Aktuálne

Cez sviatky potrápili Žilinčanov žalúdočné ťažkosti i alkohol

Žilina 3. január 2019 – Urgentný príjem žilinskej nemocnice zaplnili pacienti aj počas posledných vianočných sviatkov. Na Štedrý deň vyšetrili lekári až do nasledujúceho rána 110 pacientov, z nich 22 muselo byť hospitalizovaných. Zdravotníci si nevydýchli ani na Silvestra.
Prelom rokov 2018 a 2019 priviedol na urgentný príjem 83 pacientov, z nich osem strávilo Nový rok v nemocnici.  

„Vianočné obdobie je spojené s prázdninami a zimnými dovolenkami, preto sme nepomáhali len pri žalúdočných problémoch a rôznych rezných ranách, ale išlo tiež o zranenia po pádoch na lyžiach či pri autonehodách," uviedol vedúci lekár urgentného príjmu Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Karol Orlovský. Aj tento rok sa Štedrý deň i Silvester nezaobišli bez problémov s nadmerným požitím alkoholu. „Ošetrovali sme tiež popáleniny a iné rany spôsobené nesprávnou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou," doplnil K. Orlovský.


Desiatky pacientov zamierili počas sviatočných dní aj na pohotovosť. Lekári žilinskej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých ošetrili 24. decembra 66 pacientov, na Silvestra a Nový rok ďalších 113. Zdravotné problémy potrápili aj tých najmenších, k dispozícii bola preto i ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast, ktorú na Štedrý deň navštívilo 57 pacientov. V nemocnici strávilo Vianoce až sedem z nich. Posledný deň v roku sa rovnako nevyhýbal ťažkostiam, zdravotníci ošetrili na pohotovosti 14 detí. Do rána sa počet hospitalizovaných malých pacientov vyšplhal spolu na číslo 12.

Lenka Záteková
hovorkyňa FNsP Žilina
Počet návštev: 3988985
Dnes je 6. jún 2020, meniny má Norbert
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk