Aktuálne

Mamičky dôverujú žilinskej pôrodnici, počet narodených detí sa zvyšuje

Žilina 18. júl 2019 – V žilinskej nemocnici sa za prvý polrok 2019 narodilo už o takmer 100 bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka. Dôvodom nárastu môže byť podľa nemocnice i zvýšený záujem mamičiek vďaka rekonštrukcii pôrodnice, ktorá prešla v poslednom období veľkou modernizáciou.

„Vlani sa u nás k 30. júnu narodilo 701 detí, tento rok veľmi radi vidíme, že rodičiek pribúda a za prvých šesť mesiacov u nás prišlo na svet už 794 novorodencov," informoval primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Martin Sudek s tým, že prevahu si naďalej udržiavajú chlapci, zatiaľ v počte 413 chlapcov a 381 dievčat. Z celkového počtu bábätiek si maminky odniesli domov 11 párov dvojičiek. Najväčší „baby boom" zažila žilinská pôrodnica hneď na začiatku roka, v januári sa tu narodilo 150 detí, takmer rovnako - 148 novorodencov - zase prišlo na svet v apríli.

„Teší nás, že mamičky dôverujú našej pôrodnici a novorodeneckému oddeleniu, pretože poskytujeme kvalitnú zdravotnú starostlivosť a okrem toho pracujeme aj na viacerých zlepšeniach, obnove a nových službách, ktorými sa snažíme pobyt u nás maminkám i deťom čo najviac spríjemniť," doplnil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek. Oddelenie gynekológie a pôrodníctva sa môže podľa neho okrem modernej pôrodnice pochváliť taktiež zrekonštruovaným druhým a štvrtým poschodím vrátane sociálnych zariadení. Priamo na izbách pribudli nové pojazdné novorodenecké postieľky, efektívny komunikačný systém prostredníctvom takzvaných domácich telefónov či bezplatná WiFi na celom oddelení. Každú stredu sa môžu pacientky objednať na relaxačnú masáž, kedykoľvek navštíviť unikátnu dojčenskú miestnosť novorodeneckého oddelenia a v prípade záujmu využiť služby nadštandardných izieb na treťom a po novom aj na druhom a štvrtom poschodí.

Mamičky dôverujú pôrodnici v Žiline a počet narodených detí neustále rastie Žilinská pôrodnica prešla veľkými zmenami

Dôraz nemocnica dlhodobo kladie i na pozitívnu zmenu v rámci vzťahu zdravotník – pacient, o čom svedčia desiatky poďakovaní a krásnych životných príbehov. „Maminky sa k nám vracajú pri druhom, ale tiež treťom alebo štvrtom bábätku a dokonca máme „rekordmanku", ktorá na začiatku letných prázdnin porodila už jej ôsme dieťatko, pričom v našej pôrodnici sme ju privítali po šiestykrát. Dôvera, ktorú nám rodičky týmto vyjadrujú, je pre nás najcennejšia a zaväzuje nás k tomu, aby sme takpovediac nezaspali na vavrínoch a pokračovali v zlepšeniach. Neustále budeme robiť maximum pre poskytovanie čo najlepšej starostlivosti ako pre ženu, tak jej dieťatko," dodal primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva M. Sudek.

V pavilóne gynekológie a pôrodníctva momentálne prebiehajú ešte práce na výmene starých výťahov a zároveň sa pripravuje očakávaná kompletná modernizácia príjmovej ambulancie.
Počet návštev: 4660702
Dnes je 4. december 2020, meniny má Barbora
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk