Aktuálne

Nemocnica získala 70 polohovateľných postelí

Žilina 1. apríl 2016 – Žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou daroval švajčiarsky Rád Maltézskych rytierov 70 elektrických polohovateľných nemocničných postelí a 77 nočných stolíkov  a stolíkov pre pacientov na jedenie.
„Ide o nemocničné zariadenia vo veľmi dobrom stave, ktoré aj napriek predchádzajúcemu používaniu vo Švajčiarsku spravidla prevyšuje domáci štandard. Som rád, že sa to podarilo. Postele a stolíky sme rozdelili na oddelenie vnútorného lekárstva, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a liečebňu dlhodobo chorých," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. V polovici apríla pribudne nemocnici ešte 30 polohovateľných postelí s matracmi.

Nemocničný materiál smeruje na sever Slovenska vďaka nadštandardným vzťahom slovenského veľvyslanectva v Berne s Rádom Maltézskych rytierov vo Švajčiarsku. „Verím, že darované nemocničné zariadenie bude v žilinskej fakultnej nemocnici slúžiť svojmu účelu a pacientom spríjemní liečebný proces a pobyt v nemocnici," vyjadril sa výkonný predseda Rádu Maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckli.
Počet návštev: 7034372
Dnes je 30. jún 2022, meniny má Melánia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk