Aktuálne

Operačná sála na ortopédii prešla obnovou, nové vybavenie spresní výkony

Žilina 29. november 2018 – Nemocnica čiastočne zrekonštruovala priestory operačnej sály na oddelení žilinskej ortopédie. Okrem vymaľovania zainvestovala tiež do novej operačnej lampy a pribudla i moderná artroskopická veža.„Vďaka modernizácii sa nám podarilo zvýšiť komfort prostredia, ale tiež kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.


Nové prístrojové vybavenie nám umožňuje realizovať presnejšie výkony. Postupne sa v nemocnici snažíme obnoviť nielen izby, čakárne a ambulancie, no i operačné sály, aby sme vytvorili zdravotníkom lepšie podmienky a tí mohli jednoduchšie pomáhať našim pacientom," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov boli celkové investície na obnovu operačnej sály vo výške 18.500 eur.Nová operačná lampa umožňuje flexibilnejšiu manipuláciu so svetlom počas ortopedických operácií, čím dochádza k ich celkovému skráteniu. „Svetlo je ostrejšie a je možné ho presnejšie cieliť do operačného poľa. Pociťujeme výraznejší rozdiel najmä z hľadiska komfortu pre operatéra, zákroky sú rýchlejšie, nemusíme sa zdržiavať náročným nastavovaním osvetlenia a znižujeme tým aj riziko vzniku infekcie," zdôraznil zástupca primára oddelenia otopédie Augustín Majcher. Studené LED žiarenie prináša i úsporu energií, nemocnica tak šetrí finančné prostriedky.


„Veľký prínos má zároveň moderná artroskopická veža s novými optikami a inštrumentáriom.
Používame ju štandardne pri artroskopiách kolena, ramena a tiež pri operáciách menších kĺbov, ako je členok a lakeť," doplnil A. Majcher.

Lenka Záteková
hovorkyňa FNsP Žilina
Počet návštev: 2840450
Dnes je 25. máj 2019, meniny má Urban
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk