Aktuálne

Nové katétre pre urologických pacientov

Žilina 13. november 2018 – Žilinská nadácia „Anjelské krídla" podporila Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline a venovala oddeleniu urológie 300 kusov katétrov v celkovej hodnote približne 650 eur. „S nadáciou sme nadviazali spoluprácu už v minulosti, pomáhajú nám na našom detskom oddelení, preto som rád, že v partnerstve pokračujeme a Anjelské krídla nás podporili aj takýmto spôsobom. O pár týždňov už plánujeme ďalší projekt, verím, že sa nám ho podarí úspešne zrealizovať," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Poďakoval predovšetkým zakladateľke a správkyni nadácie Alexandre Majeríkovej, ktorá navštívila nemocnicu aj s členom správnej rady nadácie Borisom Rizmanom. Podľa jej slov je cieľom „Anjelských krídel" pomáhať všetkým, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. Katétre darovala rodina, ktorá ich už nepotrebovala a nadácia ich následne nezištne poskytla nemocnici. „Všetci z nadácie sme Žilinčania a prioritne chceme preto pomáhať tu, v našom meste a kraji. Je veľmi veľa rodín s ťažko chorými deťmi, taktiež ľudí v existenčne zložitej situácii. Máme tu centrá pre týrané deti, onkológiu, týrané matky umiestnené v centrách. Aj keby tu bolo 10 nadácii, ako sme my, stále je kde pomáhať a komu. My chceme spájať pomoc, lásku, možnosti a hlavne ukázať aj mládeži, ľuďom, že je tu cesta ako podať pomocnú ruku," zdôraznila A. Majeríková.
 
Nadácia Anjelské krídla darovala nemocnici 300 katétrov Katétre pomôžu na urológii pri samocievkovaní pacientov, podávaní liekov či ošetreniach po úrazoch

Jednorazové katétre sú prioritne určené na samocievkovanie pacientov. Na urológii ich využijú tiež na podávanie liekov do mechúra či ošetrenia po úrazoch. „Pacienti, ktorí sú odkázaní na cievkovanie, si katétre zavádzajú sami. Snažíme sa im v začiatkoch čo najviac pomôcť, naučiť ich katétre používať a zabezpečiť komfort, aby nedochádzalo k poškodeniu močovej rúry. Katétre, ktoré nám nadácia darovala, sú jednoduché a veľmi intuitívne, sú preto vynikajúce práve na zaúčanie pacientov na samocievkovanie," uviedol primár žilinskej urológie Roman Mráz.
Počet návštev: 7034371
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk