Aktuálne

Školský rok začína aj deťom v žilinskej nemocnici

Žilina 3. september 2018 – V pondelok začína nový školský rok tiež pacientom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Už 93 rokov tu pôsobí Základná škola s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Žiline, ktorá je od roku 2006 organizačnou zložkou Spojenej školy J. M. Hurbana 36, Žilina. „Malí pacienti sa často tešia, že sa počas pobytu v nemocnici vyhnú vyučovaniu, no výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha aj priamo u nás, aby žiaci nič nezameškali a mohli sa po príchode domov vrátiť bez problémov späť do školy. V septembri teda začína vyučovanie i v žilinskej nemocnici," informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Na žiakov čaká samostatná učebňa Osmijanko

Špeciálne vyučovanie prebieha v učebni Osmijanko na prízemí detského oddelenia a rovnako individuálne priamo na izbách. „Zúčastňujú sa všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, ročne ide približne o 250 detí mladšieho školského veku a 350 žiakov staršieho školského veku. Práve podľa zdravotného stavu absolvujú žiaci denne buď jednu, dve alebo tri vyučovacie hodiny," priblížila učiteľka ZŠ a MŠ pri zdravotníckom zariadení v Žiline Adriana Puchoňová. Podľa jej slov je najobľúbenejším predmetom slovenský jazyk a literatúra, najviac bavia deti skupinové aktivity a zážitkové vyučovanie. U starších školákov prevláda práca s počítačmi a interaktívnou tabuľou.

Prvý školský deň dnes absolvujú aj malí pacienti žilinskej nemocnice

Súčasťou školy je v žilinskej nemocnici aj školský klub detí, kde si môžu pacienti rozvíjať svoju tvorivosť i kreativitu využívaním netradičných výtvarných a pracovných techník. „Samotné vyučovanie a poobedné aktivity majú pre deti veľký význam, pomáhajú odbúravať stres z neznámeho nemocničného prostredia a tiež odpútavajú pozornosť od samotnej choroby či vyšetrení," doplnila A. Puchoňová.
Počet návštev: 4877848
Dnes je 18. január 2021, meniny má Bohdana
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk