Aktuálne

V žilinskej pôrodnici sme privítali tisícu mamičku

Žilina 13. august 2019 – V sobotu (10. 8. 2019) odviedli pôrodníci Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline v poradí už tisíci tohtoročný pôrod. Ráno o 8:36 sa maminke Soničke narodil cisárskym rezom malý Matias, ktorý po narodení meral 52 centimetrov a vážil 3540 gramov. Aj napriek tomu, že sa chlapček vypýtal na svet o týždeň skôr, obaja sú zdraví a v poriadku.

V žilinskej pôrodnici privítali jubilejnú 1000. mamičku

Mamičke Soničke prišiel k bábätku zablahoželať i generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek spolu s medicínskym riaditeľom Igorom Bízikom a primárom oddelenia gynekológie a pôrodníctva Martinom Sudekom. „Každá maminka je pre nás veľmi dôležitá a sme radi, že si vyberie práve našu pôrodnicu. No 1000. pôrod je pre nás výnimočným okamihom, lebo vtedy si ešte o niečo viac uvedomíme, koľko nových životov u nás prichádza každý rok na svet a koľko spokojných mamičiek si svoje malé radosti od nás odnáša," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina. Matiasko je prvým dieťatkom mladej rodinky z Paštinej Závady, a aj preto im vedenie nemocnice a oddelenia nielen úprimne zablahoželalo, ale taktiež poprialo, aby sa mamička do pôrodnice opäť vrátila, a to z rovnako krásneho dôvodu a Matiaskovi pribudol neskôr i súrodenec.

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva zažíva tento rok „tehotenský boom", žilinskú pôrodnicu si pre jeden z najkrajších okamihov v živote vyberá stále viac mamičiek. Vlani odviedli pôrodníci tisíci pôrod až v posledný augustový deň, už teraz preto nemocnica odhaduje rekordný rok. „Z celého srdca gratulujeme všetkým čerstvým maminám a ďakujeme za ich dôveru, veľmi si ju vážime a zaväzuje nás k ďalším pozitívnym zmenám, ktoré u nás chystáme," dodal I. Stalmašek.
Počet návštev: 6250547
Dnes je 27. november 2021, meniny má Milan
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk