Aktuálne

Pridané: 12. 02. 2018

ZRUŠENIE NÁVŠTEV

Z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie (akútne respiračné ochorenia, chrípkové ochorenia) sú zakázané návštevy na lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina od 7. februára 2018 do odvolania. Ospravedlňujeme sa za obmedzenia, v prípade závažných dôvodov pre výnimky prosíme návštevníkov, aby informovali vždy primára daného oddelenia. O obnovení návštev vás budeme informovať.
 
Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 06. 02. 2018

Nový RTG prístroj šetrnejší k pacientom

Žilina 5. február 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline dnes predstavila nový RTG terapeutický prístroj na nenádorovú liečbu, ktorý využijú pacienti oddelenia klinickej a radiačnej onkológie. Pomôže pri liečbe ochorení pohybového aparátu – artrózy, zápalov kĺbov či šliach, pri kostných výrastkoch, rovnako pri zápalových ochoreniach kože, potných žliaz, chronických ekzémoch i psoriáze. Ako uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek, investíciu nemocnica financovala z kapitálových zdrojov ministerstva zdravotníctva vo výške 447-tisíc eur. „Mnohí pacienti, ktorí potrebovali tento typ liečby, boli nútení dochádzať do Ružomberka, čo v mnohých prípadoch, najmä u menej mobilných a starších pacientov, odrádzalo od liečby. Tým pádom viac trpeli a spoliehali sa len na ortopedické oddelenie, ktoré im nemohlo pomôcť tak účinne, ako pri takomto ožiarení," informoval I. Stalmašek. Podľa neho tak nemocnica pokračuje v zvyšovaní kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti. „Tento rok sme ministerstvo požiadali o ďalšie financie pre nemocnicu, veríme, že budeme úspešní, keďže žilinská nemocnica je jedna z najstarších a zároveň pred sebou tlačí modernizačný dlh, ktorý postupne znižujeme," dodal generálny riaditeľ FNsP Žilina.

Pridané: 23. 01. 2018

Nemocnica investuje do prístrojového vybavenia, zakúpila litotryptorovú zostavu

ŽILINA 22. januára 2018 – Urologické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má nové zariadenie na rozbíjanie močových kameňov. „Doteraz sme mali starší prístroj, ktorému však skončila životnosť. Nový extrakorporálny litotryptor slúži na rozbíjanie kameňov neinvazívnou formou. Znamená to, že lekár nemusí urobiť pacientovi rez," uviedol primár urologického oddelenia Juraj Mikuláš.

Pridané: 11. 01. 2018

Nové ambulancie gastroenterológie a vynovené oddelenie liečebne dlhodobo chorých vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina

ŽILINA, 10. január 2018 – V roku 2017 Nadácia KiaMotors Slovakia pokračovala v rekonštrukcii oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Prestavbou nevyužívanej časti gastroenterologického centra a dokončením rekonštrukcie oddelenia liečebne dlhodobo chorých pacientov sa opäť podarilo skvalitniť prostredie určené na poskytovanie zdravotných služieb pacientom. Celková suma určená na rekonštrukčné práce bola 127 900 eur.Oddelenie liečebne dlhodobo chorých okrem renovácie priestorov dostalo i materiálne vybavenie v podobe elektrických polohovateľnýchpostelí s príslušenstvom. Nadácia zakúpila 66 postelí v hodnote viac ako 109 400 eur. Podpora žilinskej nemocnice v roku 2017 tak presiahla 237 000 eur.

Pridané: 01. 01. 2018

Prvý novorodenec v žilinskej nemocnici prišiel na svet 70 minút po polnoci

ŽILINA 1. januára 2018 – Prvý novorodenec v roku 2018 sa vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline narodil 70 minút po polnoci spontánne. Sebestián vážil 2 920 gramov a meral 48 centimetrov. Chlapček je z Gbelian a s mamičkou sú v poriadku.
Posledným bábätkom narodeným v roku 2017 v žilinskej nemocnici je chlapec Bennett. Narodil sa trinásť minút pred 21. hodinou. Meral 51 centimetrov a vážil 3 930 gramov.

Pridané: 21. 12. 2017

Miestnosť na dojčenie poskytne matkám vyšší komfort

ŽILINA 21. decembra 2017 – Novorodenecké oddelenie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou má ako prvé miestnosť na dojčenie. Matka sa v nej môže v súkromí viac zdokonaľovať v dojčení bábätka za pomoci školeného personálu. „Drvivá väčšina matiek a zvlášť prvorodičiek má problém s odsávaním prebytočného mlieka. Naša edukácia v tomto smere spočívala vždy pri lôžku pacientky, teraz však máme miestnosť, v ktorej máme všetky potrebné pomôcky," uviedla vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Amália Krkošková.

Pridané: 08. 12. 2017

Mikuláš potešil nielen deti, ale i dospelých pacientov

ŽILINA 7. decembra 2017 – Sladkými balíčkami obdarovali členky Občianskeho združenia Žilinské venuše onkologických pacientov hospitalizovaných na oddelení klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. „S týmito pacientmi sme na jednej lodi, tiež sme onkologické pacientky a cítime to oveľa viac ako zdraví ľudia, nakoľko to prežívame na vlastnej koži. Chceme ich povzbudiť v tom, že nie každý, kto príde na onkológiu, musí zomrieť, ale môže pekne žiť. Ja s týmto ochorením žijem už desiaty rok," povedala bývalá pacientka a členka združenia Mária Kubaščíková.

Pridané: 06. 12. 2017

Vianočným koncertom spríjemnili pacientom pobyt v nemocnici

ŽILINA 5. decembra - Vianočné skladby, skladby od Mozarta ale aj moderná hudba v podaní pedagógov žilinského konzervatória potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a denného psychiatrického stacionára žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Je to veľmi príjemné a vážia si to ako pacienti tak i personál, pretože mnohokrát si v tom zhone neuvedomujeme, že nejaké sviatky idú a ďakujeme, že nám to hudbou pripomenuli," uviedla primárka psychiatrického oddelenia nemocnice Martina Hanzelová.

Pridané: 29. 11. 2017

V nemocnici vystavujú vianočné výrobky pacientov

ŽILINA 29. novembra 2017 – Výrobky s vianočnou tematikou vystavujú v priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pacienti psychiatrického oddelenia nemocnice, klienti denného psychiatrického stacionára a Občianskeho združenia Mozaika. Predajná výstava potrvá tri dni - od dnešného dňa do piatku 1. decembra od 12. do 15. hodiny. „Je to dlhoročná tradícia, vďaka ktorej pacienti prezentujú svoje výrobky, ktoré vytvorili v rámci terapie a tešia sa z toho, že je o ich výrobky záujem," povedala fyzioterapeutka stacionára Renáta Pečalková.

Pridané: 29. 11. 2017

Na pediatrii majú asistenta kašľa

ŽILINA 28. novembra 2017 – Pediatrické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má asistenta kašľa. Ide o prenosný prístroj, ktorý napomáha prirodzenému reflexu kašľa. Pacientovi pomáha nadýchnuť sa, ale aj vydýchnuť. „Využijeme ho hlavne u tej skupiny detských pacientov, ktorá sa nedokáže zbaviť hlienov z dýchacích ciest. Asistent im pomôže v procese liečenia, skráti ich hospitalizáciu a napomôže očisťovacej schopnosti dýchacích ciest," priblížil primár oddelenia Juraj Kováčik.
Strana: ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ...
Strana 25 z 42
Počet návštev: 4877715
Dnes je 18. január 2021, meniny má Bohdana
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk