Aktuálne

Novinka v žilinskej nemocnici – kvalitné a výhodné masáže aj bez predpisu

Žilina 7. august 2019 – Oddelenie Fyziatrie, balneológie a rehabilitácie (fyziatricko-rehabilitačné oddelenie - ambulantné FRO) Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ponúka pre všetkých záujemcov okrem štandardných masážnych procedúr v rámci predpisu lekára aj voľne dostupné masérske služby Masážneho raja. K dispozícii sú nielen klasické metódy, ale i novinky v podobe osvedčenej masáže bankovaním a lávových kameňov.


Masážny raj sa nachádza v priestoroch ambulantnej časti FRO v suteréne pavilónu J – Spoločné komplementy na úseku vodoliečby. „Poskytujeme mnoho procedúr, ktoré je možné absolvovať aj bez odporúčania lekára, rozhodli sme sa ich preto otvoriť širokej verejnosti. V súčasnosti sa stále viac objavujú zdravotné problémy vyplývajúce zo sedavého zamestnania, zvýšenej fyzickej záťaže, tiež migrény, rôzne zápalové ochorenia a iné bolestivé prípady. Správna a cielená masáž dokáže uvoľniť telo, zrelaxovať dušu, zmierniť a mnohokrát dokonca úplne odstrániť tieto ťažkosti," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Fyziatria, balneológia a rehabilitácia pociťuje intenzívny nárast pacientov. V medziročnom porovnaní stúpol ich počet len v ambulantnej oblasti o viac ako tisíc, s čím sa predĺžili i čakacie doby. „Pacienti často vyhľadávajú masáže, ktoré sa pohybujú v cene niekoľko desiatok eur a pri pravidelných návštevách vedia poriadne zaťažiť rodinný rozpočet. V Masážnom raji sme sa snažili nastaviť ceny tak, aby boli prijateľnejšie, ľudia si ich mohli dovoliť absolvovať častejšie a dokázali sme im pomôcť nielen riešiť už existujúce zdravotné problémy, no rovnako im predchádzať," doplnila profesionálna masérka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Jana Hrušková.

Relaxačné masáže môžete za výhodné ceny absolvovať aj v žilinskej nemocnici

Ponuka voľne dostupných masáží zahŕňa klasickú masáž celého tela, chrbta, končatín, šije či brucha. Veľmi obľúbenou liečebnou metódou je taktiež bankovanie. „Pôsobí pri viacerých problémoch, ako sú bolesti chrbtice, hlavy, migrény, stuhnuté svalstvo, reumatické problémy, zápaly alebo celulitída. Procedúra prebieha za pomoci masážnych bánk, ktoré môžu v závislosti od podtlaku vytvoriť drobné hematómy. Netreba sa ich však báť, sú absolútne prirodzeným výsledkom tejto metódy," vysvetlila masérka J. Hrušková. Poslednou novinkou Masážneho raja sa podľa nej stala masáž lávovými kameňmi. Procedúra využíva silu a pozitívnu energiu kameňov nahriatych na 40 až 60 stupňov, ktoré rozširujú cievy, žily, uvoľňujú svalstvo a bolestivé miesta.

Záujemcovia i pacienti sa môžu vopred informovať alebo priamo objednať osobne na recepcii FRO v ambulantnej časti, prípadne telefonicky na čísle +421 41 5110 568. Bližšie informácie k účinkom a kontraindikáciám masáží a kompletný cenník je zverejnený na webstránke žilinskej nemocnice www.fnspza.sk v sekcii Oddelenia – Fyziatria, balneológia a rehabilitácie – Masážny raj.

Ponuka Masážneho raja FNsP Žilina
Počet návštev: 4669184
Dnes je 5. december 2020, meniny má Oto
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk