Aktuálne

Pridané: 11. 07. 2018

Na letné úrazy treba dávať pozor, prevládajú pády z bicykla, problémy s kliešťami či úrazy pri domácich prácach

Žilina 11. júl 2018 – Počas letných prázdnin je potrebné zvýšiť opatrnosť najmä pri športovaní, práci v záhrade či turistike, kedy rastie riziko úrazov. Svedčia o tom čísla z urgentného príjmu Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline za prvý prázdninový víkend, ktorí si mnoho ľudí predĺžilo vďaka štvrtkovému sviatku. Slnečné počasie a štyri voľné dni priniesli do urgentnej ambulancie úrazovej chirurgie 247 pacientov, ktorí boli ošetrení od štvrtka 5. júla do nedele 8. júla.

Pridané: 04. 07. 2018

Závislým pomáha centrum v Považskom Chlmci, oslávilo 14. výročie

Žilina 4. júl 2018 – Uplynulý víkend oslávilo Centrum pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ) v Považskom Chlmci v pôsobnosti žilinskej nemocnice už 14. výročie. Pri tejto príležitosti pripravil Klub závislých tradičné slávnostné stretnutie, v rámci ktorého odovzdali niekoľko desiatok diplomov za abstinenciu v priebehu jedného, troch, piatich, desiatich a dokonca 30 rokov. „Naše centrum alebo aj Modrý domček, ako ho zvyknú bývalí pacienti nazývať, sa zaoberá liečbou závislostí, či už od alkoholu, drog ako marihuana alebo pervitín, ale i hazardných hier. Okrem 10-týždňovej liečby realizujeme tiež stretnutia skupiny abstinujúcich závislých a dvakrát ročne odovzdávame našim abstinujúcim slávnostné diplomy za ich abstinenciu. Veľmi nás teší, že tentokrát prišlo viac ako 100 klubistov, ich rodinných príslušníkov či priateľov a spoločne sme oslávili tento deň," uviedla psychologička CPLDZ Jana Vanková.

Pridané: 02. 07. 2018

Od 1. júla funguje APS pre deti a dorast v detskej poliklinike, pre dospelých ostáva v pôvodných priestoroch

Žilina 2. júl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR prevádzkuje od 1. júla ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby  pre dospelých a taktiež pre deti a dorast. Pôvodný názov Lekárska služba prvej pomoci sa na základe novely zákona zmenil na Ambulantnú pohotovostnú službu (APS). „Boli sme úspešní v rámci výberového konania na prevádzkovateľa APS pre našu spádovú oblasť. Do 30. júna zabezpečoval pohotovosť súkromný prevádzkovateľ, od júla už je v realizácii samotnej nemocnice - pre dospelých zatiaľ v pôvodných priestoroch vedľa pavilónu gynekológie a pôrodníctva, pre deti zase v novovytvorených ambulanciách na prízemí detskej polikliniky," informoval generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 27. 06. 2018

Objatiami priniesli radosť a energiu pacientom i zdravotníkom

Žilina 27. jún 2018 – Aj v žilinskej nemocnici oslávili Deň objatí na Slovensku. Pacientov a zamestnancov potešilo 17 žiakov, študentov a absolventov škôl zo Žiliny a Kysuckého Nového Mesta. Objatia priniesli na oddelenie onkológie, liečebňu dlhodobo chorých i detskú polikliniku. „Reakcie boli nesmierne pozitívne, v očiach pacientov boli slzy a dojatie, takže aj keď sa to nezdá, jednoduché objatie dokáže človeku priniesť energiu, zlepšiť náladu či takpovediac dobiť baterky. Preto som rád, že študenti takýmto spôsobom potešili nielen našich pacientov, ale tiež zdravotníkov, ktorí energiu potrebujú rovnako," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 27. 06. 2018

Neúspešný uchádzač sa snaží ohroziť detskú pohotovosť. Nemocnica zvažuje právne kroky

Žilina 27. jún 2018 – Žilinská nemocnica zvíťazila v transparentnom výberovom konaní a získala povolenie na prevádzkovanie ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (APS) pre deti a dorast pre pevný bod Žilina zahŕňajúci okresy Žilina, Kysucké Nové Mesto a Bytča. Časť lekárov, ktorí mali s nemocnicou uzatvoriť zmluvy o poskytovaní APS, však tak urobiť odmieta na základe nepravdivých a zavádzajúcich tvrdení neúspešného uchádzača. Ide o súkromného poskytovateľa, ktorý nesplnil povinné náležitosti súťaže, a preto nezískal povolenie na prevádzkovanie detskej pohotovosti. Šírením klamlivých informácií a vymyslenej správy o podvodnom získaní povolenia sa snaží ohroziť fungovanie detskej pohotovosti. Podľa zistených informácií zároveň navádza lekárov, aby s nemocnicou nepodpísali zmluvu, ale ostali morálne zaviazaní jemu aj napriek tomu, že povolenie na prevádzkovanie nezískal a postarať sa o detských pacientov nemôže.

Pridané: 27. 06. 2018

Odborná komisia vybrala vedúce sestry ôsmich oddelení

Žilina 26. jún 2018 – Menovacie obdobie končí tento rok okrem primárov aj viacerým vedúcim sestrám na jednotlivých oddeleniach žilinskej nemocnice. Odborná komisia preto posúdila kandidátov na vedúce sestry, vedúcu pôrodnícku asistentku a vedúceho zdravotníckeho laboranta v rámci už deviatich výberových konaní, pre osem z nich vybrala víťazných uchádzačov.

Pridané: 20. 06. 2018

Väčší komfort pre onkologických pacientov

Žilina 20. jún 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo vďaka grantu spoločnosti Novartis päť nových elektricky polohovateľných kresiel. Za takmer 10-tisíc eur na oddelení vymenili pôvodné sedadlá, ktoré nebolo možné dať do polohy ležmo, boli rokmi opotrebované a nepohodlné. „Onkologickí pacienti, ktorí k nám prídu na ambulantnú chemoterapiu, majú vďaka moderným kreslám omnoho väčší komfort, môžu si ich polohovať do polohy ležmo, v sede a tiež zdvihnúť nohy. K dispozícii je lepší priestor na položenie ruky, do ktorej im tečie infúzia a v rámci sedadiel sú aj infúzne stojany, ktoré zase pomáhajú našim sestričkám. Sú výškovo nastaviteľné, manipulácia je tak jednoduchšia a rýchlejšia," uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

Pridané: 19. 06. 2018

Vedenie obhájili traja primári a vedúci lekár

Žilina 19. jún 2018 – V rámci pokračujúcich výberových konaní na primárov a vedúcich lekárov oddelení žilinskej nemocnice, ktorým skončilo menovacie obdobie pre výkon funkcie, obhájili svoju pozíciu štyria kandidáti. Odborná komisia rozhodla, že oddelenie oftalmológie, chirurgie, novorodenecké oddelenie a gastroenterologické centrum naďalej povedú súčasní primári a vedúci lekár. Zmena nastala od 12. júna na oddelení ortopédie a od 19. júna na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

Pridané: 12. 06. 2018

Nové CT a röntgen skvalitnia a zrýchlia vyšetrenia

Žilina 12. jún 2018 – Žilinská nemocnica otvorila na oddelení rádiodiagnostiky (RDG) za účasti ministerky zdravotníctva SR Andrey Kalavskej nové CT pracovisko a digitálny röntgen. Moderné prístrojové vybavenie za takmer milión eur prinesie pacientom i zdravotníkom kvalitnejšie a rýchlejšie vyšetrenia, čím nemocnica skráti čakacie doby.

Pridané: 07. 06. 2018

Žilinská nemocnica ocenila sestry

Žilina 7. jún 2018 – Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ocenilo spolu 203 sestier a pôrodných asistentiek za ich obetavú prácu, ľudský prístup a odbornosť. Poďakovanie si počas neformálneho stretnutia prevzalo vo štvrtok 6. júna 2018 v športovom areáli Bitarová 17 sestier a 12 kolektívov z 24 oddelení. „Výber sestier bol v rukách pacientov, ktorí v rámci dotazníkov spokojnosti hodnotili ich prácu. Posudzovali predovšetkým prístup a správanie sestier, vnímavosť voči ich potrebám a celkovú spokojnosť. Na konci dotazníka mohli vybrať sestru, ktorá bola podľa nich počas hospitalizácie či vyšetrenia najlepšia a zaslúžila by si špeciálne poďakovanie," uviedla vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.
Strana: ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ...
Strana 27 z 49
Počet návštev: 6487755
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk