Aktuálne

Pridané: 21. 11. 2018

Onkologických pacientov navštívili zdravotní klauni

Žilina 21. november 2018 – Profesionálni zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors dnes priniesli do žilinskej nemocnice špeciálny program s názvom Kôš plný humoru. Červené nosy tentokrát potešili smiechom, hudbou i láskavým pohladením dospelých onkologických pacientov.Pridané: 15. 11. 2018

Na prízemí polikliniky modernizujú recepciu

Žilina 15. november 2018 – Na prízemí hlavnej budovy polikliniky žilinskej nemocnice aktuálne prebieha čiastočná rekonštrukcia vstupnej haly. Obnovou prejde miesto prvého kontaktu pre pacientov. „V rámci nových zmien propacientsky orientovaného zdravotníctva realizujeme premenu našej recepcie. Ide o prvé miesto, ktoré si pacienti pri vstupe všimnú a kde sa najčastejšie obracajú o pomoc pri hľadaní lekára či informácií, je preto dôležité zvýšiť kvalitu a najmä prostredie tohto priestoru," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov si stavebné práce vyžiadajú približne 14.500 eur.

Pridané: 13. 11. 2018

Nájom nebytových priestorov v budove Polikliniky

Oznam o možnosti nájmu nebytových priestorov nachádzajúcich sa v budove Polikliniky II. na 3. poschodí vľavo postavenej na parcele CKN č. 2231, kat. územie Žilina, súpisné č. 1748, zapísané na LV č. 164 Okresného úradu v Žiline, katastrálny odbor. Uvedené nebytové priestory doteraz slúžili na poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Pridané: 13. 11. 2018

Nové katétre pre urologických pacientov

Žilina 13. november 2018 – Žilinská nadácia „Anjelské krídla" podporila Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline a venovala oddeleniu urológie 300 kusov katétrov v celkovej hodnote približne 650 eur. „S nadáciou sme nadviazali spoluprácu už v minulosti, pomáhajú nám na našom detskom oddelení, preto som rád, že v partnerstve pokračujeme a Anjelské krídla nás podporili aj takýmto spôsobom. O pár týždňov už plánujeme ďalší projekt, verím, že sa nám ho podarí úspešne zrealizovať," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Poďakoval predovšetkým zakladateľke a správkyni nadácie Alexandre Majeríkovej, ktorá navštívila nemocnicu aj s členom správnej rady nadácie Borisom Rizmanom. Podľa jej slov je cieľom „Anjelských krídel" pomáhať všetkým, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. Katétre darovala rodina, ktorá ich už nepotrebovala a nadácia ich následne nezištne poskytla nemocnici. „Všetci z nadácie sme Žilinčania a prioritne chceme preto pomáhať tu, v našom meste a kraji. Je veľmi veľa rodín s ťažko chorými deťmi, taktiež ľudí v existenčne zložitej situácii. Máme tu centrá pre týrané deti, onkológiu, týrané matky umiestnené v centrách. Aj keby tu bolo 10 nadácii, ako sme my, stále je kde pomáhať a komu. My chceme spájať pomoc, lásku, možnosti a hlavne ukázať aj mládeži, ľuďom, že je tu cesta ako podať pomocnú ruku," zdôraznila A. Majeríková.

Pridané: 08. 11. 2018

„Priatelia Stonožky“ pomáhajú v žilinskej nemocnici viac ako 16 rokov

Žilina 7. november 2018 – Občianske združenie „Priatelia Stonožky" dlhodobo spolupracuje so žilinskou  nemocnicou, intenzívne partnerstvo začalo od roku 2002. „Stonožkárom", ako sa členovia a podporovatelia združenia nazývajú, sa odvtedy podarilo finančne pomôcť jednotlivým oddeleniam nemocnice sumou 82.099,36 eur a 3.156 USD.

Pridané: 25. 10. 2018

Žilinská gynekológia v nových farbách

Žilina 25. október 2018 – Oddelenie gynekológie a pôrodníctva žilinskej nemocnice v týchto dňoch čiastočne rekonštruujú. Vďaka spolupráci so spoločnosťou PPG Deco Slovakia vymaľuje nemocnica 28 izieb, chodby a technické zázemie na druhom a štvrtom poschodí. Súčasťou je tiež renovácia vybavenia na izbách, nový náter dostanú infúzne stojany, detské postieľky i prebaľovacie pulty. „Takáto spolupráca je u nás prvá svojho druhu, veľmi ma teší, že spoločnosť PPG nielenže pomohla s nákupom farieb, ale chcela sa aj aktívne zapojiť prostredníctvom jej zamestnancov. Úprimne všetkým ďakujeme," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že cieľom nemocnice je znížiť predovšetkým veľký modernizačný dlh na oddelení gynekológie a pôrodníctva. „Aj takýmto spôsobom zlepšujeme prostredie pre pacientov a našich zamestnancov, pred sebou máme ďalšie plány, verím, že ich dokážeme čo najskôr zrealizovať a posunúť kvalitu žilinskej gynekológie opäť vyššie," doplnil I. Stalmašek.

Pridané: 24. 10. 2018

Nemocnica chce získať lepšiu spätnú väzbu, dotazníky sú dostupnejšie

Žilina 24. október 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začala distribuovať dotazníky spokojnosti priamo do prepúšťacích správ pacientov. Cieľom je získať lepšiu odozvu od väčšieho počtu hospitalizovaných návštevníkov. „Doteraz mohli pacienti vyplniť dotazník len na našom webe alebo priamo na oddelení počas hospitalizácie, na čo mohli veľmi ľahko zabudnúť alebo sa na to aktuálne necítili. Aby sme zabezpečili lepšiu anonymitu a nikto sa nemusel báť napísať aj niečo negatívne, pacient teraz dostáva dotazník až po prepustení. Môže ho tak v pokoji vypísať doma a poskytnúť nám objektívnu spätnú väzbu," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Podľa jeho slov môžu pacienti dotazníky odovzdať pri kontrolnej návšteve lekára, prípadne pri návšteve niektorej z ambulancií v areáli nemocnice. Schránky sú k dispozícii anonymne na každom oddelení a pri vstupoch do pavilónov pediatrie, chirurgie, očného, interného oddelenia, LDCH, oddelenia gynekológie a pôrodníctva, urológie a tiež na prízemí v hlavnej budove polikliniky vedľa informátora. Dotazník sa nachádza i na webe FNsP v sekcii Informácie pre pacientov.

Pridané: 16. 10. 2018

Nový umývací vozík z komunitnej nadácie REVIA

Žilina 16. október 2018 – Žilinská nemocnica má nový umývací vozík s modernými elektronickými vlastnosťami. Prístroj v hodnote 14.455 eur umožňuje pracovníkom rýchlo a jednoducho umyť podlahy a rovnako zvýšiť kvalitu odstránenia vírusov a baktérií. „Doteraz sme nemali žiaden umývací stroj a všetky práce robili naši zamestnanci ručne. Pri menších chodbách to problém nebol, no umývanie spojovacích priestorov a veľkých plôch bolo veľmi náročné, a to fyzicky i časovo. Viac ako 95 % zo spojovacích chodieb tvorí keramická dlažba so špárami, ktoré sa bez rotačných kief čistia veľmi ťažko," uviedol správca budov Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Róbert Šaray. Vďaka novému vozíku šetria podľa neho predovšetkým námahu a čas. Plošný výkon stroja je približne 2500 metrov štvorcových za hodinu. „Zatiaľ čo pôvodne umývali spojovacie chodby štyria ľudia, dnes to zvládne na stroji jeden človek. Pracovníci sa tak môžu venovať ostatným častiam jednotlivých oddelení, na ktorých nám pomoc chýbala," zdôraznil.
Strana: ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ...
Strana 24 z 49
Počet návštev: 6487712
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk