Aktuálne

Pridané: 05. 04. 2018

Deň narcisov aj tento rok v žilinskej nemocnici

Žilina 5. apríl 2018 – Už budúci piatok 13. apríla sa zapojí do Dňa narcisov aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. Podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine budú môcť návštevníci pred vstupom do areálu a rovnako v hlavnej budove polikliniky, kde umiestnia dobrovoľníci na prízemí pri informátoroch pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1.980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa tak môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať, a zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie," priblížila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

Pridané: 04. 04. 2018

Nový bezbariérový prístup

Žilina 4. apríl 2018 – Žilinská nemocnica vybudovala nový bezbariérový prístup do hlavnej budovy polikliniky. Predným vchodom sa tak dostanú návštevníci s obmedzenou možnosťou pohybu, imobilní pacienti i rodičia s kočíkmi k lekárom omnoho pohodlnejšie. „Pôvodná konštrukcia nevyhovovala a taktiež nespĺňala technické normy, chceli sme preto zabezpečiť kvalitnejší a bezpečnejší prístup pre všetkých pacientov. Získali sme finančnú podporu od viacerých partnerov a spoločnými silami sme vytvorili približne dvojtonovú železnú konštrukciu, ktorá uľahčí vstup do polikliniky. Týmto hlavným vchodom prejde každý deň najviac pacientov, preto som rád, že sa podarila dobrá vec a zlepšili sme prístup tým, ktorí to najviac potrebujú," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 03. 04. 2018

Zdravotníci pomáhali na urgente aj počas Veľkej noci

Žilina 3. apríl 2018 – Počas veľkonočných sviatkov ošetrili zdravotníci na urgentnom príjme žilinskej nemocnice 438 pacientov. V porovnaní s minulým rokom ide o mierny pokles, vlani navštívilo urgentný príjem od Veľkého piatka do Veľkonočného pondelka 446 ľudí. Najviac práce mali lekári počas tohtoročnej Veľkej noci v ambulancii úrazovej chirurgie, kde pomáhali v 220 prípadoch, z ktorých muselo byť osem pacientov hospitalizovaných. Medziročne zaznamenali v tomto období nárast o 12 ošetrení. „Predĺžený víkend a školské prázdniny priniesli na urgentný príjem veľa zlomenín a vyvrtnutí členkov, či už pri pádoch z bicykla alebo korčuľovaní. Pomáhali sme preto nielen dospelým, ale i deťom, ktoré sa zranili pri športovaní. Lekári tiež zašívali rôzne poranenia hlavy a mnoho prípadov sa týkalo zranení pri varení – popáleniny alebo rezné rany," uviedol medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Kacian.

Pridané: 29. 03. 2018

Žilinská nemocnica vyrokovala nové podmienky s VšZP

Žilina 29. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline podpísala novú zmluvu s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Partneri sa dohodli na zmluvnom vzťahu s finančnými podmienkami v záujme zlepšenia a skvalitnenia zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek. „Intenzívne sme sa snažili o vyrokovanie čo najlepších podmienok, poisťovňa síce nebola ochotná akceptovať všetky naše požiadavky a potreby, no podarilo sa nám dohodnúť vyššie financovanie ako v predošlých rokoch. Pre zlepšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti a ďalšie skrátenie čakacích dôb však potrebujeme viac peňazí. Napriek obmedzeným zdrojom robíme maximum, aby sme mohli zachovať aktuálnu dostupnosť a zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti," uviedol I. Stalmašek.

Pridané: 26. 03. 2018

Nové monitory dychu pre bábätká

Žilina 26. marec 2018 – Nadácia Križovatka dnes odovzdala novorodeneckému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina 15 kusov nových monitorov dychu BabySense v hodnote 1.200 eur. Monitory kontrolujú dych novorodencov a v prípade jeho zlyhania upozornia na problémy zvukovým a svetelným signálom. „Sme veľmi vďační a vážime si podporu Nadácie Križovatka, ktorá opäť darovala nášmu novorodeneckému oddeleniu monitory dychu. Prvýkrát sme nadviazali spoluprácu v roku 2008 a odvtedy sme z nadácie získali už 27 takýchto moderných prístrojov, ktoré zachraňujú životy novorodencov. Teší ma, že môžeme zlepšovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj vďaka podpore sponzorov, ktorí pomáhajú rozvíjať žilinskú nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 26. 03. 2018

Odstávka telefónnych liniek

V pondelok 26.3.2018 dôjde od 1200 do 1300 h k nutnému odstaveniu telefónnych liniek Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina z dôvodu prác na hlavnej ústredni spoločnosti T-Com.

V uvedenom čase nebude možné sa telefonicky spojiť s ambulanciami a oddeleniami nemocnice prostredníctvom pevných liniek. Po skončení prác budú linky opäť fungovať v normálnom režime.

Ospravedlňujeme sa pacientom a rodinným príslušníkom za dočasné obmedzenia.

Pridané: 21. 03. 2018

Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici

Žilina 21. marec 2018 – V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci. Od 21. do 23. marca môžu predajnú výstavu navštíviť všetci záujemcovia vždy od 12.00 h do 14.30 h v priestoroch telocvične stacionára v budove pod transfúznou službou. Výťažok z predaja využije zariadenie na nákup ďalšieho materiálu pre pacientov s psychickými ťažkosťami.

Pridané: 15. 03. 2018

Igor Stalmašek: Nemocnica, ktorá má modernizačný dlh, sa bez peňazí riadiť nedá

Igor Stalmašek sa stal generálnym riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina pred necelým rokom. Skúsený manažér pracoval predtým dlhé roky najmä v energetike. Koučovať nemocnicu v slovenských podmienkach je však trošku iná práca. Hovorili sme s ním o situácii vo FNsP Žilina, v slovenskom zdravotníctve, jeho financovaní, ale aj o tom, kam by chcel nemocnicu posunúť.


Pridané: 14. 03. 2018

Pri bolestiach chrbta, krku či končatín pomáha unikátna McKenzie metóda

Žilina 14. marec 2018 – Unikátna McKenzie metóda® Mechanická Diagnostika a Terapia® pomáha odhaliť a vyriešiť príčiny problémov pohybového aparátu u pacientov. Ide o bolesti chrbta, krku i končatín. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline poskytuje vyšetrenie a terapiu certifikovaným McKenzie terapeutom na ambulantnom fyziatricko-rehabilitačnom oddelení.

Pridané: 13. 03. 2018

Komunikačné školenie absolvuje viac ako 1200 zdravotníkov

Žilina 13. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre zdravotníckych zamestnancov špeciálne školenie zamerané na zlepšenie komunikácie. Pod vedením klinického psychológa Richarda Grófa sa zameriavajú nielen na priblíženie vzťahu zdravotník – pacient, ale aj na špecifiká osobností a problémových situácií, do ktorých sa môžu lekári či sestry dostať. „Komunikačné školenia sú jednou z oblastí propacientsky orientovaného zdravotníctva, ktoré sa snažíme presadiť tiež u nás v žilinskej nemocnici. Takýmto spôsobom chceme pomôcť zdravotníkom, ktorí sa každý deň stretávajú s rôznymi ťažkými prípadmi a životnými situáciami pacientov a nie vždy je pre nich jednoduché správne reagovať. Preškolíme spolu viac ako 1200 našich zdravotníckych zamestnancov, čiže všetkých lekárov, sestry, ale i fyzioterapeutov, pôrodné asistentky, zdravotníckych asistentov a záchranárov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek. Cieľom je vytvoriť lepšie podmienky pre zdravotníkov a zároveň tak zabezpečiť kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov.
Strana: ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ...
Strana 23 z 42
Počet návštev: 4877826
Dnes je 18. január 2021, meniny má Bohdana
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk