Aktuálne

Pridané: 15. 11. 2017

Kŕčové žily odstraňujú aj rádiofrekvenčnou metódou

ŽILINA 15. novembra – Na oddelení chirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline v rámci cievnej chirurgie operujú kŕčové žily najmodernejšou metódou použitím rádiofrekvencie. „Je to metóda, ktorá je pre pacienta podstatne šetrnejšia, menej zaťažujúcejšia, nakoľko odpadá klasická anestéza a pacient sa rýchlejšie dostane do bežného života, pričom sa skráti jeho pobyt v nemocnici," uviedol primár oddelenia chirurgie Juraj Váňa.


Pridané: 27. 10. 2017

Minister zdravotníctva prisľúbil nemocnici financie na nákup zdravotnej techniky, rekonštrukcie a infraštruktúru

ŽILINA 26. októbra – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline rozšírila lôžkovú časť interného oddelenia o 27 postelí. Pacientom ju odovzdal do užívania minister zdravotníctva Tomáš Drucker. „Rekonštrukcia si vyžiadala investíciu 36.000 eur a financovali sme ju z vlastných zdrojov. Vybudovali sme bezbariérové sociálne zariadenia, sprchy pre pacientov a personál. Súčasťou oddelenia je aj nový signalizačný systém a centrálny prívod kyslíka, ktorý je pre ošetrujúci personál prínosom, pretože nemusí voziť kyslíkové bomby," povedal generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.


Pridané: 24. 10. 2017

Prenosné infúzne pumpy zvýšia komfort hospitalizovaného pacienta

ŽILINA 23. októbra – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou získalo nové prenosné infúzne pumpy, ktoré zabezpečia pacientovi na oddelení počas chemoterapie vyšší komfort. „Onkologický pacient je náročný na liečbu, psychosociálnu starostlivosť, prístup zdravotníckeho personálu, či materiálno technické vybavenie. Týchto päť prenosných púmp umožní pacientom voľné pohybovanie po oddelení aj počas podávania viacdňovej chemoterapie," vysvetlila primárka oddelenia Dagmar Sudeková.

Pridané: 19. 10. 2017

Ortopédi si vymieňajú odborné poznatky na jesennom kongrese

ŽILINA 19. októbra – Výmena odborných poznatkov a rozvoj interdisciplinárnej spolupráce v rámci ortopédie sú cieľom Jesenného kongresu Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti s medzinárodnou účasťou, ktorý sa koná v Žiline. Počas dvoch dní odznejú príspevky týkajúce sa aktuálnych diagnostických a liečebných postupov pri úrazoch a ochoreniach v lokalite ramena a nohy. „Na jesenný kongres sme zaradili aj sekciu voľných tém a sesterskú sekciu. Nezabudli sme ani na príspevky juniorov ortopédie, ktoré odznejú počas Fóra mladých ortopédov a najlepšia prednáška bude ocenená stážou v zahraničí," uviedol prezident Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti Milan Kokavec.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Strana 1 z 17
Počet návštev: 1839157
Dnes je 18. november 2017, meniny má Eugen
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk