Aktuálne

Pridané: 19. 04. 2018

V nemocnici obnovujú sociálne zariadenia i ambulancie

Žilina 19. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začína prvé jarné mesiace viacerými rekonštrukciami. Stavební pracovníci ukončili práce na obnove sociálnych zariadení oddelenia rádiológie. Pre pacientov a návštevníkov nemocnica vynovila priestory toaliet v mužskej i ženskej časti, do modernizácie investovala približne 2400 eur. „Naším cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a naši zamestnanci pohybujú. Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz, preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Pridané: 17. 04. 2018

Žilinskí futbalisti prekvapili detských pacientov

Žilina 17. apríl 2018 – Futbalisti MŠK Žilina navštívili detské oddelenie a oddelenie detskej ortopédie žilinskej nemocnice. Malí i väčší pacienti sa naživo stretli so známymi hviezdami najvyššej slovenskej futbalovej ligy, ako Viktor Pečovský, Michal Škvarka či Ivan Diaz, ktorí prišli spolu s ostatnými hráčmi podporiť deti hospitalizované s rôznymi zraneniami či ochoreniami. „Mnoho z hráčov MŠK pozná naše oddelenie veľmi dobre, keďže sa staráme aj o športovcov a riešime mnohé ich zdravotné problémy. Športový traumatizmus je súčasťou ortopédie a pomáhame i v zložitejších prípadoch, ktoré si vyžadujú náročnejšie operácie, aby sa mohli športovci, a to nielen futbalisti, ale tiež basketbalisti, atléti, kulturisti a mnohí iní zo všetkých športových odvetví, opäť postaviť na ihrisko či na štart a venovať sa tomu, čo ich napĺňa," uviedol primár detskej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Popluhár. Podľa jeho slov riešia lekári v prípade mládežníckych športovcov predovšetkým svalové zranenia. „Ide tiež o zranenia kolena, ramena či roztrhnuté šľachy alebo zlomeniny. Preto som rád, že futbalisti prišli podporiť deti, ktoré si aktuálne podobnými problémami prechádzajú. Verím, že ich to motivovalo a priviedlo na iné myšlienky," dodal J. Popluhár.

Pridané: 11. 04. 2018

CT vyšetrenia budú rýchlejšie a kvalitnejšie, nemocnica vymení počítačový tomograf


CT vyšetrenia budú z dôvodu výmeny prístroja obmedzené od 1. do 23. mája 2018.

Žilina 11. apríl 2018 – Žilinská nemocnica sa pripravuje na výmenu starého CT prístroja za nový, ktorý prinesie modernejšiu a kvalitnejšiu diagnostiku. „Nové CT vysúťažilo ministerstvo zdravotníctva v balíku s ostatnými pre ďalšie nemocnice na Slovensku, doviezť by ho k nám mali na prelome apríla a mája, kedy chceme okamžite začať so stavebnými prácami, aby bol prístroj čo najskôr v prevádzke," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Výmena podľa neho prinesie dočasné obmedzenie vyšetrení od 1. do 23. mája 2018. „Najprv musíme odinštalovať staré CT, pripraviť priestor, následne zapojiť nový prístroj a otestovať ho podľa príslušných technologických noriem, aby sme mali istotu, že je všetko v poriadku. Pacientov nebudeme vyšetrovať počas troch týždňov. O urgentné stavy bude, samozrejme, postarané, no plánované vyšetrenia prebehnú sčasti ešte v apríli alebo už s novým tomografom," priblížil generálny riaditeľ.

Pridané: 05. 04. 2018

Deň narcisov aj tento rok v žilinskej nemocnici

Žilina 5. apríl 2018 – Už budúci piatok 13. apríla sa zapojí do Dňa narcisov aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. Podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine budú môcť návštevníci pred vstupom do areálu a rovnako v hlavnej budove polikliniky, kde umiestnia dobrovoľníci na prízemí pri informátoroch pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1.980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa tak môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať, a zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie," priblížila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

Pridané: 04. 04. 2018

Nový bezbariérový prístup

Žilina 4. apríl 2018 – Žilinská nemocnica vybudovala nový bezbariérový prístup do hlavnej budovy polikliniky. Predným vchodom sa tak dostanú návštevníci s obmedzenou možnosťou pohybu, imobilní pacienti i rodičia s kočíkmi k lekárom omnoho pohodlnejšie. „Pôvodná konštrukcia nevyhovovala a taktiež nespĺňala technické normy, chceli sme preto zabezpečiť kvalitnejší a bezpečnejší prístup pre všetkých pacientov. Získali sme finančnú podporu od viacerých partnerov a spoločnými silami sme vytvorili približne dvojtonovú železnú konštrukciu, ktorá uľahčí vstup do polikliniky. Týmto hlavným vchodom prejde každý deň najviac pacientov, preto som rád, že sa podarila dobrá vec a zlepšili sme prístup tým, ktorí to najviac potrebujú," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 03. 04. 2018

Zdravotníci pomáhali na urgente aj počas Veľkej noci

Žilina 3. apríl 2018 – Počas veľkonočných sviatkov ošetrili zdravotníci na urgentnom príjme žilinskej nemocnice 438 pacientov. V porovnaní s minulým rokom ide o mierny pokles, vlani navštívilo urgentný príjem od Veľkého piatka do Veľkonočného pondelka 446 ľudí. Najviac práce mali lekári počas tohtoročnej Veľkej noci v ambulancii úrazovej chirurgie, kde pomáhali v 220 prípadoch, z ktorých muselo byť osem pacientov hospitalizovaných. Medziročne zaznamenali v tomto období nárast o 12 ošetrení. „Predĺžený víkend a školské prázdniny priniesli na urgentný príjem veľa zlomenín a vyvrtnutí členkov, či už pri pádoch z bicykla alebo korčuľovaní. Pomáhali sme preto nielen dospelým, ale i deťom, ktoré sa zranili pri športovaní. Lekári tiež zašívali rôzne poranenia hlavy a mnoho prípadov sa týkalo zranení pri varení – popáleniny alebo rezné rany," uviedol medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Kacian.

Pridané: 29. 03. 2018

Žilinská nemocnica vyrokovala nové podmienky s VšZP

Žilina 29. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline podpísala novú zmluvu s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Partneri sa dohodli na zmluvnom vzťahu s finančnými podmienkami v záujme zlepšenia a skvalitnenia zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek. „Intenzívne sme sa snažili o vyrokovanie čo najlepších podmienok, poisťovňa síce nebola ochotná akceptovať všetky naše požiadavky a potreby, no podarilo sa nám dohodnúť vyššie financovanie ako v predošlých rokoch. Pre zlepšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti a ďalšie skrátenie čakacích dôb však potrebujeme viac peňazí. Napriek obmedzeným zdrojom robíme maximum, aby sme mohli zachovať aktuálnu dostupnosť a zvýšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti," uviedol I. Stalmašek.

Pridané: 26. 03. 2018

Nové monitory dychu pre bábätká

Žilina 26. marec 2018 – Nadácia Križovatka dnes odovzdala novorodeneckému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina 15 kusov nových monitorov dychu BabySense v hodnote 1.200 eur. Monitory kontrolujú dych novorodencov a v prípade jeho zlyhania upozornia na problémy zvukovým a svetelným signálom. „Sme veľmi vďační a vážime si podporu Nadácie Križovatka, ktorá opäť darovala nášmu novorodeneckému oddeleniu monitory dychu. Prvýkrát sme nadviazali spoluprácu v roku 2008 a odvtedy sme z nadácie získali už 27 takýchto moderných prístrojov, ktoré zachraňujú životy novorodencov. Teší ma, že môžeme zlepšovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj vďaka podpore sponzorov, ktorí pomáhajú rozvíjať žilinskú nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Pridané: 26. 03. 2018

Odstávka telefónnych liniek

V pondelok 26.3.2018 dôjde od 1200 do 1300 h k nutnému odstaveniu telefónnych liniek Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina z dôvodu prác na hlavnej ústredni spoločnosti T-Com.

V uvedenom čase nebude možné sa telefonicky spojiť s ambulanciami a oddeleniami nemocnice prostredníctvom pevných liniek. Po skončení prác budú linky opäť fungovať v normálnom režime.

Ospravedlňujeme sa pacientom a rodinným príslušníkom za dočasné obmedzenia.

Pridané: 21. 03. 2018

Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici

Žilina 21. marec 2018 – V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci. Od 21. do 23. marca môžu predajnú výstavu navštíviť všetci záujemcovia vždy od 12.00 h do 14.30 h v priestoroch telocvične stacionára v budove pod transfúznou službou. Výťažok z predaja využije zariadenie na nákup ďalšieho materiálu pre pacientov s psychickými ťažkosťami.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ...
Strana 11 z 31
Počet návštev: 2939984
Dnes je 26. jún 2019, meniny má Adriána
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk