Aktuálne

Modernizácia izieb a hygienických zariadení na pediatrii

Žilina 22. júl 2021 – Detské oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má za sebou ďalšie výnimočné stavebné práce s cieľom zvýšenia kvality a pohodlia pre pacientov i rodičov. Na treťom poschodí pavilónu pediatrie vybudovala nemocnica nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby.

Izby dopĺňajú špeciálne nástenné dekorácie určené pre zdravotnícke zariadenia

Nedávno dokončené toalety spolu so sprchou vznikli na mieste staršej izby, ktorej dispozíciu a účel kompletne zmenili pracovníci oddelenia hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina. V jej pôvodných priestoroch vytvorili hygienické zariadenia pre hospitalizované deti a sprevádzajúce osoby. „Zmeny sme plánovali dlhšie, preto sme radi, že sa ich podarilo zrealizovať a vďaka rekonštrukciám môžeme našim pacientom aj ich rodičom poskytnúť väčší komfort i krajšie priestory. Pri hospitalizácii je veľmi dôležité, aby sa deti napriek zdravotným problémom cítili čo možno najpríjemnejšie a odbúrali sme stres či strach z nemocničného prostredia," priblížila primárka oddelenia pediatrie FNsP Žilina Zuzana Cigániková s tým, že výrazný vplyv na to má práve atmosféra celého oddelenia.

Na pediatrii vybudovali dve nové nadštandardné izby

Vlastnými kapacitami zriadila žilinská nemocnica na pediatrii taktiež dve moderné nadštandardné izby. Obe sú od ich otvorenia neustále obsadené. „Poskytujú viac súkromia, veľkou výhodou je vlastná sprcha, záchod a ďalšie zariadenie. Televízia je na každej izbe, takže, samozrejme, sú ňou vybavené aj nadštandardy," uviedla primárka žilinskej pediatrie. Nové priestory sa podľa nej snažili prispôsobiť nielen prakticky, ale súčasne s individuálnym zameraním na detského pacienta. „Výraznými prvkami sú nástenné dekorácie, ktoré dotvárajú hravý charakter izieb. Sú špeciálne vyrábané pre zdravotnícke zariadenia, takže vzhľadom na materiál, celkové vlastnosti bola ich cena o niečo vyššia. Zakúpiť sa nám ich poradilo vďaka výťažku z 2 % z dane prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región. Ďakujeme preto všetkým, ktorí týmto spôsobom podporili naše oddelenie," dodala Z. Cigániková.

Rekonštrukciou prešli aj hygienické zariadenia

Počet návštev: 7034292
Dnes je 29. jún 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk