Aktuálne

Pridané: 31. 07. 2018

Onkológia obnovila svoj vozový park

Žilina 31. júl 2018 – Pacienti klinickej a radiačnej onkológie v žilinskej nemocnici môžu využiť nové invalidné vozíky. Vďaka 22. ročníku finančnej zbierky Ligy proti rakovine získalo oddelenie grant v rámci Dňa narcisov vo výške 1.000 eur a mohlo zakúpiť päť moderných štvorkolesových pomocníkov. „Vozíky sú nesmierne dôležité najmä pre našich imobilných pacientov, preto sme veľmi vďační, že sa nám podarilo obnoviť náš takzvaný „vozový park" a doplniť ho o nové kusy. Aktuálne máme k dispozícii už 11 invalidných vozíkov," uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

Pridané: 25. 07. 2018

Na urológii otvárame novú ambulanciu na liečbu a prevenciu obličkových kameňov

Žilina 25. júl 2018 – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina pribudne od 1. augusta nová urologická ambulancia pre liečbu a prevenciu urolitiázy. Ide o ochorenie, pri ktorom vznikajú kamene v obličkách. „Aby bola starostlivosť o našich pacientov ešte kvalitnejšia a presnejšia, v ambulancii sa budeme každú stredu venovať špecifickým prípadom, či už pôjde o pacientov po zákroku, ale tiež pacientov s novými nálezmi, ktoré sú komplikovanejšie a vyžadujú osobitný prístup," informoval primár žilinskej urológie Roman Mráz.

Pridané: 17. 07. 2018

Slávnostne otvorili už tretiu nemocničnú lekáreň

Žilina 17. júl 2018 – Vedenie žilinskej nemocnice spolu so žilinskou speváčkou a herečkou Barborou Švidraňovou dnes poobede slávnostne otvorilo priestory novej verejnej lekárne na 1. poschodí v hlavnej budove polikliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ide už o tretiu lekáreň v prevádzke FNsP. „Od roku 2016, kedy sme otvorili prvú nemocničnú lekáreň, vytvorili výdajne zisk 185-tisíc eur. Financie nekončia v súkromných rukách, používame ich, samozrejme, na chod lekární, ale zároveň môžeme investovať aj do menších opráv a rekonštrukcií v rámci našich vlastných kapacít. Maľujeme oddelenia, ambulancie, izby a taktiež obnovujeme hygienické zariadenia, každým nákupom preto zákazníci podporujú samotnú nemocnicu," zdôraznil generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek s tým, že nová lekáreň vyexpedovala za prvý týždeň už 785 receptov pre pacientov.

Pridané: 12. 07. 2018

Otvárame novú verejnú lekáreň

Žilina 12. júl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline slávnostne otvorí v utorok 17. júla 2018 o 14.00 h novú verejnú lekáreň. V tento deň budú pre návštevníkov k dispozícii od 7.00 h do 15.30 h bezplatné merania tlaku a cukru. Zároveň každý zákazník, ktorý nakúpi nad 5 eur, získa zľavu na ďalší nákup vo výške 10 % na voľnopredajné lieky a doplnky výživy. „Koncept verejných lekární sa veľmi osvedčil aj v našej nemocnici. Prvú takúto výdajňu sme otvorili v januári 2016 a následne ďalšiu ešte koncom toho istého roka. Za toto obdobie sa nám podarilo vyprodukovať zisk vo výške 185-tisíc eur, ktorý sme vrátili späť pacientom do zdravotníctva a neskončil v súkromných rukách," uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 11. 07. 2018

Na letné úrazy treba dávať pozor, prevládajú pády z bicykla, problémy s kliešťami či úrazy pri domácich prácach

Žilina 11. júl 2018 – Počas letných prázdnin je potrebné zvýšiť opatrnosť najmä pri športovaní, práci v záhrade či turistike, kedy rastie riziko úrazov. Svedčia o tom čísla z urgentného príjmu Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline za prvý prázdninový víkend, ktorí si mnoho ľudí predĺžilo vďaka štvrtkovému sviatku. Slnečné počasie a štyri voľné dni priniesli do urgentnej ambulancie úrazovej chirurgie 247 pacientov, ktorí boli ošetrení od štvrtka 5. júla do nedele 8. júla.

Pridané: 04. 07. 2018

Závislým pomáha centrum v Považskom Chlmci, oslávilo 14. výročie

Žilina 4. júl 2018 – Uplynulý víkend oslávilo Centrum pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ) v Považskom Chlmci v pôsobnosti žilinskej nemocnice už 14. výročie. Pri tejto príležitosti pripravil Klub závislých tradičné slávnostné stretnutie, v rámci ktorého odovzdali niekoľko desiatok diplomov za abstinenciu v priebehu jedného, troch, piatich, desiatich a dokonca 30 rokov. „Naše centrum alebo aj Modrý domček, ako ho zvyknú bývalí pacienti nazývať, sa zaoberá liečbou závislostí, či už od alkoholu, drog ako marihuana alebo pervitín, ale i hazardných hier. Okrem 10-týždňovej liečby realizujeme tiež stretnutia skupiny abstinujúcich závislých a dvakrát ročne odovzdávame našim abstinujúcim slávnostné diplomy za ich abstinenciu. Veľmi nás teší, že tentokrát prišlo viac ako 100 klubistov, ich rodinných príslušníkov či priateľov a spoločne sme oslávili tento deň," uviedla psychologička CPLDZ Jana Vanková.

Pridané: 02. 07. 2018

Od 1. júla funguje APS pre deti a dorast v detskej poliklinike, pre dospelých ostáva v pôvodných priestoroch

Žilina 2. júl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR prevádzkuje od 1. júla ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby  pre dospelých a taktiež pre deti a dorast. Pôvodný názov Lekárska služba prvej pomoci sa na základe novely zákona zmenil na Ambulantnú pohotovostnú službu (APS). „Boli sme úspešní v rámci výberového konania na prevádzkovateľa APS pre našu spádovú oblasť. Do 30. júna zabezpečoval pohotovosť súkromný prevádzkovateľ, od júla už je v realizácii samotnej nemocnice - pre dospelých zatiaľ v pôvodných priestoroch vedľa pavilónu gynekológie a pôrodníctva, pre deti zase v novovytvorených ambulanciách na prízemí detskej polikliniky," informoval generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 27. 06. 2018

Objatiami priniesli radosť a energiu pacientom i zdravotníkom

Žilina 27. jún 2018 – Aj v žilinskej nemocnici oslávili Deň objatí na Slovensku. Pacientov a zamestnancov potešilo 17 žiakov, študentov a absolventov škôl zo Žiliny a Kysuckého Nového Mesta. Objatia priniesli na oddelenie onkológie, liečebňu dlhodobo chorých i detskú polikliniku. „Reakcie boli nesmierne pozitívne, v očiach pacientov boli slzy a dojatie, takže aj keď sa to nezdá, jednoduché objatie dokáže človeku priniesť energiu, zlepšiť náladu či takpovediac dobiť baterky. Preto som rád, že študenti takýmto spôsobom potešili nielen našich pacientov, ale tiež zdravotníkov, ktorí energiu potrebujú rovnako," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 27. 06. 2018

Neúspešný uchádzač sa snaží ohroziť detskú pohotovosť. Nemocnica zvažuje právne kroky

Žilina 27. jún 2018 – Žilinská nemocnica zvíťazila v transparentnom výberovom konaní a získala povolenie na prevádzkovanie ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (APS) pre deti a dorast pre pevný bod Žilina zahŕňajúci okresy Žilina, Kysucké Nové Mesto a Bytča. Časť lekárov, ktorí mali s nemocnicou uzatvoriť zmluvy o poskytovaní APS, však tak urobiť odmieta na základe nepravdivých a zavádzajúcich tvrdení neúspešného uchádzača. Ide o súkromného poskytovateľa, ktorý nesplnil povinné náležitosti súťaže, a preto nezískal povolenie na prevádzkovanie detskej pohotovosti. Šírením klamlivých informácií a vymyslenej správy o podvodnom získaní povolenia sa snaží ohroziť fungovanie detskej pohotovosti. Podľa zistených informácií zároveň navádza lekárov, aby s nemocnicou nepodpísali zmluvu, ale ostali morálne zaviazaní jemu aj napriek tomu, že povolenie na prevádzkovanie nezískal a postarať sa o detských pacientov nemôže.

Pridané: 27. 06. 2018

Odborná komisia vybrala vedúce sestry ôsmich oddelení

Žilina 26. jún 2018 – Menovacie obdobie končí tento rok okrem primárov aj viacerým vedúcim sestrám na jednotlivých oddeleniach žilinskej nemocnice. Odborná komisia preto posúdila kandidátov na vedúce sestry, vedúcu pôrodnícku asistentku a vedúceho zdravotníckeho laboranta v rámci už deviatich výberových konaní, pre osem z nich vybrala víťazných uchádzačov.
Strana: ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ...
Strana 19 z 42
Počet návštev: 4669174
Dnes je 5. december 2020, meniny má Oto
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk