Aktuálne

Na detskej ortopédii zmodernizovali vybavenie

Žilina 27. apríl 2022 – Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zvýšilo kvalitu a komfort prostredia pre pacientov. Staré plechové vybavenie nahradilo pri lôžkach 20 moderných nočných stolíkov.

Pediatrická ortopédia zakúpila pre pacientov nové nočné stolíky

Praktický príručný nábytok v hodnote 7-tisíc eur zakúpila detská ortopédia vďaka podpore zamestnancov, ich rodinných príslušníkov, pacientov a partnerov oddelenia prostredníctvom výťažku z 2 % z dane darovaných cez Nadáciu Spoločne pre región. Ako uviedol primár pediatrickej ortopédie žilinskej nemocnice Juraj Popluhár, špičkovú úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti by mala sprevádzať tiež kvalita prostredia, v ktorom pacienti trávia pobyt v nemocnici. „Vzhľadom na špecifické výkony, ktoré v Žiline realizujeme, k nám prichádzajú pacienti z celého Slovenska. Je pre nás dôležité, aby okrem odbornosti a profesionálneho prístupu našli na oddelení zároveň príjemné podmienky, čistotu a potrebné vybavenie. Ďakujeme preto všetkým, ktorí nám venovali svoje 2 % z dane a podporili rozvoj detskej ortopédie," zdôraznil J. Popluhár.

Stolíky je možné používať obosjtranne spolu s výklopnou jedálenskou doskou

Podľa vedúcej sestry pediatrickej ortopédie FNsP Žilina Evy Nemčekovej sú nové nočné stolíky použiteľné obojstranne, vďaka čomu sa ľahkým otočením prispôsobia potrebám pacienta. „Výrazne nám zjednodušili manipuláciu v rámci izby, čistenie, údržbu a aj podmienky stravovania. Pri typoch zranení, ktoré u nás máme, je veľkým benefitom najmä výklopná jedálenská doska," priblížila E. Nemčeková s tým, že oddelenie detskej ortopédie získalo v posledných rokoch i viaceré ďalšie investície do modernizácie. Rekonštrukciou prešli izby spolu s operačnou sálou, kde nemocnica zakúpila nový operačný stôl, výmeny sa dočkali všetky lôžka a v ambulantnej časti využívajú nový sonografický prístroj.

Počet návštev: 6915541
Dnes je 27. máj 2022, meniny má Iveta
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk