Aktuálne


Pridané: 12. 09. 2018

V Žiline sa stretli špičkoví chirurgovia zo Slovenska a Česka

Žilina 12. september 2018 – V dňoch 12. až 14. septembra sa v Žiline koná už 43. Spoločný zjazd slovenských a českých chirurgov. Organizátormi sú Slovenská a Česká chirurgická spoločnosť, Slovenská lekárska spoločnosť a oddelenie chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ako uviedol vedecký sekretár kongresu a primár oddelenia chirurgie žilinskej nemocnice Juraj Váňa, účastníci prišli zo všetkých slovenských a českých chirurgických pracovísk. „Prihlásených máme takmer 500 zdravotníkov, keďže kongres je rozdelený do dvoch blokov samostatne pre chirurgov i sestry," informoval J. Váňa. 

Pridané: 12. 09. 2018

Nové televízie na onkológii

Žilina 12. september 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo grant vo výške 3000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu, ktorý využilo na zakúpenie siedmich LCD televízorov. Umiestnené sú v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a tiež na izbách, kde prebieha ambulantné podávanie chemoterapie. S pripájaním televíznych obrazoviek a úpravou rozvodov pomohli spoločnosti TESA-SYSTEMS a Play Electronics Žilina.


Pridané: 03. 09. 2018

Školský rok začína aj deťom v žilinskej nemocnici

Žilina 3. september 2018 – V pondelok začína nový školský rok tiež pacientom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Už 93 rokov tu pôsobí Základná škola s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Žiline, ktorá je od roku 2006 organizačnou zložkou Spojenej školy J. M. Hurbana 36, Žilina. „Malí pacienti sa často tešia, že sa počas pobytu v nemocnici vyhnú vyučovaniu, no výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha aj priamo u nás, aby žiaci nič nezameškali a mohli sa po príchode domov vrátiť bez problémov späť do školy. V septembri teda začína vyučovanie i v žilinskej nemocnici," informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 31. 08. 2018

V žilinskej pôrodnici sa narodilo tisíce bábätko. Je ňou malá Kysučanka Patrícia.

Žilina 31. august 2018 – Desať minút po polnoci v piatok 31. augusta 2018 prišlo na svet v pôrodnici žilinskej nemocnice v poradí už 1000. novorodeniatko. Malá Patrícia sa narodila prvorodičke Veronike z Ochodnice prirodzenou cestou bez akýchkoľvek komplikácií. Dievčatko je zdravé, pri narodení meralo 51 centimetrov a vážilo 3730 gramov.

Pridané: 22. 08. 2018

Poďakovať sestrám môžete aj v žilinskej nemocnici

Žilina 22. august 2018 – Prostredníctvom štvrtého ročníka projektu „Poďakuj sestre" môžu pacienti žilinskej nemocnice vysloviť vďaku sestrám i pôrodným asistentkám a vyjadriť tak svoju spokojnosť s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Na jednotlivých oddeleniach nájdu propagačné materiály a inštrukcie, ako sa do hodnotenia jednoducho a rýchlo zapojiť a zanechať odkaz ktorejkoľvek sestre.

Pridané: 16. 08. 2018

Nová socha Panny Márie Kráľovnej pokoja

V stredu 15. augusta požehnal náš nemocničný kaplán sochu Panny Márie Kráľovnej pokoja, ktorú daroval žilinskej nemocnici. Osadená je v parku medzi detským a očným pavilónom. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili k tomuto krásnemu dielu ruku. Veríme, že pacientom, rodinným príslušníkom i návštevníkom prinesie čo najviac nádeje, pozitívnych myšlienok a vypočutých prosieb v ich ťažkých chvíľach.

Pridané: 13. 08. 2018

V obnove detskej ortopédie pomáha aj 20 dobrovoľníkov

Žilina 13. august 2018 – Žilinská nemocnica nadviazala spoluprácu so spoločnosťou PPG Deco Slovakia a odštartovala komunitný projekt obnovy na oddelení detskej ortopédie a gynekológie a pôrodníctva. „V prvej etape sme začali s maľovaním na detskej ortopédii, vymaľované sú už všetky izby pre pacientov a aktuálne renovujeme chodbu a operačnú sálu. Dnes sa do práce zapojilo aj 20 dobrovoľníkov z firmy PPG, ktorí pomáhali našim zamestnancom," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek. Podľa slov Brand Marketing manažérky PPG Deco Slovakia Jany Magdovej spoločnosť pravidelne podporuje menšie regionálne projekty, spolupráca s nemocnicou je však unikátna rozsahom a predovšetkým dosahom na pacientov, návštevníkov i obyvateľov Žiliny. „Pustili sme sa do toho s elánom, naši zamestnanci sú radi, že môžu pomôcť. Teší nás, že aj takýmto spôsobom pomáhame v rozvoji nemocnice," zdôraznila J. Magdová.

Pridané: 08. 08. 2018

Za prvý mesiac ošetrili na pohotovosti viac ako dvetisíc pacientov

Žilina 8. august 2018 – Žilinská nemocnica prevádzkuje od 1. júla ambulantnú pohotovostnú službu (APS) pre dospelých a taktiež pre deti a dorast. APS pre dospelých ostala v pôvodných priestoroch medzi vstupom na oddelenie gynekológie a pôrodníctva a monoblokom (interné oddelenie, neurologické oddelenie). Detská APS sa nachádza na prízemí detskej polikliniky. Za prvý mesiac na pohotovostiach lekári odslúžili 552 hodín a ošetrili 2.182 pacientov. U dospelých bola najčastejším problémom bolesť chrbta, s ktorou vyhľadalo pomoc 131 pacientov. U detí sa zase lekári najviac stretávali s bolesťou hrdla a akútny zápal mandlí diagnostikovali v 129 prípadoch.

Pridané: 02. 08. 2018

Až 95 % detí narodených v žilinskej nemocnici odchádza plne dojčených

Žilina 2. august 2018 – Svetový týždeň dojčenia pripomína od 1. do 7. augusta dojčenie ako základný kameň zdravia pre súčasnú generáciu detí a matiek. Veľký dôraz na správny začiatok, pomoc a podporu pri dojčení hneď po narodení dieťaťa kladie aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Ako prvá tiež minulý rok otvorila špeciálnu laktačnú miestnosť. „Pokiaľ sa nevyskytnú žiadne problémy, naše mamičky idú s bábätkami domov už tretí či štvrtý deň, keď sa laktácia práve rozbieha. Môžeme však povedať, že až okolo 95 % detí od nás odchádza plne dojčených," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia žilinskej nemocnice Katarína Jackuliaková.
Strana: ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ...
Strana 29 z 52
Počet návštev: 7034372
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk