Aktuálne

Pridané: 12. 10. 2018

Ortopedická ambulancia presťahovaná na 2. poschodie

Dovoľte nám upozorniť vás, že od 12. októbra 2018 sa príjmová ambulancia ortopédie nachádza v nových priestoroch. Pôvodne sa nachádzala na 1. poschodí v hlavnej budove polikliniky, aktuálne ju nájdete v tej istej budove, ale na DRUHOM poschodí vpravo od výťahov.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 08. 10. 2018

V transparentnosti patrí žilinská nemocnica medzi najlepších

Žilina 8. október 2018 – Žilinská nemocnica bodovala v tohtoročnom hodnotení nemocníc inštitútu INEKO v kategórii transparentnosti za rok 2017. Spomedzi štátnych univerzitných a fakultných nemocníc sa stala treťou najlepšou s indexom transparentnosti 76,6 % a zároveň získala status jedného z dvoch najväčších skokanov v porovnaní rokov 2016 a 2017. „Myslím si, že robíme maximum, aby sme žilinskú nemocnicu otvorili verejnosti a umožnili väčšiu kontrolu procesov, ktoré v nej prebiehajú. Prijali sme nový etický kódex pre zamestnancov, na našom webe zverejňujeme údaje o ročnom hospodárení, efektívnosti a tiež všetky zmluvy či faktúry. Snažíme sa zákon nielen dodržiavať, ale ísť aj nad jeho rámec, aby sme sa viac priblížili pacientom a ich rodinným príslušníkom, ktorí chcú získať maximum informácií," zdôraznil generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov sa nemocnica konečne posunula vyššie i v rebríčku hodnotenia kvality zdravotnej starostlivosti a ekonomických ukazovateľov. „Postupne ideme hore, snažíme sa nemocnici vrátiť jej dobré meno. Čaká nás ešte dlhá cesta, no dôležité je, že sme vykročili správnym smerom," dodal I. Stalmašek.

Pridané: 05. 10. 2018

Ambulancia anestéziologie presťahovaná

Dovoľte nám upozorniť vás, že od 5. októbra 2018 sa anestéziologická ambulancia nachádza v nových priestoroch. Pôvodne sa nachádzala na 6. poschodí v hlavnej budove polikliniky, aktuálne ju nájdete v tej istej budove, ale na DRUHOM poschodí vpravo od výťahov.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 02. 10. 2018

Hygienické balíčky aj v Žiline

Žilina 2. október 2018 – Žilinská nemocnica odovzdá v najbližších mesiacoch hospitalizovaným pacientom celkovo 9772 hygienických balíčkov. Balíčky získala na základe verejného obstarávania ministerstva zdravotníctva. Ako uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, cieľom je skvalitniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. „Snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v našich nemocniciach a aj tento krok prispeje k zvýšeniu komfortu pre pacientov, ktorí idú na plánovaný zákrok, alebo si hospitalizáciu vyžiada náhle zhoršenie ich zdravotného stavu," priblížila ministerka zdravotníctva.

Pridané: 01. 10. 2018

Seniorov potešili malými darčekmi

Žilina 1. október 2018 – Medzinárodný deň starších oslávili dnes aj seniori na oddelení Liečebne dlhodobo chorých (LDCH) Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Vedenie nemocnice pripravilo pre starších pacientov malé prekvapenie. „Staroba je súčasťou nášho života a nedá sa jej vyhnúť, preto je dôležité, aby sme dokázali venovať pozornosť a úctu tým, ktorí celý život tvrdo pracovali a dodnes nám rozdávajú svoju múdrosť i skúsenosti. Celý október je mesiacom úcty k starším, preto sme dnes prišli našim pacientom pri tejto príležitosti poďakovať a odovzdať im malý kvietok či drobný darček," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek, ktorý spolu s medicínskym riaditeľom Igorom Bízikom a vedením oddelenia navštívil LDCH.

Pridané: 26. 09. 2018

Po 20 rokoch sa vrátila do nemocnice, kde sa narodila ako 880-gramové bábätko

Žilina 19. september 2018 – Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice pomohlo pred 20 rokmi pri záchrane predčasne narodenej Natálky, ktorá prišla na svet v 27. týždni tehotenstva jej mamy Kataríny. Čerstvá vysokoškoláčka zavítala po rokoch do nemocnice navštíviť sestričky a lekárky, ktoré pri jej narodení asistovali. „Natálka bola ťažko predčasne narodená, musela byť preto umiestnená v našom inkubátore na Jednotke intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti pre novorodencov. Po narodení merala len 34 centimetrov, vážila 880 gramov a bohužiaľ, prešla si všetkými problémami predčasne narodených detí. Hlavne išlo o nezrelosť pľúc a z toho vyplývajúce ťažkosti, musela tak byť na umelej pľúcnej ventilácii," spomína primárka novorodeneckého oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Katarína Jackuliaková.


Pridané: 12. 09. 2018

V Žiline sa stretli špičkoví chirurgovia zo Slovenska a Česka

Žilina 12. september 2018 – V dňoch 12. až 14. septembra sa v Žiline koná už 43. Spoločný zjazd slovenských a českých chirurgov. Organizátormi sú Slovenská a Česká chirurgická spoločnosť, Slovenská lekárska spoločnosť a oddelenie chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ako uviedol vedecký sekretár kongresu a primár oddelenia chirurgie žilinskej nemocnice Juraj Váňa, účastníci prišli zo všetkých slovenských a českých chirurgických pracovísk. „Prihlásených máme takmer 500 zdravotníkov, keďže kongres je rozdelený do dvoch blokov samostatne pre chirurgov i sestry," informoval J. Váňa. 

Pridané: 12. 09. 2018

Nové televízie na onkológii

Žilina 12. september 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo grant vo výške 3000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu, ktorý využilo na zakúpenie siedmich LCD televízorov. Umiestnené sú v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a tiež na izbách, kde prebieha ambulantné podávanie chemoterapie. S pripájaním televíznych obrazoviek a úpravou rozvodov pomohli spoločnosti TESA-SYSTEMS a Play Electronics Žilina.


Pridané: 03. 09. 2018

Školský rok začína aj deťom v žilinskej nemocnici

Žilina 3. september 2018 – V pondelok začína nový školský rok tiež pacientom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Už 93 rokov tu pôsobí Základná škola s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Žiline, ktorá je od roku 2006 organizačnou zložkou Spojenej školy J. M. Hurbana 36, Žilina. „Malí pacienti sa často tešia, že sa počas pobytu v nemocnici vyhnú vyučovaniu, no výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha aj priamo u nás, aby žiaci nič nezameškali a mohli sa po príchode domov vrátiť bez problémov späť do školy. V septembri teda začína vyučovanie i v žilinskej nemocnici," informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.
Strana: ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ...
Strana 25 z 49
Počet návštev: 6487481
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk