Aktuálne

Pridané: 26. 01. 2022

Detská ortopédia v Žiline oslavuje štvrťstoročie. Na Slovensko priniesla viacero unikátnych výkonov.

Žilina 26. január 2022 – Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline oslavuje 25. výročie založenia. Za štvrťstoročie pôsobenia priniesol profesionálny tím zdravotníkov na Slovensko unikátne operačné výkony, za ktorými do tej doby odchádzali rodičia s chorými deťmi do Česka či iných krajín v zahraničí. Mnohé jedinečné operácie panvy a vrodených porúch detskej nohy sa dodnes vykonávajú len v Žiline a práve v žilinskej nemocnici mali premiéru viaceré unikátne výkony, ako komplexné osteotómie kostí či náročné operácie deformít chrbtice s použitím špeciálnych fixátorov. Vo FNsP Žilina použili rastúci magnetický fixátor chrbtice ako prví vo východnej Európe.

Pridané: 17. 01. 2022

V žilinskej nemocnici pridali kapacity na očkovanie detí od 5 rokov

Žilina 17. január 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline dnes zaočkovala proti ochoreniu COVID-19 prvých 30 detí vo veku päť až 11 rokov. Vzhľadom na dopyt rodičov o podanie vakcíny priamo v Žiline pridala nemocnica popri očkovaniu dospelých a maloletých nad 12 rokov mimoriadne kapacity vo vakcinačnom centre v hlavnej budove polikliniky aj pre najmladšiu vekovú kategóriu.

Pridané: 17. 01. 2022

Zapoj sa do súťaže – nakresli Tvoj príbeh VAKCIhrdinu

Každé dieťa, ktoré sa vo veku 5 až 17 rokov zaočkovalo 1. dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vo Vakcinačnom centre FNsP Žilina v období od 1.1.2021 do 28.2.2022, sa môže zapojiť do súťaže o darčekové balíčky.

Pridané: 12. 01. 2022

VAKCINAČNÉ CENTRUM FNsP Žilina

OBJEDNANIE

Na bezplatné očkovanie (prvá dávka) proti ochoreniu COVID-19 sa objednáte:

Osoby, ktoré nemajú prístup na internet, môžu využiť infolinku MZ SR 0800 174 174.

Pridané: 11. 01. 2022

Aj v roku 2021 mamičky najviac dôverovali pôrodnici v Žiline

Žilina 11. január 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline vlani potvrdila status vyhľadávanej pôrodnice, ktorú si v Žilinskom kraji vyberá pre príchod dieťatka na svet najviac mamičiek. Minulý rok odviedli v žilinskej nemocnici až 1.874 pôrodov. Vrátane 20 párov dvojičiek sa narodilo 1.894 detí.

Pridané: 10. 01. 2022

Centrum pre podávanie monoklonálnych protilátok

LIEČBA PROTILÁTKAMI PROTI BIELKOVINE VÍRUSU SARS-COV-2

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina je centrom pre podávania kombinácie monoklonálnych protilátok kasirivimab a imdevimab (liek Ronapreve). Liečba protilátkami proti bielkovine vírusu SARS-CoV-2 preukázala v klinických štúdiách prínos v liečbe ľahkého až stredne ťažkého ochorenia COVID-19. Cieľom liečby je zabrániť úmrtiu alebo hospitalizácii.
Liek Ronapreve je určený pre dospelých a dospievajúcich (od 12 rokov s minimálnou hmotnosťou 40 kg), ktorých stav si nevyžaduje liečbu doplnkovým kyslíkom a u ktorých existuje zvýšené riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19. Liek Ronapreve sa tiež môže použiť u danej skupiny pacientov na prevenciu ochorenia COVID-19.

Pridané: 10. 01. 2022

TESTOVANIE COVID-19 – informácie pre pacientov a lekárov

ANTIGÉNOVÉ TESTY COVID-19

Antigénové testovanie prebieha v areáli nemocnice na novom parkovisku za pavilónom gynekológie a pôrodníctva (oproti záchytnému parkovisku LDCH)  v dvoch bunkách – samostatne pre objednaných a samostatne pre neobjednaných. ODPORÚČAME OBJEDNAŤ SA NA PRESNÝ TERMÍN.

Pridané: 10. 01. 2022

Vyskúšajte oxygenoterapiu a posilnite svoju imunitu

Žilina 10. január 2022 – V žilinskej nemocnici môžu záujemcovia absolvovať účinnú liečbu kyslíkom aj bez indikácie lekára. Oxygenoterapiu ponúka ako súčasť otvorených procedúr ambulantné centrum oddelenia Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (FBLR) Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Liečebná metóda je vhodná pre všetky vekové kategórie, regeneruje organizmus, posilňuje imunitný systém a pomáha pri viacerých zdravotných problémoch, únave, dýchacích ťažkostiach či postcovidovom syndróme.

Pridané: 10. 01. 2022

Informácie pre občanov v súvislosti s aktuálnym výskytom koronavírusu (SARS-CoV-2) spôsobujúceho ochorenie COVID-19

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Každý pacient, sprievodná osoba vstupujúci do areálu FNsP Žilina je povinný chrániť sa ochrannými pomôckami v súlade s aktuálnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR.

S platnosťou od 6. septembra 2021 sú pred plánovanou hospitalizáciou všetci pacienti (očkovaní aj neočkovaní) povinní preukázať sa pri príjme negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Objednanie na bezplatné PCR vyšetrenie na: www.korona.gov.sk alebo telefonicky na Call centre 0800 174 174 alebo 02 3235 3030 – zadať dôvod vyšetrenia „predoperačné vyšetrenie" a uviesť dátum nástupu na hospitalizáciu, podľa ktorého systém pacienta objedná na termín testovania.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina je centrom pre podávania kombinácie monoklonálnych protilátok kasirivimab a imdevimab (liek Ronapreve). Liečba protilátkami proti bielkovine vírusu SARS-CoV-2 preukázala v klinických štúdiách prínos v liečbe ľahkého až stredne ťažkého ochorenia COVID-19. Cieľom liečby je zabrániť úmrtiu alebo hospitalizácii. Viac informácií v sekcii Aktuálne.

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 platí z dôvodu ochrany zdravia obyvateľov, hospitalizovaných pacientov a personálu na všetkých oddeleniach FNsP Žilina s platnosťou od 11. septembra 2021 do odvolania ZÁKAZ NÁVŠTEV. Viac informácií nájdete v sekcii Aktuálne.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline prevádzkuje vakcinačné centrum na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Viac informácií v sekcii Aktuálne – Vakcinačné centrum FNsP Žilina.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline otvorila v spolupráci so spoločnosťou Klinická biochémia s.r.o. mobilné odberné miesto na testovanie ochorenia COVID-19. Viac informácií v sekcii Aktuálne TESTOVANIE COVID-19 – informácie pre pacientov a lekárov.

Pridané: 24. 12. 2021

V žilinskej nemocnici dnes pripravia 100 kíl zemiakového šalátu

Žilina 24. december 2021 – Život v nemocnici sa nezastaví ani počas vianočných a novoročných sviatkov. Starostlivosť o hospitalizovaných pacientov štandardne zabezpečia lôžkové oddelenia, akútnych pacientov ošetria zdravotníci na urgentnom príjme alebo v ambulantnej pohotovostnej službe. Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina pripraví pre pacientov aj tento rok špeciálne vianočné menu a zároveň vianočné prekvapenie pre zamestnancov, a to priamo v druhý sviatok vianočný.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Strana 1 z 49
Počet návštev: 6497273
Dnes je 29. január 2022, meniny má Gašpar
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk