Aktuálne

Vlani sa v Žiline narodilo 1528 detí, novoročným bábätkom sa stala malá Matilda

Žilina 3. január 2019 – V žilinskej nemocnici absolvovalo minulý rok pôrod 1507 mamičiek. Na svet tu prišlo spolu 1528 detí, pričom dvojičky sa narodili 21-krát. Prevahu mali chlapci, ktorí prevýšili počet dievčat o 150 bábätiek (839/689). Spomedzi mien boli najobľúbenejšími Jakub, Matej či Adam a tiež Ema, Kristína a Sofia.

„Vlani prešlo oddelenie gynekológie a pôrodníctva výraznými zmenami a v pláne máme ďalšie investície. Našou prioritou je, aby budúce mamičky vedeli, že u nás môžu rodiť vo vynovených a pohodlných priestoroch, kde sa o nich postarajú špičkoví odborníci," zdôraznil generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že čoskoro pribudnú i nové postieľky pre novorodeniatka, prebehne výmena klasických pacientskych postelí v rámci centrálneho verejného obstarávania ministerstva zdravotníctva a nemocnica dokončuje aj práce na rekonštrukcii izieb.

„Chceme, aby sa gynekológia stala takpovediac našou výkladnou skriňou. Nemocnica už zrealizovala mnohé pozitívne zmeny, čo sa týka napríklad interného oddelenia, chirurgie, úrazovej chirurgie, LDCH a iných priestorov, ktoré sú dnes už kompletne zmodernizované. Takýto komfort patrí aj do pôrodnice," dodal I. Stalmašek. Okrem štandardných izieb sú dispozícii jednolôžkové izby a  súkromné apartmány s vlastnými sociálnymi zariadeniami, kde môžu s mamičkami stráviť prvé dni s bábätkom tiež oteckovia či iní rodinní príslušníci.


Prvým bábätkom roku 2019 sa v žilinskej nemocnici stala malá Matilda, ktorá sa narodila ako druhá dcérka maminke Silvii zo Žiliny 1. 1. 2019 o 2:15 h ráno, vážila 3000 gramov a merala 49 centimetrov. Zablahoželať obom pacientkam dnes prišiel okrem generálneho riaditeľa nemocnice i primátor mesta Žilina Peter Fiabáne. Celej rodinke obaja popriali veľa zdravia, šťastia, lásky a čo najskorší návrat domov. Medzi novoročné pacientky sa 1. januára zaradili aj ďalšie štyri šťastné maminky.


Lenka Záteková
hovorkyňa FNsP Žilina

Počet návštev: 2939995
Dnes je 26. jún 2019, meniny má Adriána
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk