Aktuálne

Pridané: 08. 03. 2018

Nemocnica odstraňuje nebezpečné stromy

Žilina 8. marec 2018 – V areáli žilinskej nemocnice dnes technickí pracovníci začali s nevyhnutným výrubom nebezpečných drevín. Podľa oficiálneho dokumentu starostlivosti o dreviny spracovaného odborníčkou musí nemocnica odstrániť dreviny, ktoré by mohli ohroziť pacientov, zamestnancov a návštevníkov jej areálu. „Na základe odborného hodnotenia sa ukázalo, že približne tretina stromov a drevín má narušený tvar, je zdravotne závadná či poškodená a až takmer polovica má dokonca zhoršený alebo zlý zdravotný stav," uviedol vedúci hospodársko-technického odboru Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Eduard Dorčík s tým, že schválenie k výrubu sa týka 69 drevín.

Pridané: 06. 03. 2018

Pomoc pre žilinské novorodeniatka

Žilina 6. marec 2018 – Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice získalo jedinečný dar od dobrovoľníčok zo skupiny Pomôžme predčasne narodeným detičkám. Ženy z celého Slovenska vlastnoručne ušili špeciálne kryty na inkubátory i obliečky do postieľok novorodeniatok. „Kryty na inkubátory slúžia na spríjemnenie prostredia a stíšenie priameho svetla, ktoré by mohlo dopadať na nedonosených novorodencov. Tí potrebujú maximálny pokoj bez rušivých podnetov, medzi ktoré patrí práve aj ostré svetlo. Zakrytím inkubátora tak imitujeme pokračovanie vývoja v maternici," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia FNsP Žilina Katarína Jackuliaková s tým, že každoročne ošetria na jednotke resuscitačnej starostlivosti vyše sto detí, z ktorých približne 70 % je práve v inkubátoroch. „Čím je bábätko nezrelšie, tým je nutnejšie ho takto chrániť a vytvoriť mu príjemnejšie prostredie," doplnila.

Pridané: 02. 03. 2018

Návštevy opäť povolené

Vzhľadom k zlepšeniu vývoja epidemiologickej situácie v rámci akútnych respiračných ochorení sú návštevy na oddeleniach žilinskej nemocnice od piatka 2.3.2018 opäť povolené.
 
Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť v predchádzajúcich dňoch.

Pridané: 01. 03. 2018

Máte riedke kosti? Osteoporózu odhalí denzitometria

Žilina 1. marec 2018 – Ambulancia denzitometrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline mesačne vyšetrí približne 150 pacientov s podozrením na osteoporózu. Ide o bezbolestné vyšetrenie, ktoré odhalí stav odvápnenia kostí. „Pacienta k nám posiela osteológ, reumatológ, ortopéd, internista či gynekológ. Väčšinou však ide o pacientov po úrazoch, s častými zlomeninami, ženy po menopauze a starších ľudí," vysvetľuje rádiologická technička Emília Baránková.

Pridané: 28. 02. 2018

Výberové konania 2018/02/28


Upozornenie!!!
 
Lehota na predkladanie prihlášok do výberového konania a požadovaných dokladov sa predlžuje do 4.4.2018, vrátane.

 • gastroenterológia - vedúci lekár
 • gynekológia a pôrodníctvo - primár
 • hematológia a krvná banka - vedúci lekár
 • chirurgia - primár
 • neurológia - primár
 • neonatológia - primár
 • oftalmológia - primár
 • ortopédia - primár
 • otorinolaringológia - vedúci lekár
 • pediatria - primár
 • pediatrická ortopédia - primár
 • pneumológia a ftizeológia - vedúci lekár
 • psychiatria - primár
 • rádiodiagnostika - vedúci lekár
 • úrazová chirurgia - primár
 • urgentný príjem - vedúci lekár
 • urológia - primár

Skončené


Pridané: 26. 02. 2018

Nákupom v lekárni pomáhate nemocnici

Žilina 26. február 2018 – Žilinská nemocnica otvorila pred dvomi rokmi prvé dve verejné lekárne, ktorých zisk vracia späť do zdravotníctva. Vlani vytvorili pozitívny hospodársky výsledok vo výške 66 748,83 eur. „Prvú lekáreň sme otvorili 1. januára 2016, druhú spojenú s výdajňou zdravotníckych pomôcok v decembri 2016. Sme radi, že si v nich pacienti zvykli nakupovať a podporujú tak našu žilinskú nemocnicu. Všetky financie používame na chod samotných lekární a nemocnice, idú takpovediac priamo späť pacientom a nie do súkromných rúk. Nejde o státisícové investície, no aj vďaka týmto peniazom môžeme napríklad vymaľovať čakáreň alebo izby na oddeleniach," vysvetlil generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Vyzýva tak pacientov, aby využívali služby verejných lekární, nakupovali v nich lieky i zdravotnícke pomôcky a podporili tak rozvoj nemocnice a kvalitu zdravotnej starostlivosti.

Pridané: 21. 02. 2018

Detská ortopédia v nových bezbariérových priestoroch

Žilina 21. február 2018 – Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ošetruje pacientov v nových priestoroch. Príjmová, ordinačná a sonografická ambulancia sa presťahovali na prízemie detského pavilónu a poskytujú tak pacientom bezbariérový prístup v obnovených ordináciách. „Som veľmi rád, že sa podarilo presťahovať naše ambulancie do bezbariérových priestorov. Ošetrujeme pacientov na invalidných vozíkoch, deti v korzetoch, poúrazové stavy, deti po operáciách, pre ktoré je teraz omnoho jednoduchšie dostať sa na vyšetrenie. Poskytujeme tak kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť," priblížil primár detskej ortopédie FNsP Žilina Juraj Popluhár. Pôvodne sa ordinácie nachádzali v suteréne bez výťahu, príjmová a sonografická ambulancia boli spojené. Aktuálne sú všetky tri ambulancie vo vlastných priestoroch.

Pridané: 20. 02. 2018

Krajšie čakárne na onkológii

Žilina 20. február 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline získalo grant na zakúpenie nových lavíc na sedenie. Prostredníctvom občianskeho združenia Onkocentrum Ametyst uspel v rámci Nadácie pre deti Slovenska projekt na zútulnenie čakární. „Venujeme sa dospelým pacientom so závažnou diagnózou, ktorí si prechádzajú ťažkou životnou skúškou. Snažíme sa preto vytvoriť na oddelení čo najlepšie podmienky, aby sme im pomohli zvládnuť náročnú liečbu. Prostredníctvom nášho občianskeho združenia sme tak požiadali o grant a podarilo sa nám získať tisíc eur na nákup nového sedenia do čakární, plus necelých dvesto eur sme dofinancovali z OZ," informovala primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice a zároveň predsedníčka OZ Onkocentrum Ametyst Dagmar Sudeková.

Pridané: 15. 02. 2018

Unikátnu operáciu na Slovensku robia len v Žiline

Žilina 14. február 2018 – Primár oddelenia detskej ortopédie žilinskej nemocnice Juraj Popluhár dnes so svojím tímom zrealizoval jedinečnú operáciu zakrivenia chrbtice zapríčinenú ochorením medzistavcových platničiek, Morbus Scheuermann. Zvláštnosťou je raritný kombinovaný prístup, ktorý pri tomto ochorení operujú v jedinej nemocnici na Slovensku, a to v Žiline. „Ide o ochorenie platničiek v detskom veku, inak nazývané aj hyperkyfóza, ktoré postihuje väčšinou štíhlych a vysokých chlapcov a prejavuje sa patologickým zakrivením chrbtice, teda predklonom. Dnes sme práve dokončili operáciu mladého chlapca, cez hrudník sme uvoľnili štyri platničky, reklinovali sme stavce a následne moderným systémom zakrivenie vykorigovali zozadu," vysvetlil primár oddelenia detskej ortopédie FNsP Žilina. Obvykle operácia prebieha len zadným prístupom, no v zložitejších prípadoch vyžaduje stav kombináciu s predným prístupom, čím sa dosiahne omnoho lepšia korekcia. „Zakrivenie môže dosahovať značného stupňa, operovali sme napríklad aj chlapcov so 120-stupňovým zakrivením dopredu. Takéto ťažké stavy vyžadujú kombinované operačné výkony, v čom sme na Slovensku rarita, lebo ich v žilinskej nemocnici robíme ako jediní. Chodia k nám pacienti z celého Slovenska," dodal J. Popluhár.

Pridané: 12. 02. 2018

Pacientok na gynekológii pribúda, zvýšil sa počet operácií i pôrodov

Žilina 12. február 2018 – V porovnaní s rokom 2016 vzrástol vlani nielen počet pôrodov a narodených detí, ale žilinskú nemocnicu si vybrali pacientky aj na mnohé gynekologické operácie a zákroky. Primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva FNsP Žilina Robert Ficek uviedol, že počet pacientok, ktoré na oddelení prijali, vzrástol medziročne o päť percent. „Oproti roku 2016 u nás stúpla i operatíva, a to viac ako o desať percent. Rozšírili sme spektrum laparoskopických operácií a tiež častých operácií poklesov panvového dna či úniku moču. Pacientkam sa snažíme maximálne vychádzať v ústrety a pomáhať im, preto sme zriadili aj poradňu pre tieto poruchy. Lekár si tu pacientky dôkladne vyšetrí, naplánuje operáciu a sú potom lepšie pripravené," informoval R. Ficek.
Strana: ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ...
Strana 24 z 42
Počet návštev: 4877929
Dnes je 19. január 2021, meniny má Drahomíra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk