Aktuálne

V žilinskej pôrodnici sa narodilo tisíce bábätko. Je ňou malá Kysučanka Patrícia.

Žilina 31. august 2018 – Desať minút po polnoci v piatok 31. augusta 2018 prišlo na svet v pôrodnici žilinskej nemocnice v poradí už 1000. novorodeniatko. Malá Patrícia sa narodila prvorodičke Veronike z Ochodnice prirodzenou cestou bez akýchkoľvek komplikácií. Dievčatko je zdravé, pri narodení meralo 51 centimetrov a vážilo 3730 gramov.

Čerstvej mamičke hneď ráno zablahoželal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Martin Sudek, primárka novorodeneckého oddelenia Katarína Jackuliaková, ktorá bola i priamo pri pôrode, a tiež medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Bízik. „Maminke všetci úprimne gratulujeme a prajeme jej i Patrícii predovšetkým veľa zdravia, šťastia a lásky. Keďže je Paťka prvým dieťatkom v rodine, rodičom želáme čo najviac takýchto výnimočných chvíľ a radi ich u nás znovu privítame, ak sa rozhodnú aj pre ďalšieho súrodenca," uviedol medicínsky riaditeľ.

Mamičke zablahoželalo vedenie nemocnice i primári gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia Čerstvá maminka Veronika s malou Patríciou

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie žilinskej nemocnice sa stáva pre mamičky rok čo rok obľúbenejším. „Vlani sa u nás narodilo 1541 detí, veríme, že tento rok počet opäť stúpne. Rodia u nás nielen Žilinčanky, ale tiež maminky z Kysúc, Bytčianska, Rajeckej doliny a dokonca i z Oravy či Liptova. Teší nás hlavne, že mamičky sú spokojné, domov si odnášajú zdravé deti a mnoho z nich sa k nám s dôverou vracia a stávame sa takpovediac súčasťou ich rodín. Sme radi, že môžeme pomáhať pacientkam pri takýchto krásnych okamihoch v ich živote," dodal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Martin Sudek.

Počet návštev: 4877988
Dnes je 19. január 2021, meniny má Drahomíra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk