Aktuálne

Špeciálny Deň narcisov 2020

Žilina 29. júl 2020 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline opätovne podporuje tradičnú verejnú finančnú zbierku Deň narcisov. Tento rok síce nebude možné vzhľadom na mimoriadnu situáciu zakúpiť žlté narcisy v uliciach alebo areáli nemocnice priamo z rúk dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, no výnimočnú zbierku bude možné podporiť špeciálnym spôsobom.

Žlté narcisy opäť zakvitnú v piatok 31. júla

Liga proti rakovine pravidelne podporuje z výťažku Dňa narcisov aj oddelenie klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina. „V priebehu posledných troch rokov sa nám podarilo vďaka výnimočnému projektu žltých narcisov zakúpiť pre našich onkologickým pacientov päť špeciálnych prenosných infúznych púmp pre voľný pohyb počas podávania chemoterapie, päť nových invalidných vozíkov a modernú bioptrónovú lampu na liečbu svetlom a fototerapiu. Veríme, že napriek obmedzeniam uvidíme v piatok mnoho pripnutých narcisov, ktorými ľudia podporia a vyjadria spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s týmto náročným ochorením. Ďakujeme za každý jeden príspevok na podporu onkologických pacientov," priblížila vedúca sestra oddelenia klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice a zároveň členka Ligy proti rakoviny v pobočke Žilina Jana Ďurajková.

Z vlaňajšieho výťažku zakúpila žilinská onkológia bioptrónovú lampu na liečbu svetlom a fototerapiu

V piatok 31. júla môžu záujemcovia získať narcis za dobrovoľný finančný príspevok exkluzívne v pobočkách partnerov – Slovenská sporiteľňa, Billa s.r.o., FRESH, LABAŠ s.r.o., sieť potravín Terno a Kraj, Tesco, dm drogerie markt, Teta drogérie, 101 DROGERIE. Príspevok je možné venovať od 31. 7. do 14. 8. 2020 tiež prostredníctvom:
  • SMS na 848 (hodnota SMS je 3 €),
  • účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454,
  • QR kódu (nižšie):

  • virtuálny narcis sa dá získať v online zbierke na www.dennarcisov.sk alebo v online zbierke www.zlavadna.sk či www.astratex.sk,
  • nákupom limitovanej edície ponožiek Fusakle a zubných kefiek CURAPROX,
  • v sieti bankomatov a vkladomatov Slovenskej sporiteľne.
Všetky informácie sú dostupné na hlavných stránkach Dňa narcisov na www.dennarcisov.sk a www.lpr.sk.
Počet návštev: 7034301
Dnes je 29. jún 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk