Aktuálne

Pridané: 13. 11. 2018

Nájom nebytových priestorov v budove Polikliniky

Oznam o možnosti nájmu nebytových priestorov nachádzajúcich sa v budove Polikliniky II. na 3. poschodí vľavo postavenej na parcele CKN č. 2231, kat. územie Žilina, súpisné č. 1748, zapísané na LV č. 164 Okresného úradu v Žiline, katastrálny odbor. Uvedené nebytové priestory doteraz slúžili na poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Pridané: 13. 11. 2018

Nové katétre pre urologických pacientov

Žilina 13. november 2018 – Žilinská nadácia „Anjelské krídla" podporila Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline a venovala oddeleniu urológie 300 kusov katétrov v celkovej hodnote približne 650 eur. „S nadáciou sme nadviazali spoluprácu už v minulosti, pomáhajú nám na našom detskom oddelení, preto som rád, že v partnerstve pokračujeme a Anjelské krídla nás podporili aj takýmto spôsobom. O pár týždňov už plánujeme ďalší projekt, verím, že sa nám ho podarí úspešne zrealizovať," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Poďakoval predovšetkým zakladateľke a správkyni nadácie Alexandre Majeríkovej, ktorá navštívila nemocnicu aj s členom správnej rady nadácie Borisom Rizmanom. Podľa jej slov je cieľom „Anjelských krídel" pomáhať všetkým, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. Katétre darovala rodina, ktorá ich už nepotrebovala a nadácia ich následne nezištne poskytla nemocnici. „Všetci z nadácie sme Žilinčania a prioritne chceme preto pomáhať tu, v našom meste a kraji. Je veľmi veľa rodín s ťažko chorými deťmi, taktiež ľudí v existenčne zložitej situácii. Máme tu centrá pre týrané deti, onkológiu, týrané matky umiestnené v centrách. Aj keby tu bolo 10 nadácii, ako sme my, stále je kde pomáhať a komu. My chceme spájať pomoc, lásku, možnosti a hlavne ukázať aj mládeži, ľuďom, že je tu cesta ako podať pomocnú ruku," zdôraznila A. Majeríková.

Pridané: 08. 11. 2018

„Priatelia Stonožky“ pomáhajú v žilinskej nemocnici viac ako 16 rokov

Žilina 7. november 2018 – Občianske združenie „Priatelia Stonožky" dlhodobo spolupracuje so žilinskou  nemocnicou, intenzívne partnerstvo začalo od roku 2002. „Stonožkárom", ako sa členovia a podporovatelia združenia nazývajú, sa odvtedy podarilo finančne pomôcť jednotlivým oddeleniam nemocnice sumou 82.099,36 eur a 3.156 USD.

Pridané: 25. 10. 2018

Žilinská gynekológia v nových farbách

Žilina 25. október 2018 – Oddelenie gynekológie a pôrodníctva žilinskej nemocnice v týchto dňoch čiastočne rekonštruujú. Vďaka spolupráci so spoločnosťou PPG Deco Slovakia vymaľuje nemocnica 28 izieb, chodby a technické zázemie na druhom a štvrtom poschodí. Súčasťou je tiež renovácia vybavenia na izbách, nový náter dostanú infúzne stojany, detské postieľky i prebaľovacie pulty. „Takáto spolupráca je u nás prvá svojho druhu, veľmi ma teší, že spoločnosť PPG nielenže pomohla s nákupom farieb, ale chcela sa aj aktívne zapojiť prostredníctvom jej zamestnancov. Úprimne všetkým ďakujeme," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že cieľom nemocnice je znížiť predovšetkým veľký modernizačný dlh na oddelení gynekológie a pôrodníctva. „Aj takýmto spôsobom zlepšujeme prostredie pre pacientov a našich zamestnancov, pred sebou máme ďalšie plány, verím, že ich dokážeme čo najskôr zrealizovať a posunúť kvalitu žilinskej gynekológie opäť vyššie," doplnil I. Stalmašek.

Pridané: 24. 10. 2018

Nemocnica chce získať lepšiu spätnú väzbu, dotazníky sú dostupnejšie

Žilina 24. október 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začala distribuovať dotazníky spokojnosti priamo do prepúšťacích správ pacientov. Cieľom je získať lepšiu odozvu od väčšieho počtu hospitalizovaných návštevníkov. „Doteraz mohli pacienti vyplniť dotazník len na našom webe alebo priamo na oddelení počas hospitalizácie, na čo mohli veľmi ľahko zabudnúť alebo sa na to aktuálne necítili. Aby sme zabezpečili lepšiu anonymitu a nikto sa nemusel báť napísať aj niečo negatívne, pacient teraz dostáva dotazník až po prepustení. Môže ho tak v pokoji vypísať doma a poskytnúť nám objektívnu spätnú väzbu," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Podľa jeho slov môžu pacienti dotazníky odovzdať pri kontrolnej návšteve lekára, prípadne pri návšteve niektorej z ambulancií v areáli nemocnice. Schránky sú k dispozícii anonymne na každom oddelení a pri vstupoch do pavilónov pediatrie, chirurgie, očného, interného oddelenia, LDCH, oddelenia gynekológie a pôrodníctva, urológie a tiež na prízemí v hlavnej budove polikliniky vedľa informátora. Dotazník sa nachádza i na webe FNsP v sekcii Informácie pre pacientov.

Pridané: 16. 10. 2018

Nový umývací vozík z komunitnej nadácie REVIA

Žilina 16. október 2018 – Žilinská nemocnica má nový umývací vozík s modernými elektronickými vlastnosťami. Prístroj v hodnote 14.455 eur umožňuje pracovníkom rýchlo a jednoducho umyť podlahy a rovnako zvýšiť kvalitu odstránenia vírusov a baktérií. „Doteraz sme nemali žiaden umývací stroj a všetky práce robili naši zamestnanci ručne. Pri menších chodbách to problém nebol, no umývanie spojovacích priestorov a veľkých plôch bolo veľmi náročné, a to fyzicky i časovo. Viac ako 95 % zo spojovacích chodieb tvorí keramická dlažba so špárami, ktoré sa bez rotačných kief čistia veľmi ťažko," uviedol správca budov Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Róbert Šaray. Vďaka novému vozíku šetria podľa neho predovšetkým námahu a čas. Plošný výkon stroja je približne 2500 metrov štvorcových za hodinu. „Zatiaľ čo pôvodne umývali spojovacie chodby štyria ľudia, dnes to zvládne na stroji jeden človek. Pracovníci sa tak môžu venovať ostatným častiam jednotlivých oddelení, na ktorých nám pomoc chýbala," zdôraznil.

Pridané: 12. 10. 2018

Ortopedická ambulancia presťahovaná na 2. poschodie

Dovoľte nám upozorniť vás, že od 12. októbra 2018 sa príjmová ambulancia ortopédie nachádza v nových priestoroch. Pôvodne sa nachádzala na 1. poschodí v hlavnej budove polikliniky, aktuálne ju nájdete v tej istej budove, ale na DRUHOM poschodí vpravo od výťahov.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 08. 10. 2018

V transparentnosti patrí žilinská nemocnica medzi najlepších

Žilina 8. október 2018 – Žilinská nemocnica bodovala v tohtoročnom hodnotení nemocníc inštitútu INEKO v kategórii transparentnosti za rok 2017. Spomedzi štátnych univerzitných a fakultných nemocníc sa stala treťou najlepšou s indexom transparentnosti 76,6 % a zároveň získala status jedného z dvoch najväčších skokanov v porovnaní rokov 2016 a 2017. „Myslím si, že robíme maximum, aby sme žilinskú nemocnicu otvorili verejnosti a umožnili väčšiu kontrolu procesov, ktoré v nej prebiehajú. Prijali sme nový etický kódex pre zamestnancov, na našom webe zverejňujeme údaje o ročnom hospodárení, efektívnosti a tiež všetky zmluvy či faktúry. Snažíme sa zákon nielen dodržiavať, ale ísť aj nad jeho rámec, aby sme sa viac priblížili pacientom a ich rodinným príslušníkom, ktorí chcú získať maximum informácií," zdôraznil generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov sa nemocnica konečne posunula vyššie i v rebríčku hodnotenia kvality zdravotnej starostlivosti a ekonomických ukazovateľov. „Postupne ideme hore, snažíme sa nemocnici vrátiť jej dobré meno. Čaká nás ešte dlhá cesta, no dôležité je, že sme vykročili správnym smerom," dodal I. Stalmašek.

Pridané: 05. 10. 2018

Ambulancia anestéziologie presťahovaná

Dovoľte nám upozorniť vás, že od 5. októbra 2018 sa anestéziologická ambulancia nachádza v nových priestoroch. Pôvodne sa nachádzala na 6. poschodí v hlavnej budove polikliniky, aktuálne ju nájdete v tej istej budove, ale na DRUHOM poschodí vpravo od výťahov.

Ďakujeme za pochopenie.

Pridané: 02. 10. 2018

Hygienické balíčky aj v Žiline

Žilina 2. október 2018 – Žilinská nemocnica odovzdá v najbližších mesiacoch hospitalizovaným pacientom celkovo 9772 hygienických balíčkov. Balíčky získala na základe verejného obstarávania ministerstva zdravotníctva. Ako uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, cieľom je skvalitniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. „Snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v našich nemocniciach a aj tento krok prispeje k zvýšeniu komfortu pre pacientov, ktorí idú na plánovaný zákrok, alebo si hospitalizáciu vyžiada náhle zhoršenie ich zdravotného stavu," priblížila ministerka zdravotníctva.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...
Strana 2 z 27
Počet návštev: 2534744
Dnes je 16. december 2018, meniny má Albína
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk