Aktuálne

Pridané: 07. 06. 2018

Žilinská nemocnica ocenila sestry

Žilina 7. jún 2018 – Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ocenilo spolu 203 sestier a pôrodných asistentiek za ich obetavú prácu, ľudský prístup a odbornosť. Poďakovanie si počas neformálneho stretnutia prevzalo vo štvrtok 6. júna 2018 v športovom areáli Bitarová 17 sestier a 12 kolektívov z 24 oddelení. „Výber sestier bol v rukách pacientov, ktorí v rámci dotazníkov spokojnosti hodnotili ich prácu. Posudzovali predovšetkým prístup a správanie sestier, vnímavosť voči ich potrebám a celkovú spokojnosť. Na konci dotazníka mohli vybrať sestru, ktorá bola podľa nich počas hospitalizácie či vyšetrenia najlepšia a zaslúžila by si špeciálne poďakovanie," uviedla vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Pridané: 06. 06. 2018

V žilinskej nemocnici nacvičovali postup pri podozrení na vysoko nebezpečnú nákazu

Žilina 6. jún 2018 – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline dnes na urgentnom príjme precvičovali koordináciu postupov pri zistení pacienta s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu. „Pravidelne realizujeme podobné cvičenia, čím preverujeme a zvyšujeme pripravenosť našich zdravotníkov na krízové situácie, ktoré sa, našťastie, u nás zatiaľ nevyskytli, no na ktoré musíme byť pripravení. Dnes sme simulovali činnosť na urgentnom príjme, počas ktorej pacient uviedol príznaky eboly a zároveň dodal, že sa pred časom vrátil z dovolenky v Afrike," informoval odborný referent Útvaru krízového riadenia a hospodárskej mobilizácie FNsP ZA a hlavný koordinátor cvičenia Vladimír Andrejšin.

Pridané: 05. 06. 2018

Staromestské slávnosti prebehli na žilinskom urgente bez väčších problémov

Žilina 5. jún 2018 – Počas tohtoročných Staromestských slávností ošetrili zdravotníci na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice v Žiline medzi piatou hodinou poobede a štvrtou hodinou ráno v dňoch 31. mája až 2. júna celkom 140 pacientov. V porovnaní s minulým rokom ide o 70 prípadov menej. „Situácia bola o niečo pokojnejšia ako po iné roky. Čo sa týka úrazov, na traumatológii sme ošetrili približne 20 ľudí s tržnými a reznými ranami po bitkách alebo úrazoch. Pacienti prichádzali predovšetkým s intoxikáciou alkoholom a aj tento rok sme riešili rôzne tráviace problémy. Samozrejme, časť pacientov bola ošetrená i bez priamej súvislosti s oslavami," informoval vedúci lekár urgentného príjmu FNsP Žilina Karol Orlovský.

Pridané: 01. 06. 2018

Deň detí oslavovali aj v nemocnici

Žilina 1. jún 2018 – Najmenší pacienti žilinskej nemocnice si v piatok svoj sviatok užili i napriek tomu, že nemohli byť doma s rodičmi, súrodencami či s kamarátmi. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre deti hospitalizované na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie malé prekvapenie. „Každoročne patrí 1. jún našim najmenším a chceli sme, aby Deň detí oslávili aj tí, ktorým to zdravie aktuálne nedovoľuje. Navštívili sme viac ako 40 detských pacientov a verím, že sme ich balónmi, ovocím i sladkosťami potešili. Všetkým prajeme skoré uzdravenie, u našich lekárov a sestričiek sú v dobrých rukách, takže určite sa čoskoro vrátia v poriadku domov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 30. 05. 2018

Obnova nemocnice pokračuje v Liečebni dlhodobo chorých

Žilina 30. máj 2018 – Žilinská nemocnica aktuálne modernizuje priestory Liečebne dlhodobo chorých (LDCH). Obnovou prejde 12 izieb na treťom poschodí, ktoré dostanú novú tvár vďaka sviežim farbám. „Takmer celé oddelenie LDCH sa nám podarilo zrekonštruovať prostredníctvom finančnej podpory spoločnosti Kia Motors Slovakia a našim zdravotníkom, ktorí v maximálnom nasadení spolupracovali a pomáhali, aby bola zachovaná kvalitná zdravotná starostlivosť. Naši seniori tak majú k dispozícii vynovené priestory, moderné postele a omnoho príjemnejšie prostredie. Tento rok pokračujeme v obnove na treťom poschodí," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek.

Pridané: 28. 05. 2018

Červené nosy pomáhajú v Žiline už 12 rokov

Žilina 28. máj 2018 – Od roku 2006 sa deti na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie žilinskej nemocnice tešia z jedinečných návštev profesionálnych zdravotných klaunov z Občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors. Každý pondelok a štvrtok prinášajú radosť a smiech nielen detským pacientom, ale aj ich rodičom, lekárom a sestričkám.

Pridané: 23. 05. 2018

Počas Staromestských slávností dbajte na opatrnosť, na urgente minulý rok ošetrili viac ako 200 pacientov

Žilina 23. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline upozorňuje návštevníkov, ktorí sa chystajú na pripravované Staromestské slávnosti 2018 (31. 5. – 2. 6.), aby dbali na opatrnosť a svoje zdravie. Vlani na urgentnom príjme ošetrili počas troch dní konania podujatia medzi piatou hodinou poobede a štvrtou hodinou ráno až 211 pacientov. „Počas takýchto podujatí dochádza k viacerým nebezpečným situáciám a na urgentný príjem nám záchranári privážajú pacientov s rôznymi ťažkosťami. Ide predovšetkým o nadmerné požitie alkoholu, rôzne tráviace ťažkosti, stavy po kolapsoch, no bežne ošetrujeme aj tržné rany - zranenia hlavy, končatín a taktiež stavy po napadnutiach alebo pádoch. Veľký problém je najmä s opitými pacientmi, ktorí nespolupracujú, často sú agresívni a ohrozujú našich zdravotníkov," uviedol vedúci lekár urgentného príjmu žilinskej nemocnice Karol Orlovský s tým, že lekári musia v takýchto prípadoch požiadať o pomoc políciu, aby dokázali poskytnúť nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť a zabezpečiť pritom bezpečnosť zamestnancov a ostatných pacientov naokolo.

Pridané: 18. 05. 2018

Barbora Švidraňová priviedla na svet synčeka v žilinskej nemocnici

Žilina 18. máj 2018 – Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení žilinskej nemocnice dnes priviedla na svet svoje prvé bábätko speváčka a herečka Barbora Švidraňová. Malý Gabriel sa narodil o 13:22 h s mierami 3850 gramov a 52 centimetrov.

Pridané: 15. 05. 2018

Všímajte si vaše znamienka. Európsky deň melanómu upozorňuje na rakovinu kože.

Žilina 15. máj 2018 – Pri príležitosti dnešného Európskeho dňa melanómu apelujú na preventívne vyšetrenia materských znamienok a kožných nádorov aj odborníci z Ambulantného centra dermatovenerológie žilinskej nemocnice. „Kontrola znamienok je veľmi dôležitá. Takmer každý človek má na svojom tele materské znamienka. Ak sa nemenia, nerastú do plochy alebo do výšky, sú symetrické, pravidelne sfarbené s veľkosťou do päť milimetrov, obvykle sa netreba znepokojovať. No treba si všímať také znamienka, ktoré sa začnú meniť – zväčšovať, meniť farbu, začnú svrbieť či páliť. Vtedy treba vyhľadať kožného lekára, ktorý pacienta vyšetrí a v prípade potreby odošle ku nám na príjmovú ambulanciu a tu už pokračujeme s ďalšími vyšetreniami, liečbou alebo sledovaním," informovala vedúca lekárka oddelenia dermatovenerológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Milada Kullová. Pri diagnostike využívajú lekári špeciálny prístroj – ručný dermatoskop, detailne odhaľujúci štruktúru znamienok. K sledovaniu pigmentových kožných lézií slúži zase digitálny dermatoskop, v ktorom je možné snímky archivovať a pozorovať ich prípadný vývin.

Pridané: 14. 05. 2018

Deň matiek oslávili aj mamičky v žilinskej nemocnici

Žilina 13. máj 2018 – Takmer 20 čerstvých mamičiek oslávilo tohtoročný Deň matiek na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aj vďaka prekvapeniu, ktoré pre ne nemocnica pripravila. „Až 15 pacientok je prvorodičiek, čiže tento rok sviatok oslavujú prvýkrát a my sme radi, že si vybrali práve našu pôrodnicu. Keďže novorodeniatka sa im ešte nedokážu v tento deň poďakovať, rozhodli sme sa, že mamičky odmeníme malým kvetom za nich. Verím, že aj takýmto spôsobom sme ich potešili a spríjemnili im chvíle v nemocnici," uviedol zástupca primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia FNsP ZA Martin Sudek.
Strana: ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ...
Strana 21 z 42
Počet návštev: 4877891
Dnes je 19. január 2021, meniny má Drahomíra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk