Aktuálne

Nové toalety pre najmenších pacientov a rodičov v detskej poliklinike

Žilina 19. február 2020 – Detská poliklinika žilinskej nemocnice má za sebou ďalšiu úspešnú rekonštrukciu. Staré pôvodné priestory sociálnych zariadení na 1. poschodí prešli kompletnou modernizáciou vďaka príspevku grantového programu zdravotnej poisťovne Dôvera vo výške 15-tisíc eur.

Čakanie u detských lekárov spríjemnia nové televízie

„Popri investíciách z našich zdrojov a z financií Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky sa snažíme hľadať aj podporu zo strany externých spoločností, ktoré pomáhajú v rozvoji regiónov, napríklad formou grantov. Som rád, že sa nám podarilo uspieť a zdravotná poisťovňa Dôvera nám poskytla peňažné prostriedky na skvalitnenie a zvýšenie pohodlia pre pacientov v detskej poliklinike," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov zahŕňali stavebné práce v rámci projektu nielen výmenu okien, obkladu, dlažby a svietidiel, ale taktiež samotného vybavenia. „Keďže ide predovšetkým o detské sociálne zariadenia, zrealizovali sme úpravy tak, aby ich mohli deti bez problémov využívať. Popri toalete a umývadle v štandardných rozmeroch pre dospelých sme doplnili jeden menší detský záchod a malé umývadlo umiestnené o niečo nižšie, aby bolo pre deti lepšie dostupné," priblížil generálny riaditeľ. Súčasťou grantu bol i nákup a inštalácia štyroch televízií do čakární pediatrických ambulancií, ktoré výrazne prispejú k zvýšeniu komfortu a spríjemnenia čakania na vyšetrenie.


Modernizácia sociálnych zariadení v detskej poliklinike Pribudlo tiež špeciálne detské umývadlo i malý záchod

Rekonštrukcia sociálnych zariadení na 1. poschodí nie je prvou zmenou v rámci detskej polikliniky. Nemocnica obnovila priestory na prízemí, kde vznikla moderná príjmová ambulancia pediatrie a detská pohotovosť. Obnovou prešli tiež ordinácie pediatrickej ortopédie, ktoré sa presťahovali do nových priestorov na prízemí, a vďaka spolupráci s futbalistami MŠK Žilina pribudla na schodisku bezbariérová plošina. „Napriek tomu však v detskej poliklinike ešte stále bojujeme s modernizačným dlhom, ktorý je v niektorých priestoroch naďalej cítiť. Postupne robíme malé i väčšie zmeny a verím, že aj keď sa nedá všetko naraz, každý krok je dôležitý a prináša zlepšenia pre našich pacientov i zamestnancov," uzavrel I. Stalmašek.
Počet návštev: 7034392
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk