Aktuálne

Pridané: 18. 05. 2018

Barbora Švidraňová priviedla na svet synčeka v žilinskej nemocnici

Žilina 18. máj 2018 – Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení žilinskej nemocnice dnes priviedla na svet svoje prvé bábätko speváčka a herečka Barbora Švidraňová. Malý Gabriel sa narodil o 13:22 h s mierami 3850 gramov a 52 centimetrov.

Pridané: 15. 05. 2018

Všímajte si vaše znamienka. Európsky deň melanómu upozorňuje na rakovinu kože.

Žilina 15. máj 2018 – Pri príležitosti dnešného Európskeho dňa melanómu apelujú na preventívne vyšetrenia materských znamienok a kožných nádorov aj odborníci z Ambulantného centra dermatovenerológie žilinskej nemocnice. „Kontrola znamienok je veľmi dôležitá. Takmer každý človek má na svojom tele materské znamienka. Ak sa nemenia, nerastú do plochy alebo do výšky, sú symetrické, pravidelne sfarbené s veľkosťou do päť milimetrov, obvykle sa netreba znepokojovať. No treba si všímať také znamienka, ktoré sa začnú meniť – zväčšovať, meniť farbu, začnú svrbieť či páliť. Vtedy treba vyhľadať kožného lekára, ktorý pacienta vyšetrí a v prípade potreby odošle ku nám na príjmovú ambulanciu a tu už pokračujeme s ďalšími vyšetreniami, liečbou alebo sledovaním," informovala vedúca lekárka oddelenia dermatovenerológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Milada Kullová. Pri diagnostike využívajú lekári špeciálny prístroj – ručný dermatoskop, detailne odhaľujúci štruktúru znamienok. K sledovaniu pigmentových kožných lézií slúži zase digitálny dermatoskop, v ktorom je možné snímky archivovať a pozorovať ich prípadný vývin.

Pridané: 14. 05. 2018

Deň matiek oslávili aj mamičky v žilinskej nemocnici

Žilina 13. máj 2018 – Takmer 20 čerstvých mamičiek oslávilo tohtoročný Deň matiek na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aj vďaka prekvapeniu, ktoré pre ne nemocnica pripravila. „Až 15 pacientok je prvorodičiek, čiže tento rok sviatok oslavujú prvýkrát a my sme radi, že si vybrali práve našu pôrodnicu. Keďže novorodeniatka sa im ešte nedokážu v tento deň poďakovať, rozhodli sme sa, že mamičky odmeníme malým kvetom za nich. Verím, že aj takýmto spôsobom sme ich potešili a spríjemnili im chvíle v nemocnici," uviedol zástupca primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia FNsP ZA Martin Sudek.

Pridané: 10. 05. 2018

Budúce mamičky, pozor, pripravte sa na pôrod včas

Žilina 10. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline ponúka budúcim mamičkám možnosť absolvovať kurz psychofyzickej prípravy na pôrod počas štyroch týždňov. Certifikovaná pôrodná asistentka prevedie účastníčky dôležitými teoretickými a praktickými časťami pôrodu, zoznámi ich s prostredím pôrodnej sály a priblíži zmeny v organizme počas tehotenstva, pri pôrode a po ňom. „Mesačne máme u nás 100 až 130 pôrodov, pričom psychofyzickú prípravu absolvuje viac ako 40 % rodičiek, vďaka čomu sú omnoho lepšie pripravené, výborne spolupracujú s našimi zdravotníkmi na sále a po pôrode sledujeme výrazne menej pridružených komplikácií," informoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žilinskej nemocnice Robert Ficek.

Pridané: 04. 05. 2018

Výberové konania 2018/05/04

  • vedúca sestra oddelenia urológie,
  • vedúca sestra oddelenia otorinolaryngológie,
  • vedúca sestra oddelenia oftalmológie,
  • vedúca sestra oddelenia liečebňa pre dlhodobo chorých,
  • vedúca pôrodná asistentka oddelenia gynekológie a pôrodníctva,
  • vedúca sestra oddelenia ortopédie,
  • vedúca sestra novorodeneckého oddelenia,
  • vedúci zdravotnícky laborant oddelenia hematológie a krvnej banky,
  • vedúca sestra oddelenia gastroenterologické centrum.
Skončené.

Pridané: 02. 05. 2018

Nové CT presunuli do nemocnice žeriavom

Žilina 2. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline aktuálne vymieňa starý CT prístroj za nový počítačový tomograf. S výmenou je spojené dočasné zastavenie vyšetrení do 23. mája a taktiež nevyhnutné stavebné práce. „Žiadame návštevníkov a pacientov, aby dbali na bezpečnosť v celom areáli a ospravedlňujeme sa im za vzniknuté obmedzenia. Práce počas najbližších dní ovplyvnia aj prejazd a parkovanie, z dôvodu zníženia kapacity parkovacích miest preto prosíme vodičov, aby jazdili opatrne, parkovali predovšetkým na záchytných parkoviskách, prípadne, ak je to možné, v týchto dňoch nechali svoje autá doma," upozornil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Pridané: 30. 04. 2018

Od mája nastupujú noví primári a vedúci lekári

Žilina 30. apríl 2018 – Primárom a vedúcim lekárom 17 oddelení žilinskej nemocnice končí tento rok ich menovacie obdobie pre výkon funkcie. V apríli sa uskutočnili prvé výberové konania, v rámci ktorých rozhodla odborná komisia o šiestich nových či staronových primároch a vedúcich lekároch. „V máji nás čakajú ďalšie výberové konania, no už teraz môžem povedať, že úroveň uchádzačov je vysoká a projekty rozvoja oddelení, ktoré lekári pripravili, sú veľmi ambiciózne. Verím, že prinesú mnoho pozitívnych zmien a inšpirácií pre našu nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že v nemocnici prijali aj novú smernicu o obsadzovaní miest vedúcich zamestnancov. „Pravidlá sú jasné a rovnaké pre každého uchádzača, výber je transparentný a založený predovšetkým na odbornosti a manažérskych zručnostiach," dodal.

Pridané: 25. 04. 2018

Otvorená nemocnica s novým etickým kódexom

Žilina 25. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline prijala nový etický kódex pre zamestnancov. Pokračuje tak v opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a otvorenosti nemocnice. „V predchádzajúcich rokoch sa urobili mnohé kroky v oblasti nahlasovania korupcie či zverejňovania zmlúv, faktúr a priebehu verejných obstarávaní, ktoré sú dnes pre verejnosť už ľahko dostupné a ktokoľvek si ich môže na internete kedykoľvek pozrieť. Chceme však zákon nielen dodržiavať, ale robiť aj aktivity nad jeho rámec, aby sme čo najviac otvorili žilinskú nemocnicu pacientom, návštevníkom, našim zamestnancom a všetkým záujemcom. Prístup k informáciám by mal byť základom každej komunikácie," priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 24. 04. 2018

Denné psychiatrické stacionáre sú v ohrození, potrebná je zmena v ich financovaní

Žilina 24. apríl 2018 – V žilinskej nemocnici dnes diskutovali zdravotníci v rámci 9. ročníka celoslovenského stretnutia denných psychiatrických stacionárov. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou psychoterapeutickej sekcie Slovenskej psychiatrickej spoločnosti, Združenia denných psychiatrických stacionárov Slovenska a Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Viac ako 50 psychológov, sestier, lekárov, psychoterapeutov a fyzioterapeutov z 11 stacionárov z celého Slovenska diskutovalo o terapeutických postupoch, potrebných zmenách v legislatíve i financovaní a zároveň absolvovalo dva interaktívne workshopy. „Účastníkov sme oboznámili s fungovaním nášho stacionára a terapiami, ktoré tu realizujeme s klientmi. Neustále narastá počet pacientov s psychiatrickými problémami a denné psychiatrické stacionáre plnia nezastupiteľnú úlohu, ktorú nedokáže zabezpečiť ani hospitalizácia, ani ambulantná starostlivosť. Klientom sa počas dňa intenzívne venujeme celých šesť hodín a poskytujeme im potrebnú zdravotnú starostlivosť prostredníctvom komunitných stretnutí či rôznych terapií," uviedla primárka oddelenia psychiatrie FNsP Žilina Martina Hanzelová.

Pridané: 20. 04. 2018

Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár. Poškodeným oznámi, že ich príbuzný, syn, vnuk mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať. Potom uvedie, že je potrebné  vyplatiť odškodné pre zranených účastníkov dopravnej nehody vo výške 3.000.-€ až 5.000.-€, aby sa vec neriešila cestou polície. Poškodeným následne nahlási číslo účtu, na ktorý je potrebné finančné prostriedky zaslať najneskôr do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha prostredníctvom telefonátu.
Stanovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina : "Telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu žilinskej nemocnice, nie sú našimi zamestnancami a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov. Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky. Odporúčame, aby rodinní príslušníci v takýchto podozrivých prípadoch okamžite kontaktovali najprv urgentný príjem, osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie."
Strana: ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ...
Strana 22 z 43
Počet návštev: 4926885
Dnes je 28. január 2021, meniny má Alfonz
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk