Aktuálne

Výnimočné polohovacie pomôcky pre onkologických pacientov

Žilina 27. február 2020 – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina získalo nové polohovacie pomôcky pre pacientov. Nadácia Anjelské krídla venovala žilinskej onkológii 30 ručne šitých oválnych vankúšikov.

Polohovacie pomôcky napomôžu predovšetkým k spríjemneniu a lepšiemu zvládnutiu hospitalizácie. Nadácia Anjelské krídla zorganizovala tiež verejnú výzvu, do ktorej sa zapojili ľudia zo Žiliny i širšieho okolia a ako podporu pacientom bojujúcim s onkologickým ochorením darovali desiatky krásnych šatiek. Vedúca sestra oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Jana Ďurajková uviedla, že nejde len o malé detaily, ale cenné pozitívne impulzy. „Pri každom ochorení netrpí len telo, ale i duša, a pri onkologických pacientoch ide o nesmierne bolestivý zásah do celého života. Aj preto sme filozofiu nášho oddelenia postavili na pomoci, podpore a najmä citlivom prístupe. Snažíme sa pacientom poskytovať okrem odbornej liečby a kvalitnej starostlivosti najmä ľudskosť a spolupatričnosť. Ďakujeme preto všetkým, ktorí sa rozhodli našich pacientov takýmto spôsobom podporiť a ukázať im, že pri nich stojíme a nie sú v ich náročnom boji sami," zdôraznila J. Ďurajková.

Nadácia Anjelské krídla darovala onkológii výnimočné vankúšiky Vankúšiky pomáhajú pri polohovaní pacientov


„Sme veľmi šťastní, že môžeme robiť radosť, šíriť lásku a ďakujeme každému, kto sa zapája a pomáha pri projektoch a aktivitách nadácie. Chceme, aby ľudia otvárali srdcia a vnímali dar života a vzájomnej spolupatričnosti. Aby si pomáhali, uvedomovali si, čo je v živote skutočne dôležité," pripomenula správkyňa Nadácie Anjelské krídla Alexandra Majeríková. Ľudia majú podľa nej z vankúšikov radosť, a to je podstatné.

Dar polohovacích vankúšov na onkologické oddelenie je rozšírením unikátneho projektu „Anjelský vankúšik", rovnako z dielne Nadácie Anjelské krídla. Prítulných spoločníkov dostávajú najmenší pacienti pri príjme na hospitalizáciu na oddelenie pediatrie. Pomáhajú im s odbúraním stresu, lepšou aklimatizáciou v nemocničnom prostredí a malých „mojkáčikov" si odnášajú so sebou domov ako príjemnú spomienku. Od roku 2019, kedy začal projekt v žilinskej nemocnici ako prvom zdravotníckom zariadení na Slovensku fungovať, venovala nadácia malým pacientom už takmer 900 anjelských vankúšikov.
Počet návštev: 7034323
Dnes je 29. jún 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk