Aktuálne

Pridané: 26. 09. 2018

Po 20 rokoch sa vrátila do nemocnice, kde sa narodila ako 880-gramové bábätko

Žilina 19. september 2018 – Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice pomohlo pred 20 rokmi pri záchrane predčasne narodenej Natálky, ktorá prišla na svet v 27. týždni tehotenstva jej mamy Kataríny. Čerstvá vysokoškoláčka zavítala po rokoch do nemocnice navštíviť sestričky a lekárky, ktoré pri jej narodení asistovali. „Natálka bola ťažko predčasne narodená, musela byť preto umiestnená v našom inkubátore na Jednotke intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti pre novorodencov. Po narodení merala len 34 centimetrov, vážila 880 gramov a bohužiaľ, prešla si všetkými problémami predčasne narodených detí. Hlavne išlo o nezrelosť pľúc a z toho vyplývajúce ťažkosti, musela tak byť na umelej pľúcnej ventilácii," spomína primárka novorodeneckého oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Katarína Jackuliaková.


Pridané: 12. 09. 2018

V Žiline sa stretli špičkoví chirurgovia zo Slovenska a Česka

Žilina 12. september 2018 – V dňoch 12. až 14. septembra sa v Žiline koná už 43. Spoločný zjazd slovenských a českých chirurgov. Organizátormi sú Slovenská a Česká chirurgická spoločnosť, Slovenská lekárska spoločnosť a oddelenie chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ako uviedol vedecký sekretár kongresu a primár oddelenia chirurgie žilinskej nemocnice Juraj Váňa, účastníci prišli zo všetkých slovenských a českých chirurgických pracovísk. „Prihlásených máme takmer 500 zdravotníkov, keďže kongres je rozdelený do dvoch blokov samostatne pre chirurgov i sestry," informoval J. Váňa. 

Pridané: 12. 09. 2018

Nové televízie na onkológii

Žilina 12. september 2018 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo grant vo výške 3000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu, ktorý využilo na zakúpenie siedmich LCD televízorov. Umiestnené sú v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a tiež na izbách, kde prebieha ambulantné podávanie chemoterapie. S pripájaním televíznych obrazoviek a úpravou rozvodov pomohli spoločnosti TESA-SYSTEMS a Play Electronics Žilina.


Pridané: 03. 09. 2018

Školský rok začína aj deťom v žilinskej nemocnici

Žilina 3. september 2018 – V pondelok začína nový školský rok tiež pacientom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Už 93 rokov tu pôsobí Základná škola s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Žiline, ktorá je od roku 2006 organizačnou zložkou Spojenej školy J. M. Hurbana 36, Žilina. „Malí pacienti sa často tešia, že sa počas pobytu v nemocnici vyhnú vyučovaniu, no výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha aj priamo u nás, aby žiaci nič nezameškali a mohli sa po príchode domov vrátiť bez problémov späť do školy. V septembri teda začína vyučovanie i v žilinskej nemocnici," informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 31. 08. 2018

V žilinskej pôrodnici sa narodilo tisíce bábätko. Je ňou malá Kysučanka Patrícia.

Žilina 31. august 2018 – Desať minút po polnoci v piatok 31. augusta 2018 prišlo na svet v pôrodnici žilinskej nemocnice v poradí už 1000. novorodeniatko. Malá Patrícia sa narodila prvorodičke Veronike z Ochodnice prirodzenou cestou bez akýchkoľvek komplikácií. Dievčatko je zdravé, pri narodení meralo 51 centimetrov a vážilo 3730 gramov.

Pridané: 22. 08. 2018

Poďakovať sestrám môžete aj v žilinskej nemocnici

Žilina 22. august 2018 – Prostredníctvom štvrtého ročníka projektu „Poďakuj sestre" môžu pacienti žilinskej nemocnice vysloviť vďaku sestrám i pôrodným asistentkám a vyjadriť tak svoju spokojnosť s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Na jednotlivých oddeleniach nájdu propagačné materiály a inštrukcie, ako sa do hodnotenia jednoducho a rýchlo zapojiť a zanechať odkaz ktorejkoľvek sestre.

Pridané: 16. 08. 2018

Nová socha Panny Márie Kráľovnej pokoja

V stredu 15. augusta požehnal náš nemocničný kaplán sochu Panny Márie Kráľovnej pokoja, ktorú daroval žilinskej nemocnici. Osadená je v parku medzi detským a očným pavilónom. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili k tomuto krásnemu dielu ruku. Veríme, že pacientom, rodinným príslušníkom i návštevníkom prinesie čo najviac nádeje, pozitívnych myšlienok a vypočutých prosieb v ich ťažkých chvíľach.

Pridané: 13. 08. 2018

V obnove detskej ortopédie pomáha aj 20 dobrovoľníkov

Žilina 13. august 2018 – Žilinská nemocnica nadviazala spoluprácu so spoločnosťou PPG Deco Slovakia a odštartovala komunitný projekt obnovy na oddelení detskej ortopédie a gynekológie a pôrodníctva. „V prvej etape sme začali s maľovaním na detskej ortopédii, vymaľované sú už všetky izby pre pacientov a aktuálne renovujeme chodbu a operačnú sálu. Dnes sa do práce zapojilo aj 20 dobrovoľníkov z firmy PPG, ktorí pomáhali našim zamestnancom," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek. Podľa slov Brand Marketing manažérky PPG Deco Slovakia Jany Magdovej spoločnosť pravidelne podporuje menšie regionálne projekty, spolupráca s nemocnicou je však unikátna rozsahom a predovšetkým dosahom na pacientov, návštevníkov i obyvateľov Žiliny. „Pustili sme sa do toho s elánom, naši zamestnanci sú radi, že môžu pomôcť. Teší nás, že aj takýmto spôsobom pomáhame v rozvoji nemocnice," zdôraznila J. Magdová.

Pridané: 08. 08. 2018

Za prvý mesiac ošetrili na pohotovosti viac ako dvetisíc pacientov

Žilina 8. august 2018 – Žilinská nemocnica prevádzkuje od 1. júla ambulantnú pohotovostnú službu (APS) pre dospelých a taktiež pre deti a dorast. APS pre dospelých ostala v pôvodných priestoroch medzi vstupom na oddelenie gynekológie a pôrodníctva a monoblokom (interné oddelenie, neurologické oddelenie). Detská APS sa nachádza na prízemí detskej polikliniky. Za prvý mesiac na pohotovostiach lekári odslúžili 552 hodín a ošetrili 2.182 pacientov. U dospelých bola najčastejším problémom bolesť chrbta, s ktorou vyhľadalo pomoc 131 pacientov. U detí sa zase lekári najviac stretávali s bolesťou hrdla a akútny zápal mandlí diagnostikovali v 129 prípadoch.
Strana: ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ...
Strana 12 z 36
Počet návštev: 3688811
Dnes je 29. február 2020, meniny má Radomír
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk