Aktuálne

Vianočná výstava a trhy na Mariánskom námestí

Žilina 28. november 2019 – Vianoce v žilinskej nemocnici budú aj tento rok plné jedinečných zážitkov, pomoci a vianočnej atmosféry. Už v nasledujúcich dňoch pripravila Fakultná nemocnica dva výnimočné projekty.

Vianočná výstava pacientov ponúkne unikátne ručne vytvorené výrobky

Tradičná vianočná výstava v priestoroch Denného psychiatrického stacionára oddelenia psychiatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa tento rok uskutoční v dňoch 2. až 4. decembra 2019 (pondelok až streda) vždy od 12.00 do 14.30 h. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na približne stovku originálnych ručne vytvorených sviatočných dekorácií, úžitkových či iných predmetov s vianočnou tematikou, ktoré vyrobili pacienti oddelenia psychiatrie, klienti Denného psychiatrického stacionára, Centra pre liečbu drogových závislostí v Považskom Chlmci a členovia Občianskeho združenia Mozaika. Podporiť psychiatrických pacientov a činnosť oddelenia bude možné formou príspevku za jednotlivé produkty. „Výrobky vytvárajú klienti v rámci terapií, pomáhajú im v liečbe, rozvoji a každý jeden kúsok má svoj jedinečný príbeh. Je za ním životná cesta, odhodlanie a láska, ktorú do predmetov klienti vkladajú," priblížila organizátorka výstavy a fyzioterapeutka Denného psychiatrického stacionára FNsP Žilina Renáta Pečalková. Pacienti podľa nej skúšajú mnohé techniky a materiály, či už papier, drevo, hlinu, látku a iné, a mnohokrát práve v tejto činnosti nájdu svoj talent alebo nadanie, ktoré im pomáha prekonávať ťažké obdobia. Výťažok bude použitý na nákup ďalšieho materiálu využívaného pri pracovných terapiách pre pacientov s psychickými ťažkosťami.

Vianočná výstava 2019

Od 2. decembra do 8. decembra 2019 (pondelok až nedeľa) zase otvorí Nadácia Anjelské krídla v spolupráci s partnermi charitatívny vianočný stánok na oficiálnych Vianočných trhoch mesta Žilina na Mariánskom námestí. Výťažok venuje nadácia na pomoc rodinám v ťažkej životnej situácii a časť financií pomôže i žilinskej nemocnici na zakúpenie nových paplónov a vankúšov pre pacientov interného oddelenia. „Tento rok sme pre návštevníkov vianočných trhov pripravili podobne ako vlani rôzne umelecké predmety, sviečky, prírodné mydielka, nadačné prívesky, nadačné a anjelské vankúše, ale tiež hračky a, samozrejme, chýbať nebude občerstvenie a niečo teplé na zohriatie. Vďaka našim partnerom ponúkneme každý deň niečo iné, či už pizzu, sladké šišky, kebab, ale napríklad aj tradičný guláš. Tešíme sa na všetkých, ktorí nás prídu podporiť, vychutnať si sviatočnú atmosféru vianočných trhov a zároveň pomôcť rodinám v nadácii a nemocnici," priblížila správkyňa Nadácie Anjelské krídla Alexandra Majeríková. Charitatívny stánok, ktorý nadácii bezplatne poskytne mesto Žilina, nájdu návštevníci už budúci týždeň na Vianočných trhoch na Mariánskom námestí v Žiline od pondelka do nedele vždy v čase od 16.00 do 21.00 h, cez víkend od 14.00 do 21.00 h.

Vianočné trhy 2019

Počet návštev: 7034371
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk