Aktuálne

Pridané: 31. 08. 2018

V žilinskej pôrodnici sa narodilo tisíce bábätko. Je ňou malá Kysučanka Patrícia.

Žilina 31. august 2018 – Desať minút po polnoci v piatok 31. augusta 2018 prišlo na svet v pôrodnici žilinskej nemocnice v poradí už 1000. novorodeniatko. Malá Patrícia sa narodila prvorodičke Veronike z Ochodnice prirodzenou cestou bez akýchkoľvek komplikácií. Dievčatko je zdravé, pri narodení meralo 51 centimetrov a vážilo 3730 gramov.

Pridané: 22. 08. 2018

Poďakovať sestrám môžete aj v žilinskej nemocnici

Žilina 22. august 2018 – Prostredníctvom štvrtého ročníka projektu „Poďakuj sestre" môžu pacienti žilinskej nemocnice vysloviť vďaku sestrám i pôrodným asistentkám a vyjadriť tak svoju spokojnosť s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Na jednotlivých oddeleniach nájdu propagačné materiály a inštrukcie, ako sa do hodnotenia jednoducho a rýchlo zapojiť a zanechať odkaz ktorejkoľvek sestre.

Pridané: 16. 08. 2018

Nová socha Panny Márie Kráľovnej pokoja

V stredu 15. augusta požehnal náš nemocničný kaplán sochu Panny Márie Kráľovnej pokoja, ktorú daroval žilinskej nemocnici. Osadená je v parku medzi detským a očným pavilónom. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili k tomuto krásnemu dielu ruku. Veríme, že pacientom, rodinným príslušníkom i návštevníkom prinesie čo najviac nádeje, pozitívnych myšlienok a vypočutých prosieb v ich ťažkých chvíľach.

Pridané: 13. 08. 2018

V obnove detskej ortopédie pomáha aj 20 dobrovoľníkov

Žilina 13. august 2018 – Žilinská nemocnica nadviazala spoluprácu so spoločnosťou PPG Deco Slovakia a odštartovala komunitný projekt obnovy na oddelení detskej ortopédie a gynekológie a pôrodníctva. „V prvej etape sme začali s maľovaním na detskej ortopédii, vymaľované sú už všetky izby pre pacientov a aktuálne renovujeme chodbu a operačnú sálu. Dnes sa do práce zapojilo aj 20 dobrovoľníkov z firmy PPG, ktorí pomáhali našim zamestnancom," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek. Podľa slov Brand Marketing manažérky PPG Deco Slovakia Jany Magdovej spoločnosť pravidelne podporuje menšie regionálne projekty, spolupráca s nemocnicou je však unikátna rozsahom a predovšetkým dosahom na pacientov, návštevníkov i obyvateľov Žiliny. „Pustili sme sa do toho s elánom, naši zamestnanci sú radi, že môžu pomôcť. Teší nás, že aj takýmto spôsobom pomáhame v rozvoji nemocnice," zdôraznila J. Magdová.

Pridané: 08. 08. 2018

Za prvý mesiac ošetrili na pohotovosti viac ako dvetisíc pacientov

Žilina 8. august 2018 – Žilinská nemocnica prevádzkuje od 1. júla ambulantnú pohotovostnú službu (APS) pre dospelých a taktiež pre deti a dorast. APS pre dospelých ostala v pôvodných priestoroch medzi vstupom na oddelenie gynekológie a pôrodníctva a monoblokom (interné oddelenie, neurologické oddelenie). Detská APS sa nachádza na prízemí detskej polikliniky. Za prvý mesiac na pohotovostiach lekári odslúžili 552 hodín a ošetrili 2.182 pacientov. U dospelých bola najčastejším problémom bolesť chrbta, s ktorou vyhľadalo pomoc 131 pacientov. U detí sa zase lekári najviac stretávali s bolesťou hrdla a akútny zápal mandlí diagnostikovali v 129 prípadoch.

Pridané: 02. 08. 2018

Až 95 % detí narodených v žilinskej nemocnici odchádza plne dojčených

Žilina 2. august 2018 – Svetový týždeň dojčenia pripomína od 1. do 7. augusta dojčenie ako základný kameň zdravia pre súčasnú generáciu detí a matiek. Veľký dôraz na správny začiatok, pomoc a podporu pri dojčení hneď po narodení dieťaťa kladie aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Ako prvá tiež minulý rok otvorila špeciálnu laktačnú miestnosť. „Pokiaľ sa nevyskytnú žiadne problémy, naše mamičky idú s bábätkami domov už tretí či štvrtý deň, keď sa laktácia práve rozbieha. Môžeme však povedať, že až okolo 95 % detí od nás odchádza plne dojčených," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia žilinskej nemocnice Katarína Jackuliaková.

Pridané: 31. 07. 2018

Onkológia obnovila svoj vozový park

Žilina 31. júl 2018 – Pacienti klinickej a radiačnej onkológie v žilinskej nemocnici môžu využiť nové invalidné vozíky. Vďaka 22. ročníku finančnej zbierky Ligy proti rakovine získalo oddelenie grant v rámci Dňa narcisov vo výške 1.000 eur a mohlo zakúpiť päť moderných štvorkolesových pomocníkov. „Vozíky sú nesmierne dôležité najmä pre našich imobilných pacientov, preto sme veľmi vďační, že sa nám podarilo obnoviť náš takzvaný „vozový park" a doplniť ho o nové kusy. Aktuálne máme k dispozícii už 11 invalidných vozíkov," uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

Pridané: 25. 07. 2018

Na urológii otvárame novú ambulanciu na liečbu a prevenciu obličkových kameňov

Žilina 25. júl 2018 – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina pribudne od 1. augusta nová urologická ambulancia pre liečbu a prevenciu urolitiázy. Ide o ochorenie, pri ktorom vznikajú kamene v obličkách. „Aby bola starostlivosť o našich pacientov ešte kvalitnejšia a presnejšia, v ambulancii sa budeme každú stredu venovať špecifickým prípadom, či už pôjde o pacientov po zákroku, ale tiež pacientov s novými nálezmi, ktoré sú komplikovanejšie a vyžadujú osobitný prístup," informoval primár žilinskej urológie Roman Mráz.

Pridané: 17. 07. 2018

Slávnostne otvorili už tretiu nemocničnú lekáreň

Žilina 17. júl 2018 – Vedenie žilinskej nemocnice spolu so žilinskou speváčkou a herečkou Barborou Švidraňovou dnes poobede slávnostne otvorilo priestory novej verejnej lekárne na 1. poschodí v hlavnej budove polikliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ide už o tretiu lekáreň v prevádzke FNsP. „Od roku 2016, kedy sme otvorili prvú nemocničnú lekáreň, vytvorili výdajne zisk 185-tisíc eur. Financie nekončia v súkromných rukách, používame ich, samozrejme, na chod lekární, ale zároveň môžeme investovať aj do menších opráv a rekonštrukcií v rámci našich vlastných kapacít. Maľujeme oddelenia, ambulancie, izby a taktiež obnovujeme hygienické zariadenia, každým nákupom preto zákazníci podporujú samotnú nemocnicu," zdôraznil generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek s tým, že nová lekáreň vyexpedovala za prvý týždeň už 785 receptov pre pacientov.

Pridané: 12. 07. 2018

Otvárame novú verejnú lekáreň

Žilina 12. júl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline slávnostne otvorí v utorok 17. júla 2018 o 14.00 h novú verejnú lekáreň. V tento deň budú pre návštevníkov k dispozícii od 7.00 h do 15.30 h bezplatné merania tlaku a cukru. Zároveň každý zákazník, ktorý nakúpi nad 5 eur, získa zľavu na ďalší nákup vo výške 10 % na voľnopredajné lieky a doplnky výživy. „Koncept verejných lekární sa veľmi osvedčil aj v našej nemocnici. Prvú takúto výdajňu sme otvorili v januári 2016 a následne ďalšiu ešte koncom toho istého roka. Za toto obdobie sa nám podarilo vyprodukovať zisk vo výške 185-tisíc eur, ktorý sme vrátili späť pacientom do zdravotníctva a neskončil v súkromných rukách," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.
Strana: ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ...
Strana 26 z 49
Počet návštev: 6487642
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk