Aktuálne

Nové gynekologické kreslo odovzdal guvernér československého Rotary International

Žilina 14. august 2019 – Žilinský Rotary club daroval oddeleniu gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline nové moderné gynekologické kreslo. Spolu s členmi klubu ho vedeniu nemocnice odovzdal guvernér československého distriktu Rotary International Ilja Chocholous.

Žilinský Rotary club International daroval oddeleniu gynekológie nové moderné gynekologické kreslo

„Moja návšteva v Žiline bola pri príležitosti pravidelnej návštevy všetkých Rotary clubov, ktoré v našom československom distrikte sú, je ich 74 a ten žilinský bol prvý," uviedol guvernér československého distriktu Rotary International. Klub predstavuje podľa jeho slov organizáciu so širokým záberom pomoci, v rámci ktorej hrá zdravotníctvo výraznú úlohu v Česku i na Slovensku. „Mám veľkú radosť, že som mohol na vlastné oči vidieť jeden z projektov, ktoré klub Žilina realizoval práve v žilinskej nemocnici. Zásadným spôsobom tu vylepšil podmienky pre vyšetrovanie žien na gynekologicko-pôrodníckom oddelení," dodal I. Chocholous.

Žilinskú nemocnicu navštívil guvernér československého distriktu Rotary International (tretí sprava)

Generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek poďakoval Rotary clubu za dlhoročnú podporu, v rámci ktorej každoročne investujú do rôznych potrebných investícií pre rozvoj zdravotnej starostlivosti. „Nesmierne si vážime všetkých našich partnerov a žilinský Rotary club je jedným z nich. Jeho členovia sa úprimne zaujímajú o dianie v nemocnici a vďaka ich podpore sme mohli na naše oddelenia zakúpiť mnohé prístroje, vybavenie či iné „maličkosti", ktoré sú pridanou hodnotou v rámci poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Či už išlo napríklad o nový inkubátor pre Jednotku intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti o novorodencov, unikátne anjelské vankúšiky Nadácie Anjelské krídla alebo toto nové gynekologické kreslo," vyjadril poďakovanie I. Stalmašek. Moderné kreslo už podľa neho slúži pacientkam a lekárom vo vyšetrovni na treťom poschodí pavilónu gynekológie a pôrodníctva.

Gynekologické kreslo už slúži pacientkam a zdravotníkom

V spolupráci s nemocnicou chce žilinský Rotary club pokračovať naďalej. „Uvedomujeme si, že patríme do žilinského regiónu a chceme sa podieľať na ďalšej pomoci pre rôzne oddelenia žilinskej nemocnice. V minulosti sme boli orientovaní možno viac na chirurgické oddelenie, teraz bola pomoc do oblasti gynekológie a uvažujeme aj o budúcej spolupráci, kde by sme sa chceli zamerať na ďalšie oddelenia," zdôraznil aktuálny prezident Rotary clubu Žilina Jaroslav Hanzel.
Počet návštev: 7034326
Dnes je 29. jún 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk