Aktuálne

Žilinská nemocnica opäť v prvej päťke najlepších

Žilina 16. december 2021 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline si v aktuálnom celoslovenskom hodnotení Nemocnica roka 2021 polepšila v bodovom výsledku a v rebríčku 11 štátnych univerzitných a fakultných nemocníc obsadila piate miesto. V skupine fakultných nemocníc sa umiestnila na druhej priečke. Nadpriemerné výsledky dosiahla žilinská nemocnica až v piatich zo šiestich hodnotených oblastí. Najvyšší rating získala aj tento rok v časti Transparentnosť a v komplexnom súhrne kategórie sa stala druhým najlepším zdravotníckym zariadením.

Ako informoval riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, výsledky negatívne ovplyvnila i pandémia ochorenia nového koronavírusu. „Žilinská nemocnica sa v posledných rokoch dostala z poslednej priečky do prvej päťky najlepších nemocníc, a to zásluhou nasadenia personálu, veľkých zmien a modernizácií, ktoré u nás neustále prebiehajú. Koniec vlaňajška a celý súčasný rok bol však pre nemocnice mimoriadne náročný. Naďalej sme nútení odkladať plánované zákroky, čo má v rôznej miere vplyv na viaceré z hodnotených aspektov," uviedol E. Dorčík, podľa ktorého si FNsP Žilina napriek tomu v rámci fakultných nemocníc udržala jedno z najvyšších skóre Case Mix Index, čo označuje priemernú náročnosť diagnóz pacienta. Vo výsledkoch však ešte stále vidí priestor na zlepšovanie. „Zapracovať je potrebné na kvalitatívnych parametroch, ktoré síce vo všetkých zdravotníckych zariadeniach čiastočne obmedzila pandémia ochorenia COVID-19, no v niektorých konkrétnych oblastiach určite dokážeme urobiť viac," dodal riaditeľ žilinskej nemocnice.

Žilinská nemocnica patrí do top päťky najlepších nemocníc

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline kontinuálne stúpa v hodnotení nemocníc inštitútom INEKO. V rokoch 2015 až 2017 obsadila trikrát po sebe posledné miesto. Odvtedy sa ale nelichotivým priečkam výrazne vzdialila a vplyvom sústavných zmien i zvyšovaním kvality poskytovanej starostlivosti opakovane dosahuje nadpriemerné výsledky vo viacerých ukazovateľoch. „Ďakujem najmä našim zamestnancom, pretože len ich spoločnou zásluhou je žilinská nemocnica každým rokom kvalitnejšia. A to napriek tomu, že aktuálne prežívame psychicky aj fyzicky intenzívne obdobie. Som preto veľmi vďačný za tím ľudí, ktorí za našu nemocnicu stále bojujú a nevzdali to ani v tomto mimoriadne náročnom období," zdôraznil E. Dorčík.
Počet návštev: 6487570
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk