Aktuálne

Kvalitnejšia diagnostika pacientov vďaka novým prístrojom

Žilina 23. september 2021 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zakúpila štyri nové sonografické prístroje v celkovej sume 117-tisíc eur. Moderné diagnostické vybavenie skvalitní zdravotnú starostlivosť pre pacientov oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, urgentného príjmu, novorodeneckého oddelenia a pediatrickej ortopédie. Investícia je financovaná z kapitálových prostriedkov Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Všetky štyri sonografy spĺňajú najmodernejšie kritériá odbornej diagnostiky rôznych ochorení u najmenších novorodeniatok až dospelých pacientov. Ako uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek, nákup nových prístrojov je pokračovaním v modernizácii nemocnice, ktorej súčasťou nie je len rekonštrukcia priestorov, ale tiež obnova vybavenia. „Tento rok sme popri ďalších investíciách rozšírili naše ambulancie i oddelenia už spolu o sedem sonografických zariadení a v pláne máme nákup ďalších štyroch," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina, podľa ktorého je prioritou najmä bezpečnejšia a kvalitnejšia diagnostika. „Dokážeme ju neustále zlepšovať práve vďaka profesionálnym vlastnostiam, špecializovanému softvéru a novodobým funkcionalitám prístrojov, ktoré umožňujú zdravotníkom efektívnejšie a dôkladnejšie sledovať našich pacientov," priblížil I. Stalmašek s tým, že v žilinskej nemocnici zrealizujú ročne cez 40-tisíc sono vyšetrení.

ové prístroje skvalitňujú diagnostiku rôznych ochorení u najmenších novorodeniatok až dospelých pacientov

Finančne najnáročnejšie a zároveň vybavením najkomplexnejšie je sono pre oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny poskytujúce celý rozsah vyšetrení pre pacientov v kritickom stave. Podľa slov vedúceho oddelenia technických činností FNsP Žilina Eduarda Dorčíka, ultrazvuk zahŕňa okrem štandardného vybavenia tiež štyri sondy a predovšetkým rozsiahly multifunkčný softvér. „Širokospektrálne zameranie majú zároveň sonografické prístroje pre novorodenecké oddelenie a urgentný príjem. Sono pre pediatrickú ortopédiu je zase úzko špecializované konkrétne pre špecifické výkony v tomto odbore," priblížil E. Dorčík. Všetky sonografy boli zakúpené prostredníctvom transparentného verejného obstarávania, vďaka ktorému ušetrila nemocnica viac ako 54-tisíc eur. Súčasťou zákazky je dvojročná záručná doba spojená so servisnými službami.

Sono pre OAIM so širokospektrálnym zameraním pre pacientov v kritickom stave


Počet návštev: 6106007
Dnes je 27. október 2021, meniny má Sabína
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk