Aktuálne

„Priatelia Stonožky“ venovali nemocnici viac ako 9-tisíc eur z predaja vianočných pohľadníc

Žilina 12. december 2019 – Členovia Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky" aj tento rok odovzdali peňažné šeky na podporu oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Žilinskej nemocnici venovali „Stonožkári", ako sa členovia združenia nazývajú, 9 454,90 eur z vlaňajšieho predaja vianočných pohľadníc.

Darovacie listy prevzalo deväť zástupcov oddelení FNsP Žilina – z neurológie, vnútorného lekárstva, chirurgie, úrazovej chirurgie, ambulantnej časti fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, lôžkovej časti fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, dermatovenerológie, anestéziológie a intenzívnej medicíny a neonatológie. „Financie sme použili na nákup prístrojového a materiálneho vybavenia pre oddelenia, pacientov a zamestnancov. Sú to rôzne menšie i väčšie položky, ktoré nám pomôžu v ďalšom rozvoji zdravotnej starostlivosti. Pribudla nám napríklad nová elektrická odsávačka, vankúše, paplóny, polohovacie pomôcky či senzory pre bábätká," priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek. Podľa jeho slov spolupráca s Občianskym združením „Priatelia Stonožky" úspešne pretrváva od roku 2002, odkedy „Stonožkári" pomohli nemocnici vyzbierať už viac ako 91-tisíc eur a cez tritisíc dolárov. „Veľmi si naše partnerstvo vážime a sme radi, že môžeme byť každé Vianoce súčasťou tohto skvelého projektu, za čo ďakujeme celému tímu „Stonožkárov" pod vedením pani Daniely Popluhárovej," dodal I. Stalmašek. Tento rok sa do aktivity predaja vianočných pohľadníc zapojilo aj mesto Žilina, ktoré výťažok rovnako venuje žilinskej nemocnici.

Priatelia Stonožky odovzdali žilinskej nemocnici financie z predaja vianočných pohľadníc

Občianske združenie „Priatelia Stonožky" získava finančné prostriedky z predaja deťmi maľovaných vianočných pohľadníc, tiež z podielových daní, zbierok a iných akcií. „Veľké poďakovanie patrí pedagógom zo ZŠ Jarná a ZUŠ Ferka Špániho v Žiline, najmä p. učiteľkám Lajčiakovej a Bohuníckej, ktoré každoročne zapájajú deti do maľovania vianočných pohľadníc. Sme veľmi radi, že tento rok nám pomohli s kresbami vianočných pohľadníc aj pedagógovia a deti zo ZUŠ Ladislava Árvaya v Žiline. Veľmi si Vážime podporu našej humanitárnej práce a ďakujeme pánom Achimovi Stuhlmannovi, Bohušovi Gaňovi,  Zdenkovi Šimalovi a Miroslavovi Drahnovi," povedala predsedníčka OZ „Priatelia Stonožky" Daniela Popluhárová.

Vianočné pohľadnice pre rok 2019 si môžu pacienti v žilinskej nemocnici zakúpiť ešte aj v týchto dňoch. Aktuálne ich nájdu na  oddeleniach chirurgie, vnútorného lekárstva, neurológie, dermatovenerológie, anestéziológie a intenzívnej medicíny. Pohľadnice je možné získať tiež priamo cez Občianske združenie „Priatelia stonožky", bližšie informácie na www.centipedefriend.org.

Vianočné pohľadnice sa dajú zakúpiť aj priamo na oddeleniach v žilinskej nemocnici


Počet návštev: 7034378
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk