Aktuálne

Pridané: 04. 05. 2018

Výberové konania 2018/05/04

  • vedúca sestra oddelenia urológie,
  • vedúca sestra oddelenia otorinolaryngológie,
  • vedúca sestra oddelenia oftalmológie,
  • vedúca sestra oddelenia liečebňa pre dlhodobo chorých,
  • vedúca pôrodná asistentka oddelenia gynekológie a pôrodníctva,
  • vedúca sestra oddelenia ortopédie,
  • vedúca sestra novorodeneckého oddelenia,
  • vedúci zdravotnícky laborant oddelenia hematológie a krvnej banky,
  • vedúca sestra oddelenia gastroenterologické centrum.
Skončené.

Pridané: 02. 05. 2018

Nové CT presunuli do nemocnice žeriavom

Žilina 2. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline aktuálne vymieňa starý CT prístroj za nový počítačový tomograf. S výmenou je spojené dočasné zastavenie vyšetrení do 23. mája a taktiež nevyhnutné stavebné práce. „Žiadame návštevníkov a pacientov, aby dbali na bezpečnosť v celom areáli a ospravedlňujeme sa im za vzniknuté obmedzenia. Práce počas najbližších dní ovplyvnia aj prejazd a parkovanie, z dôvodu zníženia kapacity parkovacích miest preto prosíme vodičov, aby jazdili opatrne, parkovali predovšetkým na záchytných parkoviskách, prípadne, ak je to možné, v týchto dňoch nechali svoje autá doma," upozornil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Pridané: 30. 04. 2018

Od mája nastupujú noví primári a vedúci lekári

Žilina 30. apríl 2018 – Primárom a vedúcim lekárom 17 oddelení žilinskej nemocnice končí tento rok ich menovacie obdobie pre výkon funkcie. V apríli sa uskutočnili prvé výberové konania, v rámci ktorých rozhodla odborná komisia o šiestich nových či staronových primároch a vedúcich lekároch. „V máji nás čakajú ďalšie výberové konania, no už teraz môžem povedať, že úroveň uchádzačov je vysoká a projekty rozvoja oddelení, ktoré lekári pripravili, sú veľmi ambiciózne. Verím, že prinesú mnoho pozitívnych zmien a inšpirácií pre našu nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že v nemocnici prijali aj novú smernicu o obsadzovaní miest vedúcich zamestnancov. „Pravidlá sú jasné a rovnaké pre každého uchádzača, výber je transparentný a založený predovšetkým na odbornosti a manažérskych zručnostiach," dodal.

Pridané: 25. 04. 2018

Otvorená nemocnica s novým etickým kódexom

Žilina 25. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline prijala nový etický kódex pre zamestnancov. Pokračuje tak v opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a otvorenosti nemocnice. „V predchádzajúcich rokoch sa urobili mnohé kroky v oblasti nahlasovania korupcie či zverejňovania zmlúv, faktúr a priebehu verejných obstarávaní, ktoré sú dnes pre verejnosť už ľahko dostupné a ktokoľvek si ich môže na internete kedykoľvek pozrieť. Chceme však zákon nielen dodržiavať, ale robiť aj aktivity nad jeho rámec, aby sme čo najviac otvorili žilinskú nemocnicu pacientom, návštevníkom, našim zamestnancom a všetkým záujemcom. Prístup k informáciám by mal byť základom každej komunikácie," priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 24. 04. 2018

Denné psychiatrické stacionáre sú v ohrození, potrebná je zmena v ich financovaní

Žilina 24. apríl 2018 – V žilinskej nemocnici dnes diskutovali zdravotníci v rámci 9. ročníka celoslovenského stretnutia denných psychiatrických stacionárov. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou psychoterapeutickej sekcie Slovenskej psychiatrickej spoločnosti, Združenia denných psychiatrických stacionárov Slovenska a Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Viac ako 50 psychológov, sestier, lekárov, psychoterapeutov a fyzioterapeutov z 11 stacionárov z celého Slovenska diskutovalo o terapeutických postupoch, potrebných zmenách v legislatíve i financovaní a zároveň absolvovalo dva interaktívne workshopy. „Účastníkov sme oboznámili s fungovaním nášho stacionára a terapiami, ktoré tu realizujeme s klientmi. Neustále narastá počet pacientov s psychiatrickými problémami a denné psychiatrické stacionáre plnia nezastupiteľnú úlohu, ktorú nedokáže zabezpečiť ani hospitalizácia, ani ambulantná starostlivosť. Klientom sa počas dňa intenzívne venujeme celých šesť hodín a poskytujeme im potrebnú zdravotnú starostlivosť prostredníctvom komunitných stretnutí či rôznych terapií," uviedla primárka oddelenia psychiatrie FNsP Žilina Martina Hanzelová.

Pridané: 20. 04. 2018

Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár. Poškodeným oznámi, že ich príbuzný, syn, vnuk mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať. Potom uvedie, že je potrebné  vyplatiť odškodné pre zranených účastníkov dopravnej nehody vo výške 3.000.-€ až 5.000.-€, aby sa vec neriešila cestou polície. Poškodeným následne nahlási číslo účtu, na ktorý je potrebné finančné prostriedky zaslať najneskôr do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha prostredníctvom telefonátu.
Stanovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina : "Telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu žilinskej nemocnice, nie sú našimi zamestnancami a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov. Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky. Odporúčame, aby rodinní príslušníci v takýchto podozrivých prípadoch okamžite kontaktovali najprv urgentný príjem, osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie."

Pridané: 19. 04. 2018

V nemocnici obnovujú sociálne zariadenia i ambulancie

Žilina 19. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začína prvé jarné mesiace viacerými rekonštrukciami. Stavební pracovníci ukončili práce na obnove sociálnych zariadení oddelenia rádiológie. Pre pacientov a návštevníkov nemocnica vynovila priestory toaliet v mužskej i ženskej časti, do modernizácie investovala približne 2400 eur. „Naším cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a naši zamestnanci pohybujú. Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz, preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 17. 04. 2018

Žilinskí futbalisti prekvapili detských pacientov

Žilina 17. apríl 2018 – Futbalisti MŠK Žilina navštívili detské oddelenie a oddelenie detskej ortopédie žilinskej nemocnice. Malí i väčší pacienti sa naživo stretli so známymi hviezdami najvyššej slovenskej futbalovej ligy, ako Viktor Pečovský, Michal Škvarka či Ivan Diaz, ktorí prišli spolu s ostatnými hráčmi podporiť deti hospitalizované s rôznymi zraneniami či ochoreniami. „Mnoho z hráčov MŠK pozná naše oddelenie veľmi dobre, keďže sa staráme aj o športovcov a riešime mnohé ich zdravotné problémy. Športový traumatizmus je súčasťou ortopédie a pomáhame i v zložitejších prípadoch, ktoré si vyžadujú náročnejšie operácie, aby sa mohli športovci, a to nielen futbalisti, ale tiež basketbalisti, atléti, kulturisti a mnohí iní zo všetkých športových odvetví, opäť postaviť na ihrisko či na štart a venovať sa tomu, čo ich napĺňa," uviedol primár detskej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Popluhár. Podľa jeho slov riešia lekári v prípade mládežníckych športovcov predovšetkým svalové zranenia. „Ide tiež o zranenia kolena, ramena či roztrhnuté šľachy alebo zlomeniny. Preto som rád, že futbalisti prišli podporiť deti, ktoré si aktuálne podobnými problémami prechádzajú. Verím, že ich to motivovalo a priviedlo na iné myšlienky," dodal J. Popluhár.

Pridané: 11. 04. 2018

CT vyšetrenia budú rýchlejšie a kvalitnejšie, nemocnica vymení počítačový tomograf


CT vyšetrenia budú z dôvodu výmeny prístroja obmedzené od 1. do 23. mája 2018.

Žilina 11. apríl 2018 – Žilinská nemocnica sa pripravuje na výmenu starého CT prístroja za nový, ktorý prinesie modernejšiu a kvalitnejšiu diagnostiku. „Nové CT vysúťažilo ministerstvo zdravotníctva v balíku s ostatnými pre ďalšie nemocnice na Slovensku, doviezť by ho k nám mali na prelome apríla a mája, kedy chceme okamžite začať so stavebnými prácami, aby bol prístroj čo najskôr v prevádzke," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Výmena podľa neho prinesie dočasné obmedzenie vyšetrení od 1. do 23. mája 2018. „Najprv musíme odinštalovať staré CT, pripraviť priestor, následne zapojiť nový prístroj a otestovať ho podľa príslušných technologických noriem, aby sme mali istotu, že je všetko v poriadku. Pacientov nebudeme vyšetrovať počas troch týždňov. O urgentné stavy bude, samozrejme, postarané, no plánované vyšetrenia prebehnú sčasti ešte v apríli alebo už s novým tomografom," priblížil generálny riaditeľ.

Pridané: 05. 04. 2018

Deň narcisov aj tento rok v žilinskej nemocnici

Žilina 5. apríl 2018 – Už budúci piatok 13. apríla sa zapojí do Dňa narcisov aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. Podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine budú môcť návštevníci pred vstupom do areálu a rovnako v hlavnej budove polikliniky, kde umiestnia dobrovoľníci na prízemí pri informátoroch pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1.980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa tak môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať, a zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie," priblížila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.
Strana: ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ...
Strana 29 z 49
Počet návštev: 6487686
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk