorí sú dlhodobo pripútaní na lôžko a pomáha im rozhýbať ochorením i liečbou ochabnuté svalstvo. Špecializované personálne posilnenie prinieslo výrazné zvýšenie kvality poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti.

Pridané: 16. 03. 2022

Podporte nemocnicu vašimi 2 % z dane

Podporiť rozvoj a modernizácie oddelení žilinskej nemocnice môžete aj vy a to jednoduchým darovaním 2 % z vašej dane. Financie využívajú oddelenia na konkrétne projekty a zlepšenia podmienok pre pacientov i zamestnancov. Pomáhajú nám rýchlejšie a efektívnejšie meniť a posúvať žilinskú nemocnicu vpred.

Pridané: 15. 03. 2022

Sociálna práca je dôležitá súčasť liečby

Žilina 15. marec 2022 – Tretí utorok v mesiaci marec patrí každoročne Svetovému dňu sociálnej práce. V žilinskej nemocnici je sociálna práca jednou z neoddeliteľných súčastí komplexnej liečebno-preventívnej starostlivosti o pacienta. Pracovníci oddelenia sociálnej starostlivosti Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aktívne pomáhajú hospitalizovaným pacientom, ktorí sa pre nepriaznivý zdravotný stav alebo vplyvom ťažkej životnej udalosti dostali do krízovej situácie.

Pridané: 09. 03. 2022

ZBIERKA PRE ZDRAVOTNÍKOV NA UKRAJINE

V súvislosti s aktuálnymi udalosťami na Ukrajine je v týchto dňoch k dispozícii viacero zbierok a aktivít na humanitárnu pomoc a podporu. Z našej strany by sme radi upozornili na iniciatívu našich kolegov, ktorú sme sa rozhodli podporiť a budeme radi, ak sa zapojíte aj vy, prípadne ju podporíte zdieľaním k ďalším ľuďom.
 
Zamestnanci žilinskej nemocnice, lekár oddelenia chirurgie Mykhailo Kunychka a lekár oddelenia psychiatrie Mykhailo Ilnytskyi, spolu s ich priateľom, lekárom Antonom Farkhatom, organizujú ZBIERKU NA NEVYHNUTNÚ ZDRAVOTNÍCKU POMOC s cieľom podporiť ukrajinských zdravotníkov vo vojenskej nemocnici, s ktorými sú v kontakte a ktorým chýba potrebný materiál pre akútne poskytovanie zdravotnej starostlivosti zraneným.

Pridané: 08. 03. 2022

Poslanie žien v žilinskej nemocnici je nenahraditeľné

Žilina 8. marec 2022 – Ôsmy marcový deň patrí oslave všetkých žien a nežnejšie pohlavie si dnes uctilo aj vedenie Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Ženy tvoria v žilinskej nemocnici až 85 % z celkového počtu zamestnancov a v zdravotníckom zariadení majú nezastupiteľné miesto naprieč takmer všetkými profesijnými pozíciami.

Pridané: 04. 03. 2022

Za tri dni vyzbierali 19-tisíc eur pre nemocnice na Ukrajine

Žilina 4. marec 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline podporila iniciatívu lekárov oddelenia chirurgie – Mykhaila Kunychku a oddelenia psychiatrie – Mykhaila Ilnytskyiho, ktorí spolu s lekárom Antonom Farkhatom už niekoľko dní zhromažďujú zdravotnícky materiál pre ukrajinské nemocnice bojujúce v prvej línii. Keďže mnoho z potrebného vybavenia predstavuje špecifické lekárske pomôcky, ktoré nie sú dostupné v bežných lekárňach, verejnosť môže prispieť aj formou peňažného daru na individuálne zriadený transparentný účet. Lekári s podporou nemocnice, zamestnancov, pacientov a priateľov za tri dni vyzbierali pre tento účel 18.946 eur. Z financií už zakúpili prvé vojenské lekárničky, škrtidlá či špeciálne izraelské tlakové obväzy.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...
Strana 3 z 52
Počet návštev: 7034373
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk