Aktuálne

Pridané: 19. 07. 2017

S poskytovaním ošetrovateľskej starostlivosti v nemocnici sa oboznámila ministerská sestra

ŽILINA 19. júla – S implementáciou pilotného projektu súvisiaceho so zberom dát s indikáciou na vhodný typ dlhodobej zdravotnej starostlivosti sa dnes vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline oboznámila ministerská sestra Tatiana Hrindová. „Ministerstvo zdravotníctva sa zaoberá kreovaním dlhodobej zdravotnej starostlivosti. Chceme identifikovať, ktoré služby by boli vhodné pre jej poskytovanie, či podporovať ADOS, domy ošetrovateľskej starostlivosti, alebo zariadenia sociálnych služieb," vysvetlila Hrindová.

Pridané: 18. 07. 2017

Obnovu časti žilinskej nemocnice opäť podporí automobilka KIA

ŽILINA 18. júla - Predstavitelia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline a Nadácie Kia Motors Slovakia podpísali Memorandum o spolupráci. Predmetom je rekonštrukcia priestorov nemocnice s cieľom zlepšiť prostredie určené na poskytovanie a výkon zdravotných služieb.

Pridané: 29. 06. 2017

Rázová radiálna vlna pomáha pri liečbe pohybového aparátu

ŽILINA 29. júna – Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline používa pri liečbe pohybového aparátu rázovú radiálnu vlnu. „Ošetrenie odporúčame pri hromadení vápenatých zrazenín v šľachách, zápaloch a kalcifikáciách v oblasti pleca, chronických ochoreniach šliach ako je tenisový a golfový lakeť, pri pätových ostrohách a bolestiach svalstva z preťaženia, pri zle zhojených zlomeninách, pri ošetrení bolestivých spúšťových bodov v krčnej a driekovej chrbtici," uviedla primárka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nina Ľorková.

Pridané: 23. 06. 2017

Nemocnica ocenila prácu sestier i kolektívov oddelení

ŽILINA 23. júna – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline ocenila prácu sestier na jednotlivých oddeleniach. „V priebehu mesiacov marec, apríl a máj prebiehalo v našej nemocnici na základe krátkych dotazníkov, bolo ich približne 400, hodnotenie sestier nášho zariadenia. Pacienti mohli určiť aj meno sestry, ktorá sa im na danom pracovisku páči," uviedla námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Gabriela Tvrdá.

Pridané: 06. 06. 2017

Lôžková časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia funguje rok

Žilina 6. júna – Znovu obnovená lôžková časť Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline funguje rok. K 31.máju tu hospitalizovali 583 pacientov. „Znovuotvorenie lôžkovej časti sa za rok jeho prevádzkovania ukázalo prínosné pre pacientov po poúrazových a pooperačných stavoch pohybového aparátu, po cievnych mozgových príhodách, či pre pacientov s poruchami mobility. Vďaka včasnej rehabilitácii sa zlepšuje ich sebestačnosť a mobilita a skracuje sa ich pobyt na akútnych lôžkach," zhodnotila primárka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nina Ľorková.

Pridané: 05. 06. 2017

Arteterapia zlepší hospitalizovaným pacientom podmienky na uzdravenie

Žilina 5. júna 2017 – Projekt Arteterapia, cesta k sebarozvoju hospitalizovaným pacientom na psychiatrickom oddelení žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou zlepší podmienky na realizáciu, rozvoj a uzdravenie. „Tvorivá činnosť je spôsob, ako sa človek môže dostať k sebe samému, zaoberať sa vlastným vnútorným svetom, ktorého obsah premieta na papier, plátno, do hliny, čím vzniká produkt, ku ktorému sa spätne môže vrátiť a reflektovať dynamiku svojho prežívania,” uviedla primárka psychiatrického oddelenia žilinskej nemocnice Martina Hanzelová.

Pridané: 25. 05. 2017

Obrazy umelecky nadaných detí oživili nemocnicu

Žilina 24. mája – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline oživilo 46 obrazov namaľovaných deťmi, ktoré navštevujú Základnú umeleckú školu Ladislava Árvaya v Žiline. „Oddelenie sme rozšírili o dve nové izby, ktoré sú nové, ale smutné. Oslovili sme základnú umeleckú školu, či by deti pre onkológiu nejaké obrazy nenamaľovali. Stretli sme sa s pozitívnym ohlasom. Obrazy zarámované sponzorsky, oživia celé oddelenie," povedala primárka oddelenia Dagmar Sudeková.

Pridané: 10. 05. 2017

Kolektívna zmluva je podpísaná

Žilina 10. mája  - Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline podpísalo so Základnou odborovou organizáciou Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina, Slovenskými lekárskymi odbormi pri FNsP Žilina a Základnou odborovou organizáciou sestier a pôrodných asistentiek pri FNsP Žilina kolektívnu zmluvu. „Som rád, že rokovania, ktoré prebiehali dlhodobo, boli nakoniec obojstranne úspešné. Došlo k dohode v rámci finančných možností nemocnice a podpisom zmluvy by sa vzťahy medzi zamestnávateľom a zamestnancami zastúpenými odbormi mali stabilizovať," uviedol medicínsky riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 04. 05. 2017

Nemocnicu riadi Rada riaditeľov

Žilina 2. mája 2017 – Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline vedie od 1. mája Rada riaditeľov. Ide o kolektívny riadiaci orgán s presne určenými kompetenciami a vzťahom k dozornému orgánu a zriaďovateľovi.
Radu riaditeľov tvoria generálny riaditeľ – Ing. Igor Stalmašek, ekonomický – Ing. Milan Kurčík a medicínsky – MUDr. Ivan Mačuga.
V nemocnici pôsobí i Dozorný orgán, ktorý má päť členov. Jeho funkciou je kontrola činnosti nemocnice. Členov orgánu vymenúva a odvoláva zriaďovateľ.

Pridané: 13. 04. 2017

Tepelný komfort nedonoseným novorodencom zabezpečuje nový inkubátor

Žilina 13. apríla – Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má nový inkubátor, ktorý bude slúžiť na zabezpečenie intenzívnej zdravotnej starostlivosti o nedonosených novorodencov, ale aj pri starostlivosti o kriticky chorých novorodencov bez ohľadu na hmotnosť. „Inkubátory nám zabezpečia optimálnu teplotu, optimálnu vlhkosť, plus bariéru od okolitého prostredia a keď im prispôsobíme vnútorné prostredie, tak deti majú pocit, akoby sa vyvíjali v brušku mamičky," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia nemocnice Katarína Jackuliaková.
Strana: ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ...
Strana 28 z 42
Počet návštev: 4877797
Dnes je 18. január 2021, meniny má Bohdana
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk