Aktuálne

Pridané: 18. 03. 2019

V nemocnici volilo prezidenta 11 pacientov a zdravotníkov

Žilina 17. marec 2019 – Sobotné prezidentské voľby absolvovalo aj 11 zdravotníkov a pacientov v žilinskej nemocnici. Vopred si vybavili hlasovací preukaz a mohli sa volieb zúčastniť prostredníctvom prenosnej volebnej schránky.

Pridané: 13. 03. 2019

V prezidentských voľbách môžu voliť pacienti i zdravotníci v nemocnici

Žilina 13. marec 2019 – Hospitalizovaní pacienti alebo zdravotníci v službe majú možnosť zúčastniť sa v sobotu 16. 3. 2019 aktuálnych prezidentských volieb aj v žilinskej nemocnici. V spolupráci s mestom Žilina zabezpečí nemocnica voľbu prostredníctvom prenosnej volebnej schránky.

Pridané: 08. 03. 2019

Spokojnosť pacientov hodnotia aj v žilinskej nemocnici

Žilina 8. marec 2019 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline každoročne sleduje a vyhodnocuje spokojnosť pacientov. Minulý rok oslovila 2741 respondentov, ktorí nemocnici udelili hodnotenie 92,13 %. Najspokojnejší boli pacienti oddelenia neurológie (97,81 %), Liečebne dlhodobo chorých (97,11 %) a pediatrickej ortopédie (96,03 %). „Spätná väzba je pri našej práci dôležitá, takéto hodnotenie berieme teda veľmi vážne. Aj preto nás teší, že všeobecná spokojnosť je na dobrej úrovni. Realizujeme potrebné kroky k zlepšovaniu pacientsky orientovaného prístupu, pre zdravotníkov organizujeme komunikačné školenia a spoločne pracujeme na zlepšení kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, v rámci ktorej sa sústredíme nielen na odbornosť, ale i vzťah zdravotník – pacient," informoval generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 08. 03. 2019

Ženy sú srdcom nemocnice

Žilina 8. marec 2019 – Medzinárodný deň žien si dnes pripomínajú aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Z celkového počtu 1865 pracovníkov tvoria takmer 85 %  zamestnankyne nežnejšieho pohlavia. Podľa vedenia žilinskej nemocnice je poslanie ženy v zdravotníctve odnepamäti nenahraditeľné. „Ženy sú srdcom našej nemocnice, pracuje ich u nás 1580, a to v celom spektre zdravotníckych i nezdravotníckych pozícii, či už sestry, farmaceutky, fyzioterapeutky, lekárky, upratovačky, kuchárky, pracovníčky v práčovni, v administratíve a mnohé ďalšie. Zastávajú tiež významné vedúce funkcie a bez nich by nemocnica nedokázala fungovať. Prácu každej jednej kolegyne si nesmierne vážime a i týmto spôsobom by sme sa im chceli poďakovať za obetavosť, lásku a starostlivosť, ktorú denne venujú nielen pacientom, ale aj svojím kolegom a robia našu nemocnicu lepšou, láskavejšou," vyjadrili úctu k ženám členovia Rady riaditeľov FNsP Žilina, generálny riaditeľ Igor Stalmašek, ekonomický riaditeľ Peter Braška a medicínsky riaditeľ Igor Bizík.

Pridané: 04. 03. 2019

Novorodeniatka už jazdia v nových postieľkach

Žilina 4. marec 2019 – Nadácia Kia Motors Slovakia nadviazala na úspešnú spoluprácu so žilinskou nemocnicou. Novorodeneckému oddeleniu venovala 55 nových postieľok, ktoré umožňujú bezproblémový presun bábätiek pre mamičky i personál. „Je to veľká zmena, za čo sme nadácii veľmi vďační. Aktuálne modernizujeme celé oddelenie gynekológie a pôrodníctva a aj vďaka novým postieľkam dodáme prostrediu finálny nádych zmeny a pohodlia," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov je v žilinskej nemocnici samozrejmosťou, že každá mamička môže mať zdravé bábätko pri sebe po celý čas na izbe. Posilňuje sa tým intímny vzťah medzi matkou a dieťaťom už v prvých dňoch po pôrode. „Staré postieľky však nebolo možné presúvať, boli statické. S novými sa omnoho ľahšie manipuluje, zdravotníci oceňujú jednoduchší presun malých pacientov na potrebné vyšetrenia a mamičky ich zase nemusia nosiť na rukách, ak ich chcú napríklad zobrať ukázať do vestibulu návštevám. Jednoducho a bezpečne si ich odvezú, kamkoľvek potrebujú," doplnil generálny riaditeľ.

Pridané: 21. 02. 2019

Žilinská nemocnica bude mať urgent II. typu

Žilina 21. február 2019 – Vláda SR na svojom včerajšom zasadnutí schválila preradenie urgentného príjmu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina do druhého typu. Zmena prinesie nové prístrojové a personálne vybavenie, výhodnejšie finančné ohodnotenie pre samotnú nemocnicu a predovšetkým lepšie možnosti pre zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozvoj v rámci urgentnej medicíny. „Na tento krok sme sa dlhodobo pripravovali. Absolvovali sme mnoho rokovaní, keďže pôvodne sa so Žilinou v tejto sieti nepočítalo, no sme radi, že sme nakoniec dostali šancu a došlo k schváleniu zaradenia žilinskej nemocnice do siete urgentných príjmov II. typu," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek s tým, že rozhodnutie znamená pre nemocnicu aj veľký záväzok do budúcnosti. „Čaká nás ešte veľa práce, aby sme dokázali všetko ustáť, ísť ďalej vpred a najmä, aby zmenu pocítil pacient i zdravotník pracujúci na tomto oddelení," zdôraznil I. Stalmašek.

Pridané: 19. 02. 2019

Detskí pacienti majú unikátnych pomocníkov

Žilina 19. február 2019 – Nadácia Anjelské krídla venovala pre pacientov pediatrie žilinskej nemocnice prvých 60 kusov unikátnych vankúšov. Ide o pilotný projekt, v rámci ktorého sa Žilina stala prvou nemocnicou na Slovensku. Vankúšik „Anjelik", ako ho spolu s deťmi nazvali, pomôže najmenším pacientom bojovať so strachom a stresom z hospitalizácie. „Hospitalizované deti vo veku od troch do siedmich rokov dostanú už na príjmovej ambulancii unikátny vankúšik, ktorý budú mať pri sebe po celú dobu pobytu a následne si ho zoberú domov, kde ho maminka bez problémov operie a môžu ho používať ďalej. Pacientov v tomto veku u nás mesačne hospitalizujeme okolo 80, ročne okolo 860, takže je to pomerne veľká skupina, ktorá bude obdarovaná týmito krásnymi vankúšikmi, ktoré nám poskytla nadácia Anjelské krídla, za čo im veľmi ďakujeme," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 15. 02. 2019

Žilinská nemocnica vydala vlastné noviny

Žilina 15. február 2019 – Fakultná nemocnica s poliklinikou vydala prvé číslo informačno-spravodajských novín pod názvom Naša nemocnica Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Vlastné periodikum sa rozhodla vytvoriť s cieľom zvýšenia informovanosti pacientov i zamestnancov o zmenách a dianí v nemocnici. „Žijeme rekonštrukciami, prinášame nové služby, meníme tvár oddelení, preto si myslíme, že je dôležité, aby sa o tom ľudia dozvedeli a do povedomia sa dostalo, že žilinská nemocnica vôbec nie je taká, aké meno o nej v minulosti kolovalo. Vlastné noviny sú jeden zo spôsobov, ktorým chceme naše novinky a aktuálne správy dostať na verejnosť," priblížil ekonomický riaditeľ žilinskej nemocnice Peter Braška.

Pridané: 14. 02. 2019

Detská poliklinika je bezbariérová aj vďaka žilinským futbalistom

Žilina 14. február 2019 – Futbalisti MŠK Žilina darovali žilinskej nemocnici novú schodiskovú plošinu, ktorú nainštalovali v priestoroch detskej polikliniky. Vďaka investícií vo výške 16.938 eur sú detskí lekári na 1. poschodí tejto budovy už bez problémov dostupní aj pre pacientov či návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu. „Financie sa vyzbierali zo vstupného na exhibičný zápas pri príležitosti 110. výročia nášho klubu, plus z dražby dresov a poskladali sa tiež aktuálni hráči MŠK Žilina a vedenie klubu. Najväčšiu čiastku sa podarilo vydražiť za dres Milana Škriniara, ktorý je momentálne najpopulárnejší žilinský hráč a náš najúspešnejší hráč v zahraničí, takže jeho dres bol najdrahší," uviedol majiteľ MŠK Žilina Jozef Antošík s tým, že pokiaľ to bude možné, žilinskí futbalisti budú v takýchto aktivitách radi pokračovať i naďalej.

Pridané: 07. 02. 2019

Tohtoročná zima zlomila na úrazovke rekord

Žilina 7. február 2019 – Oddelenie úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina zaznamenalo za minulý mesiac historicky najväčšiu vyťaženosť. Počet prijatých pacientov sa medziročne zvýšil viac ako o tretinu a počet januárových operácií dosiahol rekordné číslo 166. Mesačný priemer za minulý rok bol pritom „len" 118 operácií.
Strana: ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ...
Strana 25 z 52
Počet návštev: 7034280
Dnes je 29. jún 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk