Aktuálne

Antigénové testy pre verejnosť

Žilina 20. november 2020 – Tento týždeň otvorila mobilné odberové miesto na realizáciu antigénových testov pre verejnosť aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Od pondelka zdravotníci otestovali už 206 ľudí, pozitívny výsledok zistili v 13 prípadoch.

Záujemcovia sa môžu na antigénový test objednať vopred elektronicky alebo priamo navštíviť odberové miesto nachádzajúce sa na novom parkovisku za pavilónom gynekológie a pôrodníctva žilinskej nemocnice (oproti záchytnému parkovisku pri LDCH). „Antigénové testy realizujeme pre verejnosť bezplatne každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 h, pričom klienti, ktorí sa vopred objednajú na presný čas cez internet, sú vybavovaní prednostne," informovala vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriela Tvrdá s tým, že elektronická rezerváciu termínu je dostupná prostredníctvom webstránky www.objednatvysetrenie.sk – Mobilné odberové miesto Žilina. „Záujemcovia sa môžu objednať veľmi jednoducho z pohodlia svojho domova a nemusia náhodne čakať v rade, kým sa vybavia. Samozrejme, testujeme i ľudí, ktorí prídu bez objednania. Odberové miesto je však určené len pre peších, antigénové testy nerobíme priamo z auta," priblížila G. Tvrdá.

Počas prvých dní absolvovali antigénové rýchlotesty na COVID-19 dve stovky záujemcov

V areáli FNsP Žilina okrem mobilného odberového miesta pre antigénové testy naďalej fungujú tiež tri odberové stany pre PCR testy, nachádzajú sa priamo za rampami, za vjazdom z ulice Nemocničná (v smere zo sídliska Vlčince). „PCR testy realizujeme len na základe platného COVID PASS-u, pacienti sa teda musia vopred objednať elektronicky cez www.korona.gov.sk alebo telefonicky na Call centre Klinickej biochémie 0800 820 010. Opätovne upozorňujeme, aby nepristupovali k PCR odberovým miestam, pokiaľ nemajú stanovený termín vyšetrenia. Zároveň prosíme záujemcov, ktorí prichádzajú na testovanie, aby sledovali značenie, či sa nachádzajú pri stane na PCR alebo antigénový test. Antigénové odberové miesto sa nachádza až za pavilónom gynekológie a pôrodníctva pri záchytnom parkovisku LDCH," zdôraznila vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti žilinskej nemocnice.

Počet návštev: 4660596
Dnes je 3. december 2020, meniny má Oldrich
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk