Aktuálne

Posledná dodávka postelí ukončila najväčšiu modernizáciu lôžok

Žilina 13. november 2019 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline sa dočkala a tento týždeň kompletne dokončila historicky najväčšiu výmenu lôžok pre pacientov. Spolu 513 nových postelí, ktoré do nemocnice prichádzali postupne od konca októbra, sa už nachádza na oddeleniach. „Posledný kamión dorazil v pondelok, takže aktuálne prebiehajú záverečné výmeny lôžok. Chcem sa preto touto cestou poďakovať všetkým pacientom za pochopenie, trpezlivosť a predovšetkým našim zamestnancom za ich nasadenie a pomoc, s ktorou posledné týždne postele rozvážali na jednotlivé oddelenia, pripravovali ich na izby, prekladali pacientov a odvážali staré lôžka. Veľmi si vážim, že všetky činnosti zvládli počas bežného chodu oddelení popri ich každodennej práci a starostlivosti o pacientov, za čo som im nesmierne vďačný," zdôraznil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Na 17 oddeleniach sa už nachádza 513 nových lôžok

Nové postele s antidekubitnými matracmi vysúťažilo pre nemocnicu v Žiline ministerstvo zdravotníctva v rámci centrálneho verejného obstarávania v celkovej výške 1,6 milióna eur. Spolu 17 oddelení si rozdelilo sedem typov lôžok od štandardných až po postele najvyššej triedy pre špecializované výkony na chirurgii a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Rozdiel od pôvodných postelí je obrovský, a to nielen pre pacientov, ktorí majú dnes omnoho väčšie pohodlie a komfort, no taktiež pre našich zdravotníkov. Postele sú polohovateľné, je k nim jednoduchší prístup, manipulácia či presun sú omnoho ľahšie, takže námaha personálu sa v tomto ohľade jednoznačne znižuje," dodal generálny riaditeľ FNsP Žilina.

Nové postele umožňujú lepšie možnosti polohovania a jednoduchšiu manipuláciu s pacientom na lôžku

Podľa slov vedúceho hospodársko-technického odboru žilinskej nemocnice Eduarda Dorčíka ostanú v areáli nemocnice už len mierne obmedzenia. „Všetky nové postele sú rozdistribuované, ostáva nám dokončiť triedenie starých lôžok. Časť z nich ostáva v našom lôžkovom fonde, časť posunieme ďalej iným organizáciám a tie v najhoršom stave putujú do zberných kontajnerov," priblížil E. Dorčík s tým, že práce by sa však už nemali dotknúť dopravy. „Parkovanie je opäť plne prístupné aj na záchytnom parkovisku pri pavilóne LDCH. Pred touto budovou sa ešte nachádzajú zberné kontajnery, ktoré po naplnení odvezieme a kompletne tým ukončíme celú výmenu. Chceme sa preto poďakovať aj všetkým vodičom a návštevníkom, ktorí s nami zvládli toto náročné obdobie a obmedzenia s tým spojené," doplnil vedúci hospodársko-technického odboru fakultnej nemocnice v Žiline.
Počet návštev: 3558626
Dnes je 22. január 2020, meniny má Zora
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk