Aktuálne

Pridané: 04. 03. 2019

Novorodeniatka už jazdia v nových postieľkach

Žilina 4. marec 2019 – Nadácia Kia Motors Slovakia nadviazala na úspešnú spoluprácu so žilinskou nemocnicou. Novorodeneckému oddeleniu venovala 55 nových postieľok, ktoré umožňujú bezproblémový presun bábätiek pre mamičky i personál. „Je to veľká zmena, za čo sme nadácii veľmi vďační. Aktuálne modernizujeme celé oddelenie gynekológie a pôrodníctva a aj vďaka novým postieľkam dodáme prostrediu finálny nádych zmeny a pohodlia," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov je v žilinskej nemocnici samozrejmosťou, že každá mamička môže mať zdravé bábätko pri sebe po celý čas na izbe. Posilňuje sa tým intímny vzťah medzi matkou a dieťaťom už v prvých dňoch po pôrode. „Staré postieľky však nebolo možné presúvať, boli statické. S novými sa omnoho ľahšie manipuluje, zdravotníci oceňujú jednoduchší presun malých pacientov na potrebné vyšetrenia a mamičky ich zase nemusia nosiť na rukách, ak ich chcú napríklad zobrať ukázať do vestibulu návštevám. Jednoducho a bezpečne si ich odvezú, kamkoľvek potrebujú," doplnil generálny riaditeľ.

Pridané: 21. 02. 2019

Žilinská nemocnica bude mať urgent II. typu

Žilina 21. február 2019 – Vláda SR na svojom včerajšom zasadnutí schválila preradenie urgentného príjmu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina do druhého typu. Zmena prinesie nové prístrojové a personálne vybavenie, výhodnejšie finančné ohodnotenie pre samotnú nemocnicu a predovšetkým lepšie možnosti pre zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozvoj v rámci urgentnej medicíny. „Na tento krok sme sa dlhodobo pripravovali. Absolvovali sme mnoho rokovaní, keďže pôvodne sa so Žilinou v tejto sieti nepočítalo, no sme radi, že sme nakoniec dostali šancu a došlo k schváleniu zaradenia žilinskej nemocnice do siete urgentných príjmov II. typu," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek s tým, že rozhodnutie znamená pre nemocnicu aj veľký záväzok do budúcnosti. „Čaká nás ešte veľa práce, aby sme dokázali všetko ustáť, ísť ďalej vpred a najmä, aby zmenu pocítil pacient i zdravotník pracujúci na tomto oddelení," zdôraznil I. Stalmašek.

Pridané: 19. 02. 2019

Detskí pacienti majú unikátnych pomocníkov

Žilina 19. február 2019 – Nadácia Anjelské krídla venovala pre pacientov pediatrie žilinskej nemocnice prvých 60 kusov unikátnych vankúšov. Ide o pilotný projekt, v rámci ktorého sa Žilina stala prvou nemocnicou na Slovensku. Vankúšik „Anjelik", ako ho spolu s deťmi nazvali, pomôže najmenším pacientom bojovať so strachom a stresom z hospitalizácie. „Hospitalizované deti vo veku od troch do siedmich rokov dostanú už na príjmovej ambulancii unikátny vankúšik, ktorý budú mať pri sebe po celú dobu pobytu a následne si ho zoberú domov, kde ho maminka bez problémov operie a môžu ho používať ďalej. Pacientov v tomto veku u nás mesačne hospitalizujeme okolo 80, ročne okolo 860, takže je to pomerne veľká skupina, ktorá bude obdarovaná týmito krásnymi vankúšikmi, ktoré nám poskytla nadácia Anjelské krídla, za čo im veľmi ďakujeme," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 15. 02. 2019

Žilinská nemocnica vydala vlastné noviny

Žilina 15. február 2019 – Fakultná nemocnica s poliklinikou vydala prvé číslo informačno-spravodajských novín pod názvom Naša nemocnica Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Vlastné periodikum sa rozhodla vytvoriť s cieľom zvýšenia informovanosti pacientov i zamestnancov o zmenách a dianí v nemocnici. „Žijeme rekonštrukciami, prinášame nové služby, meníme tvár oddelení, preto si myslíme, že je dôležité, aby sa o tom ľudia dozvedeli a do povedomia sa dostalo, že žilinská nemocnica vôbec nie je taká, aké meno o nej v minulosti kolovalo. Vlastné noviny sú jeden zo spôsobov, ktorým chceme naše novinky a aktuálne správy dostať na verejnosť," priblížil ekonomický riaditeľ žilinskej nemocnice Peter Braška.

Pridané: 14. 02. 2019

Detská poliklinika je bezbariérová aj vďaka žilinským futbalistom

Žilina 14. február 2019 – Futbalisti MŠK Žilina darovali žilinskej nemocnici novú schodiskovú plošinu, ktorú nainštalovali v priestoroch detskej polikliniky. Vďaka investícií vo výške 16.938 eur sú detskí lekári na 1. poschodí tejto budovy už bez problémov dostupní aj pre pacientov či návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu. „Financie sa vyzbierali zo vstupného na exhibičný zápas pri príležitosti 110. výročia nášho klubu, plus z dražby dresov a poskladali sa tiež aktuálni hráči MŠK Žilina a vedenie klubu. Najväčšiu čiastku sa podarilo vydražiť za dres Milana Škriniara, ktorý je momentálne najpopulárnejší žilinský hráč a náš najúspešnejší hráč v zahraničí, takže jeho dres bol najdrahší," uviedol majiteľ MŠK Žilina Jozef Antošík s tým, že pokiaľ to bude možné, žilinskí futbalisti budú v takýchto aktivitách radi pokračovať i naďalej.

Pridané: 07. 02. 2019

Tohtoročná zima zlomila na úrazovke rekord

Žilina 7. február 2019 – Oddelenie úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina zaznamenalo za minulý mesiac historicky najväčšiu vyťaženosť. Počet prijatých pacientov sa medziročne zvýšil viac ako o tretinu a počet januárových operácií dosiahol rekordné číslo 166. Mesačný priemer za minulý rok bol pritom „len" 118 operácií.

Pridané: 06. 02. 2019

Bankovanie pomôže zbaviť sa bolestivých problémov, na masáž sa objednáte už aj v žilinskej nemocnici

Žilina 6. február 2019 – Bolesti chrbtice, stuhnuté svalstvo, reumatické problémy, zápaly, bolesti hlavy, migrény či celulitída. Unikátna metóda známa zo stredoveku pomáha bojovať s nepríjemnými bolesťami a účinne pôsobí pri viacerých zdravotných problémoch. Bankovanie môžu záujemcovia od februára absolvovať už aj v žilinskej nemocnici na oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie (FBLR) pod vedením skúseného maséra.

Pridané: 05. 02. 2019

V poliklinike začala rekonštrukcia sociálnych zariadení

Žilina 5. február 2019 – Žilinská nemocnica aktuálne modernizuje obe sociálne zariadenia na prízemí hlavnej budovy polikliniky. Rekonštrukcia potrvá približne dva týždne a nadväzuje na už zrealizovanú obnovu recepcie v celkovej výške takmer 15-tisíc eur.

Pridané: 30. 01. 2019

Zisk verejných lekární sa viac ako zdvojnásobil

Žilina 30. január 2019 – Žilinská nemocnica prevádzkuje tri výdajne verejných lekární, ktoré v porovnaní rokov 2017 a 2018 vytvorili vlani viac ako dvojnásobne vyšší zisk. Medziročne ide o nárast vo výške 96.780 eur. „Koncept verejných lekární sa u nás veľmi osvedčil, ľudia si tu zvykli nakupovať, keďže vedia, že zisk nejde do súkromných rúk, ale vracia sa späť do zdravotníctva. Každým nákupom tak podporujú samotnú nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek s tým, že práve návratnosť investície je hlavným prínosom a pozitívnym rozdielom oproti ostatným lekárňam v okolí.

Pridané: 24. 01. 2019

Žilinským sestrám poďakovalo už viac ako 200 pacientov

Žilina 24. január 2019 – Minulý rok sa žilinská nemocnica zapojila do unikátneho projektu Poďakuj sestre v organizácii Komory pre medicínske právo MEDIUS. Pacienti môžu vďaka špeciálnej forme dotazníka vyjadriť svoju spokojnosť s prácou sestry i pôrodnej asistentky, ktorá sa o nich starala počas hospitalizácie v zdravotníckom zariadení. V žilinskej nemocnici túto formu využilo už 229 pacientov a ich rodinných príslušníkov.
Strana: ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ...
Strana 22 z 49
Počet návštev: 6487779
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk