Aktuálne

Od pondelka potrebuje pacient pred hospitalizáciou PCR test

Žilina 2. september 2021 – Na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republika sprísňuje Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pravidlá príjmu pacientov na plánované hospitalizácie. Od pondelka 6. septembra sa musia všetky osoby – zaočkované aj nezaočkované – pred nástupom na plánovaný pobyt v nemocnici preukázať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín. Na bezplatné vyšetrenie sa vopred objednajú cez webstránku www.korona.gov.sk alebo telefonicky na Call centre: 0800 174 174 alebo 02 3235 3030.

PCR testy boli v žilinskej nemocnici doteraz vyžadované len pred nástupom na operačné výkony, aktuálne usmernenie rozširuje podmienku tohto typu testovania pre pacientov prijímaných na všetky plánované hospitalizácie, teda i bez chirurgického zákroku. Pri akútnych príjmoch, vrátane pôrodov, nie je možné takéto testovanie vopred naplánovať a zabezpečiť, podmienka sa preto netýka neodkladných – urgentných stavov. Prechodné obdobie nových pravidiel plynie ešte do konca tohto týždňa. Pre dodržanie termínov plánovaných hospitalizácií prosíme pacientov, ktorí majú nástup do nemocnice od pondelka 6. septembra, aby sa čo najskôr – najlepšie ihneď – objednali na PCR vyšetrenie cez webstránku www.korona.gov.sk. Po zadaní osobných údajov zaškrtne pacient v objednávacom systéme v časti „Vyberte príznaky alebo dôvod vyšetrenia" možnosť „Idem na predoperačné vyšetrenie" a vloží dátum nástupu do nemocnice, podľa ktorého mu portál automaticky vytvorí termín PCR testovania hradeného zdravotnou poisťovňou.

Podmienky pre návštevy hospitalizovaných pacientov ostávajú v pôvodnom režime, ktorý sa riadi aktuálnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR – po očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19. Kompletné podmienky sú zverejnené aj na webstránke www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne.

Počet návštev: 5939174
Dnes je 17. september 2021, meniny má Olympia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk