Aktuálne

Žilinská nemocnica dnes žiari žltými narcismi

Žilina 11. apríl 2019 – Verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine môžu dnes podporiť aj návštevníci Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Pokladničku s viditeľným označením 23. ročníka Dňa narcisov nájdu pred hlavným vstupom do areálu pre peších a rovnako v Klientskom centre na prízemí v hlavnej budove polikliniky. O časť financií z dobročinného výťažku sa bude uchádzať tiež oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice.

Primárka žilinskej onkológie Dagmar Sudeková prezradila, že v prípade schválenia projektu by vďaka zbierke pribudla na oddelenie moderná bioptrónová lampa. „Chceli by sme pacientom poskytovať takzvanú liečbu svetlom alebo fototerapiu. V lampe je možné meniť filtre, ktoré majú špecifické účinky a pomáhajú pri ošetrovaní rán, dekubitov, pri bolestivých ranách, bolestiach chrbtice či krku," priblížila D. Sudeková. V minulých rokoch získali z vyzbieraných peňazí Dňa narcisov už päť nových invalidných vozíkov, päť prenosných infúznych púmp a financie na organizáciu rekondično-rehabilitačného pobytu v Tatrách pre 32 onkologických pacientov. „Každá pomoc je vítaná a zvyšuje komfort pre našich onkologických pacientov. Popri ich náročnej liečbe a všetkému, čím si musia prechádzať, sú práve takéto investície veľkým prínosom. Zmiernenie bolesti biolampou, voľný pohyb pri chemoterapii prostredníctvom infúznych púmp a ďalšie zlepšenia nám umožňujú poskytnúť pacientom nielen čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť, ale ponúknuť k nej aj určitú pridanú hodnotu," doplnila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie.

Do zbierky Dňa narcisov môžu prispieť aj návštevníci v žilinskej nemocnici

Vedúca sestra žilinskej onkológie a zároveň členka Ligy proti rakoviny v pobočke Žilina Jana Ďurajková pripomenula, že minulý rok sa podarilo v rámci Dňa narcisov vyzbierať spolu 1 027 086,31 eur. „Žlté narcisy budú rozdávať dobrovoľníci v tričkách s logom Ligy proti rakovine a identifikačným číslom v celej Žiline. Veríme, že aj tento rok sa mnoho ľudí rozhodne pomôcť dobrej veci a prispieť na verejnoprospešnú zbierku. Ďakujeme každému, kto takto symbolicky žltým narcisom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorí bojujú s onkologickým ochorením," uviedla J. Ďurajková.
Počet návštev: 3098243
Dnes je 22. august 2019, meniny má Tichomír
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk