Aktuálne

Pridané: 19. 10. 2017

Ortopédi si vymieňajú odborné poznatky na jesennom kongrese

ŽILINA 19. októbra – Výmena odborných poznatkov a rozvoj interdisciplinárnej spolupráce v rámci ortopédie sú cieľom Jesenného kongresu Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti s medzinárodnou účasťou, ktorý sa koná v Žiline. Počas dvoch dní odznejú príspevky týkajúce sa aktuálnych diagnostických a liečebných postupov pri úrazoch a ochoreniach v lokalite ramena a nohy. „Na jesenný kongres sme zaradili aj sekciu voľných tém a sesterskú sekciu. Nezabudli sme ani na príspevky juniorov ortopédie, ktoré odznejú počas Fóra mladých ortopédov a najlepšia prednáška bude ocenená stážou v zahraničí," uviedol prezident Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti Milan Kokavec.

Pridané: 17. 10. 2017

XXXVII. Filov lekársky deň

26.10.2017 vo veľkej zasadacej miestnosti Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica

Pridané: 19. 09. 2017

Dych bábätiek strážia nové monitory

ŽILINA 19. septembra – Pokojný spánok bábätiek na novorodeneckom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina strážia dva nové monitory pre kontrolu dychu. Monitorujú dýchanie dieťaťa a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozornia na to zvukovým a svetelným signálom. „Používame ich na observačnom boxe, či na fototerapii, kde je nutnosť monitorovať každé dieťa. Používame ich aj u rizikových detí, ale aj u mamičiek na izbách, nakoľko si ich od narodenia bábätka vyžadujú, aby mali istotu, že bábätko bude v poriadku," povedala primárka oddelenia Katarína Jackuliaková.

Pridané: 13. 09. 2017

Laminárne boxy zlepšia prácu zdravotných sestier na onkológii

ŽILINA 13. septembra – Bezpečnosť zdravotných sestier pri práci s cytostatikami na oddelení klinickej a radiačnej onkológie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou zlepšia dva nové laminárne boxy. „Momentálne disponujeme tromi laminárnymi boxmi. Umožňujú nám za aseptických podmienok pripravovať lieky pacientom. Chránia personál pred vdychovaním splodín, ktoré sú uvoľnené. Denne sa na oddelení nariedi 60 chemoterapií, čo je pomerne vysoké číslo," povedala primárka oddelenia Dagmar Sudeková.

Pridané: 13. 09. 2017

Jednotke resuscitačnej starostlivosti o novorodencov pribudol ďalší inkubátor

ŽILINA 13. septembra – Novorodeneckému oddeleniu fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pribudol ďalší inkubátor pre nedonosených novorodencov, ale aj pre kriticky chorých novorodencov bez ohľadu na hmotnosť. Predčasne narodeným deťom zabezpečí optimálnu teplotu a vlhkosť. „Novorodenci, ktorí si nedokážu udržať sami svoju teplotu, sú umiestnení do inkubátora, aby sme zabránili podchladeniu a následne zhoršeniu ich doterajších ťažkostí. Väčšinou ho využívame pre predčasne narodené deti, ktoré sú najviac ohrozené a nedokážu si udržať svoju teplotu," vysvetlila primárka novorodeneckého oddelenia nemocnice Katarína Jackuliaková.

Pridané: 31. 08. 2017

FNsP Žilina prechádza na nový systém parkovania

ŽILINA 31. augusta - V areáli žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou dôjde od 1. septembra k zmene systému spoplatňovania parkoviska. Pacienti, sprevádzajúce osoby a návštevy pacientov ho môžu na štyri hodiny využívať zadarmo. Pred vstupom na parkovisko je umiestnené označenie, na ktorom sú uvedené všetky podmienky parkovania. Doteraz sa v areáli nemocnice mohlo parkovať zadarmo prvých 20 minút, po uplynutí tohto času sa za každú začatú polhodinu platilo jedno euro. Po uplynutí štyroch hodín bude parkovanie spoplatnené jedným eurom za polhodinu.

Pridané: 26. 08. 2017

Deti opäť pomohli nemocnici

Žilina, 25. augusta 2017 – Zástupcovia Občianskeho združenia Priatelia stonožky dnes symbolicky odovzdali Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline finančné prostriedky z predaných detských maľovaných pohľadníc vo výške 7 720 eur.

Pridané: 02. 08. 2017

Úrazová chirurgia má novú miestnosť na preväzovanie rán

ŽILINA 1. augusta – Oddelenie úrazovej chirurgie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou má novú miestnosť na preväzovanie infikovaných rán. Jej súčasťou je aj sprchovací kút. Pomocnú ruku pri rekonštrukcii priestoru z nevyužívanej kúpeľne podala miestna súkromná firma. „Reagoval som na výzvu a povedal som si, že tie peniažky musíme zohnať. Oslovil som výrobcu nábytku, dali sme dokopy tím a behom mesiaca je vybudované a som šťastný, že môžem zase pomôcť. Minulý rok sme pomohli novorodeneckému oddeleniu, tento rok sme pomohli vám," uviedol riaditeľ autorizovaného predajcu značky Hyundai v Žiline Alteria Motor Tibor Barica, ktorý je aj pacientom oddelenia.

Pridané: 01. 08. 2017

Nový inkubátor už pomáha nedonoseným bábätkám a novorodenecké oddelenie lieči veselými farbami

Žilina - 27.7. 2017 - Novým inkubátorom a vymaľovaným novorodeneckým oddelením pre malých pacientov sa od dnešného dňa pýši Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. O skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre najmenších sa postarala zdravotná poisťovňa Dôvera.

Pridané: 25. 07. 2017

Ku zvýšeniu komfortu sprievodnej osoby na pediatrickej ortopédii prispejú skladacie postele

ŽILINA 25. júla – Občianske združenie Klub železných matiek darovalo oddeleniu pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline šesť skladacích postelí s príslušenstvom. „Keď som premýšľala, ako by sme mohli zmeniť niečo k lepšiemu, inšpirovala som sa príbehmi z nášho klubu. Veľa mám rozprávalo o nociach strávených v nemocnici sediac na stoličke pri lôžku dieťaťa. Naša pomoc smeruje najmä pre mamy a otcov, ktorí ostávajú v nemocniciach so svojimi deťmi, hoci na to mnohokrát nemocnice nebývajú vybavené," zdôvodnila výber skladacích postelí predsedníčka združenia Katarína Strýčková.
Strana: ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ...
Strana 27 z 42
Počet návštev: 4877961
Dnes je 19. január 2021, meniny má Drahomíra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk