Aktuálne

Bezplatná WiFi pre pacientov

Žilina 6. máj 2019 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline spustila prevádzku WiFi pripojenia zadarmo. K verejnej sieti sa môžu pacienti pripojiť už v hlavnej budove polikliniky, v detskej poliklinike a vo všetkých lôžkových oddeleniach. „Dali sme prísľub, že z nemocnice vytvoríme čo najviac propacientsky orientované zariadenie, na čom pracujeme každý jeden deň. Musíme doháňať modernizačný dlh, ktorý tu ostal z minulosti, a poskytovať služby či opatrenia, ktoré, bohužiaľ, mali byť zavedené už dávno. Výsledkom sú tak nielen mnohé zásadné rekonštrukcie, modernizácie, komunikačné školenia zdravotníkov, ale tiež napríklad bezplatné pripojenie k internetu, ktoré sme úspešne uviedli do prevádzky," informoval generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Podľa jeho slov ide o službu, ktorá pacientom výrazne zvýši komfort počas pobytu na nemocničnom lôžku alebo čakania na vyšetrenie. „Chceme poskytovať čo najlepšie služby na úrovni 21. storočia. Dnes je už takmer pre každého samozrejmosťou mobil, tablet alebo notebook. Zariadenia si návštevníci nosia aj k nám, aby im spríjemnili hospitalizáciu, a práve vďaka nim sa môžu on-line spojiť s blízkymi, zabaviť alebo v prípade potreby venovať i práci," priblížil výhody bezplatného internetu generálny riaditeľ.

V nemocnici majú už pacienti a návštevníci bezplatný prístup na Internet

Zhotoviteľa stavebných prác a prevádzkovateľa vysúťažila nemocnica formou elektronického verejného obstarávania. Poplatok zahŕňajúci inštaláciu a prevádzku je rozdelený do splátok vo výške 2250 eur mesačne po dobu piatich rokov. „Internet je zavedený vo všetkých pavilónoch celej nemocnice, pacienti tak môžu využívať pripojenie bez akýchkoľvek obmedzení, a to nielen v izbách, ale tiež v čakárňach pri ambulanciách nemocničných i súkromných lekárov," dodal vedúci oddelenia hospodárskych činností FNsP ZA Pavol Záň.
Počet návštev: 6487636
Dnes je 26. január 2022, meniny má Tamara
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk